BreakfastGuide

Home Kitchen

12. 2. 2017

Přes pracovní týden se s Princem z 90 % potkáme jen ráno v koupelně a večer si popřejeme dobrou noc. Rozhodli jsme se tedy sobotní rána věnovat jenom sobě a založili si rituál v podobě společné snídaně. Po úterním přešlapu s bistrem Little Break jsme se rozhodli chybu napravit a vyrazili do Home Kitchen v Kozí.HM_4      Všechna bistra řetězce Home Kitchen jsou zařízené v nám blízkém severském stylu. Masivní, dřevěné stoly, které jsou od sebe rozmístěny dostatečně daleko, aby každý host měl své soukromí. Díky centrální kuchyni můžete sledovat samotnou přípravu jídla. Industriální prostředí
v neutrálních tónech s vysokými stropy zase doplňují důkladně vybrané dekorace, které celý prostor zútulňují (aktuální časopisy, knihy, živé květiny, skleněné nádoby s domácí marmeládou a nutelou na stolech…) HK v Kozí, narozdíl od toho na Andělu, ve vnitrobloku schovává i nádhernou
zahrádků a soukromý salónek.

HK_5    V HK si nejen pečou vlastní chléb, ale vždy zpracovávají sezónní suroviny a díky tomu se jejich menu neustále mění. Toto bistro má při výběru snídaní jednu z mnoha velkých výhod, a to je jejich šikorá nabídka. Ano, na menu najdete vajíčka na mnoho způsobů a sandwiche. Ale tím, co mě zde baví nejvíce, je velký výběr sladkých variant. A protože dnes jsme oba přišli s mlsnými jazýčky, rozhodli jsme se pro sladkou snídaní. V Princově případě se jednalo o nadýchané lívance se zakysanou smetanou, javorovým sirupema a borůvkami, které se na jazyku jen rozplývaly.HM_3  Já jsem si objednala jemnou mléčnou rýžovou kaši s ovocem a musím říct, že to byla ta nejlepší rýžová kaše, jakou jsem měla možnost ochutnat. Ke snídani patří samozřejmě čaj, ten můj byl jasmínový s nádhernou vůní. A protože je léto, ochutnali jsme i domácí ananasovou limonádu.

HM_12Do HK pro nás nemá smysl chodit jen na skok. Vždy nás zcela pohltí atmosféra a je příjemné si po snídani chvilku posedět u knížky, anebo sledovat velkými okny šrumec na ulici. A když vám slehne, není jiná možnost, než se vydat na obhlídku místních koláčů a dopřát si ještě něco sladkého na závěr. Já jsem tentokrát sáhla po bezlepkovém kakaovo-ořechovém koláč .

HM_13      Do Home Kitchen v Kozí se určitě ještě několikrát vrátíme a vám ho můžeme jen doporučit. A proto od nás 5*z 5*.

 Tak zase příští sobotu na snídani!

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště