TravelDiary

Lago di Garda#2

12. 2. 2017

Den #3 – Sirmione – město zmrzliny
Hlavní důvod, proč každý rok týden naší dovolené patří gardskému jezeru, je prostý. Můj Princ miluje windsurfing a právě Garda je díky svým výborným podmínkám milovníky tohoto sportu vyhledávaná. Když výjimečně nefouká, snažíme se poznávat další části jezera. Letos jsme se rozhodli, že opustíme sportovně zaměřený sever a vydáme se k břehům turistického jihu a navštívíme nejjižnější město jezera – Sirmione.

29  Podle průvodce auta do města nesmí. Odstavili jsme ho proto na jedno z prvních parkovišť a vyrazili na 3,5 km procházku (jak psal průvodce).
32Z třiapůl kilometru se ale nakonec vyklubal minimálně dvojnásobek. Od vydání průvodce nejspíš pár parkovišť přibylo.

38

Sirmione je oficiálně historické město s vodní pevností. Neoficiálně je to ale město zmrzliny. Na každém rohu potkáte zrmzlinárnu. Každý turista malý, velký, tlustý, tenký, starý, mladý má v ruce zmrzlinu. Na tom by nebylo taky zase nic až tak divného. Tady jde ale o velikost. Jeden kopeček se vyrovná třem kopečkům klasické italské porce. Kvantita ale přebíjí kvalitu. Zmrzlina nás samozřejmě zaujala, ale jelikož byla zrovna doba oběda, rozhodli jsme se usadit v restauraci s výhledem na jezero.

42     Sluníčko začalo pěkně připalovat, tak jsme se rozhodli pro lehčí podobu oběda. A to rizoto a těstoviny s mořskými plody.  Jídlo bylo čerstvé, lehké a hlavně výborně
chutnalo.
41
Poté jsme se vydali na obhlídku města. Proplétali jsme se centrem mezi turisty, kterým stejně jako nám nejen po rukou stékala obří zmrzlina. Pak jsme zamířili ven z města do zahrad a na vyhlídku, kde jsme strávili příjemný zbytek dne na jihu jezera.
40
Na závěr malé varování pro ty, kteří nechají své auto na jednom z prvních parkovišť. Nezapomeňte, že vás čeká ještě cesta zpátky:)

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště