TravelDiary

Lago di Garda#4

12. 2. 2017

Den #4 – Shaka
Následující dny jsou na větrné podmínky více než přívětivé, a proto většinu času trávíme v surfařském centru Shaka. Můj Princ na vodě a já na plážových polštářcích na břehu, což je narozdíl od Rujany velká výhoda. Já se můžu slunit, užívat si první letošní paprsky a dohánět knižní deficit, zatímco na vodu vyráží vše, co má plachtu.

IMG_3756

Shaka centrum je takový malý showbusiness, a to v dobrém slova smyslu. Vždy, když
do Shaky přijedeme, mám pocit, že nejsem na severu Itálie, ale na „Hawai“ :).
IMG_3423Celým „spotem“ zní hudba, smích, všichni jsou příjemně naladění a mají úsměv na tváři.
Samotné centrum má několik částí. Tou nejhlavnější je zázemí pro windsurfing, kde je výborný přístup do vody, půjčovna s vybavením a kvalifikovaní instruktoři. IMG_1406

Následuje moje oblíbená část s relaxačními lehátky a polštáři na sluníčku přímo u vody. Pokud dáváte přednost stínu, můžete si deku rozprostřít na travnaté ploše pod stromy. Vše je zde čisté, upravené a nikdo toho nezneužívá.
IMG_3826
Poslední část patří bistru Conca di Oro, kam můžete přes den zakočit na něco malého k jídlu nebo studeného k pití (těstovinový nebo zeleninový salát, hamburger, sandwitch apod.), popřípadě si dát jen colu a zmrzlinu.

IMG_3829


Den #5 – Torbola
Ani na Gardě nemáte 100% jistotu, že bude pořád jen slunečno. I nás potkalo odpoledne, kdy pršelo. Využili jsme to k návštěvě surfařského baru. Torbola je narozdíl od cyklistické Rivy zaměřená více na windsurfing, a proto zde nemůžou chybět surfařské obchody.

IMG_3581

Svůj shop zde má i Shaka, kde najdete jak stylové oblečení různých značek, tak i oddělení s vybavením pro windsurfing. Další obchody nesou společný název Surf Planet. Store Nr. 1 je zameřený především na vybavení pro windsurfing a kitebording. Nr.2 patří pouze značkám Roxy a Quicksilver. A to nejlepší nakonec:), Nr. 3. otevřeli teprve v loňském roce a stal se naším nejoblíbenějším, a to především kvůli značkám oblečení, které zde nabzí. Narozdíl od Shaky, kde máme s Princem pocit, že jsme stylu oblečení už odrostli, zde vždy objevíme nějakou novou značku
a jsou tu i ty, které se v ČR špatně schánějí.

IMG_3557

Torbola kromě obchodů, barů a restaurací nabízí ještě jedno vyžití, a to minigolf, který v našem prázdninovém programu nikdy nemůže chybět. Barevné, hezky upravné hřiště zatím zažilo jen mé prohry, ale příští rok se to už možná změní a mně se povede konečně mého Prince porazit.

IMG_3565

Den #6 – Loučení
Náš pobyt se blíží ke konci, a proto jsme se s Gardou rozhodli rozloučit tím nejpříjemnějším způsobem, jak se na Itálii sluší a patří. Vyrazili jsme na večeři do hotelu Prima Luna, kde jsme se usadili na terase s výhledem na jezero. Jak už bývá naším zvykem, jen tak romanticky koukat na hladinu nás dlouho nebavilo a my jsme se pustili do podrobného sledování ostatních hostů.

IMG_3837

Než jsme dostatečně prolustrovali stůl s německou rodinou, už se nám servíroval předkrm v podobě mušlí s cherry rajčátky. Slávky byly jemné, po rajčatech lehce nasládlé a trocha pepře jim dodala jemnou pikantnost. Po předkrmu přišel hlavní chod. Pro mě domácí těstoviny s lososem a pomerančovou omáčkou a pro Prince místní rybí grilovaná pochoutka. Během druhého chodu už se začala obloha barvit do oranžova a s přicházejícím západem slunce na mě padla nostalgie z návratu domů.

IMG_3841Doufám, že vás naše první letošní prádzniny v Itálii třeba maličko pobavili, možná inspirovali, a pokud vás dokonce náš první TravelDiary bavil, už brzy vyrážíme na druhé prázdniny do Francie na ostrov Korsica a já vám slibuji, že vás všude vezmu zase s sebou.

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště