Lifestyle

Červencové Káčoviny

12. 2. 2017

Červenec pomalu končí, první polovina letních prázdnin je za námi a ČernéKáče má za sebou první měsíc působení ve virtuálním světe. Ráda bych se s vámi teď podělila o zážitky, které mi v červenci udělaly radost a na čem si doslova ujíždím.

Píseň Frankie Sinatra 
K mému létu vždy patří bláznivý song a ani letošní prázdniny tomu není jinak. Všechno to způsobila nová deska naší oblibené skupiny The Avalanches. Album Wildflower bylo vemi pozitivně přijato nejen mojí osobou, ale především kritiky v The Guardian. Hned při první poslechu tracku Frankie Sinatra jsem věděla, že tato skladba mě bude doprovázet celým létem a je tomu opravdu tak.


Seriál The Durrells
Jedno deštivé sobotní dopoledne jsem hledala na internetu kratší seriál, který by uspokojil moji línou náladu a nevyžadoval přílišnou aktivitu mého mozku. Na čsfd jsem narazila na šesti dílný britský seriál The Durrells natočený podle knihy Geralda Durella. První co mě na seriálu zaujalo byly jeho nádherně graficky zpracované titulky. Příběh mě zavedl do roku 1935, kdy se ovdovělá matka čtyř dětí s finančními problémy rozhodne na popud svého nejstaršího syna, změnit svůj život a přestěhovat se z děštivého a šedého Bournemouthu na slunný ostrov Korfu. Dějová linie není náročná a je lehce předvídatelná, proto nečekejte žádné velkolepé dílo a naopak si vychutnejte vizuální podobu snímku.

IMG_5497

Kniha Culinaria Francie
 od Andrého Dominé není žádnou novinkou, ale já jsem si ji do své sbírky pořídila až tento měsíc. Nejedná se o klasickou kuchařku, jak by se mohlo zdá, ale spíše o průvodce francouzskou gastronimii. Společně s úžasnými fotografiemi procestujeme díky publikaci celou Francii a dozvíme se vše o pařížských snídaních, o humrech z Bretaně, jak to bylo se sýrem comté, kdy přichází čas lanýžů v Provence. A úplně nakonci najdete kapitolu, která je právě pro nás nejaktuálnější, o tom,
co ochutnat na Korsice.

IMG_5415     Hřích
Pokud bych si měla vybrat mezi všemi sladkostmi světa vždy bych sáhla po čokoláde. Poslední dva roky se ze mě stál zhýčkaný čokoholik a můj mlsný jazýček dává přednost kvalitnějším čokoládám. Obchod M&S ve své letní limitováné edice přinesl i kolekci čokolád se zajimávými příchutěmi a já jsem je samozřejmě musela ochutnat. Hned na první pohled mě zaujal jejich krásný barevný packaging, který na mě z police v obchodě volal kup si mě, vzykoušej mě…a já jsem je tam tedy nemohla nechat. Vybrala jsem mléčnou s kokosovým krémem, kolumbijskou hořkou čokoládu se sušenou třtinovou štávou a hořkou s kousky zeleninových banánů plantain s kajunským kořením. Nejenže všechny tři jsou výborné a mají zajimavou chuť, po rozbalení papírového obalu ve formě psaníčka, na vás na vnitřní straně obalu ještě čeká krátký příběh vybrané čokolády, je to sice hloupost, ale potěší:) Enjoy!

IMG_5519

Co mi dělá radost
Už nějakou dobu se na instagramových profilech objevují fotgrafie naklíčených avokád. A ano, i mě tato vlna zasáhla:) Jsem hrdou majitelkou Bruna, Huga a Igora, avokádovách pecek ve skleničkách s vodou na okně:) Prvním přírůstkem byl Bruno, který pochází z avokáda se zelenou šlupkou a bude asi jednou velký krasavec, protože klíčení mu jde nejpomaleji. Sledování Bruna mě začalo po nějaké
době nudit a tak přišel na řadu Hugo. Hugo to je pašák, jako první dorostl do květináče:) Benjamínek Igor, je čiperný po Hugovi a snaží se mu rychle vyrovnata a i on brzy půjde do květináče.

IMG_5506

Outfit
Léto je obdobím, kdy nevím co se stane za hodinu a proto jsem oblíbila prostorný volcom batoh, který jsem si přivezla z dovolené na Lago di Garda. Nejen, že se mi do něj vejde velké množství věcí, ale můžu s ním vyrazit do města i k vodě. Volcom značku mám ráda už pár let a plynule jsem přešla z teenagerske kolekce na kolekci Women. U tašek a batohu této značky oceňují jak výborné designy, tak kvalitu zpracování a použití pravé kůže v kombianci s pevnou tkaninou. Dalším mým letním kouskem jsou jeansové šaty od Cheap Monday. Jsou vyrobené z pevné jeansoviny, která se nemačká, drží tvar šatů do áčka a přitom je pohodlná. Tyto šaty patří podobně jako batoh mezi univerzální kousky, které si mohu obléknou do práce ale i večer na zmrzlinu do rozpálených ulic.
Pořadnému letnímu outfitu nemůžou chybět pohodlné vzdušné boty. Mými favority
jsou Miciny od Slydes. Více si o nich si můžete přečíst v článku Letní lásky.


Co jste si v červenci oblíbili vy?
Budu ráda když se o to se mnou podělíte v komentáří:)

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště