Lifestyle

Pošmourno

12. 2. 2017

Můj kolega v práci trdí, že pošmourno je neexistující ženské slovo:). Ale s tím já nesouhlasím:). Léto je období, kdy každý tráví většinu svého času venku. Obědváme na zahrádkách, se skleničkou vína postáváme přímo v ulicích, podnikáme výlety, piknikujeme v parcích a v našem případě se i veškerý čas, který prožíváme doma, přesunuje z bytu na zahradu. V létě ale přijdou i dny, kdy je venku pošmourno, obloha se zbarví do šeda, slunce se schová za mraky a přírodu pokropí vytoužený děšť. V tu chvíli se ráda vracím do útrob svého bytu a obklopuju se maličkostmi, které mi dělaji radost nejen na duši.

IMG_5781

Když není vidět slunce, není dostatek světla. V tu chvíli přijdou na řadu svíčky. Bytem se začne mihotat teplé světlo, na zdech se objeví jemné stíny a představivost začne pracovat na plné obrátky. Mám ráději svíčky ve skupinkách (nejlépe, když je každá jiná) než osyřelé jedince. Svíčky kupuji především v půlce září, ale i teď v létě najdu doma pár voskových samotářů, kteří mi zpříjemní pošmourný den.

IMG_5817
Další bojovníkem proti pošmornu jsou makronky, dvě nadýchané sněhové pusinky spojené krémem. Ráda si je peču sama. Když se ale objeví první příznaky melancholie, raději si jich hned pár koupím, aby zahnaly splíny. Ty nejlepší mají v cukrárně Saint Tropez v pasáži Lucerna.

IMG_5796Jak už určitě víte z předchozích článků, miluji pivoňky. Jejich omamná vůně mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Srpen už pivoňkám bohužel nepřeje, zato na mě ale myslí francouzská přírodní kosmetika L’Occitane se svou pivoňkovou řadou. Pro boj s pošmournem mám proto vždy u sebe úžasný krém na ruce z této řady.
IMG_5819

 Světe div se, ale na pošmourno nefunguje nakupování, a to především nakupování oblečení. Na druhou stranu pocit, když máte něco nového, je nepřekonatelným pomocníkem při boji s depresemi. Proto jsem se rozhodla pořídit si první rtěnku. Ano čtete dobře, první:). Vybrala jsem si tento nude tón od NYX a jsem zvědavá, jaké bude naše vzájemné soužítí:). Pokud chcete vědět, jak to dopadlo, napište mi do komentářů:)
IMG_5832

A jak bojujete s pošmournem vy?
Budu ráda, když se o své tipy se mnou podělíte v komentářích:)

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště