BreakfastGuide

Café Amandine

12. 2. 2017

Café Amandine není jen místem, kam s Princem chodíme na snídani, ale rádi si zde dáme jak slavnostnější večeři tak i polední menu. Jedná se o stylové místo, za které se by se Montmartre nestyděl ani za dob slávy Mouline Rouge.
IMG_5891Pokud chcete posnídat ve francouzském stylu, nemusíte hned sedat na letadlo. Stačí se vypravit na Palackého náměstí v Praze, nechat se usadit servírkou ve stylové uniformě k jednomu z kavárenských stolků a vnímat atmosféru plnými doušky.
IMG_5857
Celému interiéru vévodí velký dřevěný bar, za kterým se odehrává příběh tohoto místa a já každou chvíli čekám, že se objeví i zamyšlená barmanka z obrazu Édouarda Maneta.
manet-barmanka
Ráda sedávám u stolku uprostřed místnosti, kde mému zraku nemůže nic uniknout. Zatímco můj Princ studuje denní tisk, který si zde můžete zapůjčit, já spřádám v hlavě příběhy hostů okolo mě. Prohlížím si nádhernou skleněnou vitráž na stropě a pro sebe si broukám francouzské songy, které zde dokreslují atmosféru.
IMG_5878   Svůj den zde můžete začít kávou s mandlovým croissantem, popřípadě zvolit jedno ze snídaňových menu nebo brunch. A ani v jednom případě si myslím nešlápnete vedle. Já jsem sem tentokrát ale dorazila na Croquet Madam. Francouzský zapečený toust, na který nedá dopustit žádný pařížan a je považován nejen ve Francii za nejlepší snídaňový pokrm vůbec. A pokud si ho dáte zde, už nikdy nebudete chtít toust jinak:).
IMG_5874  Další prvenství patří Amandine za jejich Eclairs, podle mě jsou to ty nejlepší Eclairs v celé Praze. Nenajdete tu žádné příchuťové výstřelky, ale o to větší blaho zažije, když ochutnáte jejich čokoládový, vanilkový, pistaciový anebo karamelový zákusek.IMG_5901         O Café Amandine bych mohla psát hodiny a hodiny, ale nikdy vám nedokážu přiblížit okouzlující atmosféru ani vytříbené chutě jejich pokrmů. Zajděte si sem třeba jen tak posedět nad hrnkem voňavé kávy a začnete se sem vracet stejně jako já!
IMG_5880   IMG_5882

Pro Café Amandine  4*z 5*.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště