Lifestyle

Srpnové Káčoviny

12. 2. 2017

Máme za sebou první zářijové dny, děti jsou ve školách, Praha je klasicky ucpaná, ale sluníčko je tu pořád s námi:). Srpnové Káčoviny jsou převážně v duchu naší dovolené na Korsice. Tady jsou tedy moje radosti za měsíc srpen a budu ráda, když se se mnou o ty své podělíte v komentářích:)

NejZážitek
Zážitků bylo hlavně díky Korsice tento měsíc nespočet. Ale tím nevjvětším byla určitě změna účesu v salonu Heroes. Pokud jste pravidelnými čtěnáři mého blogu, víte, jak moc jsem se této změny bála:). Kratší vlasy mám cca 3 týdny a nemůžu se jejich nové podoby nabažit. Baví mě jejich rozdílná délka na práve a levé straně tváře, lehkost, s jakou mi poletují okolo uší a především rychlost jejich úpravy. Slaná voda a její vlnitý účinek jim taky na kráse neubral. Ano, dlouhý vlasy jsou krásný, ale proč je sem tam neustřihnout? Protože:  „Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to, změnit celý svět.“ 🙂
ja

Outfit
Pro ty, co četli článěk Amsterdam Couture není můj sprnový modní oblíbenec žádnou novinkou:). Jedná se o košilové šaty značky Scotch&Soda z úžasného nově otevřeného obchůdku NoBoss na pražských Vinohradech. Nebudu zde znovu popisovat tento label ani Store 41, ale musím říct, že šaty předčili mé očekávání. Jsou z jemného vzdušného materiálu, který jsem ocenila hlavně na korsickém slunci. Na plavky jsem si hodila tyto super šaty a mohla jsem stylově vyrazit do města rovnou z pláže. Tento outfit nosím i do práce, jen si pod košili vezmu skiny jeans a nebo leginy. Není nad multifunkčnost:).
img_7167 img_7171

Song 1955
od Hilltop Hoods feat. Montaigne& Tom Thum mě doprovázela skoro každým srpnovým ránem. Hip hopové trio společně s úžasnou zpěvačkou Montaigne a beatboxerem Tom Thun nás vezmou na návštěvu do bistra z roku 1955 na malém měste, kde se tak trochu zastavil čas. Společně s černobílým klipem plným místních specialita a hostů s jejich příběhy nám Hilltop Hoods servírují pohodový chilloutový song, který každému vykouzlí úsměv na tváři. Tak to taky zkuste a třeba dostanete chuť na pořádnej hambáč:).

Hotel Ritz  –  Tillar J. Maze

je knihou, která se mnou trávila dovolenou. Nejedná se o klasicky román. V každé kapitole se seznámíte s příběhem jiné osoby, jejichž společným prvkem je láska k hotelu Ritz, kterým procházely dějiny Evropy. V pokojích byli ubytováni rozmařilci Bellé Époque a v baru posedávali členové SS, obchodnící s dimanty, umělci atd. Potkáte se zde s proslulou Coco Chanel, vojenským velitelem okupované Paříže Carl-Heinrich von Stülpnagel, nechybí i taková jména jako zhýralý Ernest Hemingway nebo děs budící Hermann Göring. Nejedná se o žádné super literární dílo, ale na prázdniny, kdy každou minutu děláte něco jiného, jsou krátké story fajn, protože nezapomenete, co bylo v kapitole před tím, než jste šli na zmrzlinu:).

n5_3-4_hNová pětka
Zprávou měsíce srpna pro byla informace o tom, že neslavnější parfém světa Chanel N°5 přichází s novou svěží variantou. Všichni milovníci toho parfému a samotné Coco zaplesali blahem a já společně s nimi. Mým favoritem je sice ružový Coco Mademoiselle, ale právě nový Chanel N°5 L’Eau by se k němu měl velmi přiblížit. O klasické pětce se mluví jako o parfému, do kterého musíte dorůst, a právě tato jeho nová podoba je navržena pro tzv. generaci milleniasl a do té jsem už určitě dorostla i já:). Jeho autorem je Olivirer  Polge a hlavní složku tvoří májové růže z města Grasse. Tak šup šup milá Francie, nenechávej si ho jen pro sebee, já už se nemůžu dočkat!


Filmová Kodaň
Na dovolené jsem ve svém filmovém archivu narazila na dánský snímek z roku 2014 Copenhagen. Podobně jako před dvěma roky mě znovu pohltila atmosféra města i jednoduchý příběh o lidech, kteří jsou stejní jako všichni ostatní. Touží najít odpovědi na své otázky, poznat něco nového a i sami sebe. Nečekejte duchaplné dialogy, jedná se pouze o zamilovanou puberťačkua a ironického playboye. V tomto snímku nehledejte ani odpověď na řešení otázky globálního oteplování. Prostě se projeďte Kodaní na kole, nebo se nechte unést na vlně severské přírody. Za zmínku na závěr ještě stojí fajnová titulní skladba Vi to er smeltek Sammen od Stoffer&Masknen.

eclair

Francouzské Eclairs
mám už v oblibě nějaký ten pátek. Srpen byl měsícem, kdy jsem jich hlavně díky dovolené na Korsice, spořádala více něž normálně. Eclairs znamená “světelný záblesk”, protože tyto nadýcháné cukroviny s různými druhy náplně nejenže vypadají oslnivě, ale snědí se rychlostí blesku. Mými favority jsou čokoládové a malinové Éclair, ale třeba i takový levadulový stojí za zkoušku. V současné době jsou tyto zákusky zastíněny módními makronkami, ale jak zkusíte jeden, budete potřebovat další, teda až na mého Prince, ten je moc nemusí:). Schválně, zkuste si na ně zaskočit třeba do cukrářství Petite-France  a napiště mi do komentářů, za jaký tým kopete vy. Za ČerněKáče nebo za Prince:).

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště