BreakfastGuide

Chateau St. Havel

12. 2. 2017

Do Prahy tento víkend dorazil podzim a s ním děštivé počasí. Z postele se nám s Princem vůbec nechtělo a když jsme tedy přemýšleli nad tím, kde tuto sobotu posnídáme. Volba padla na místo vzdálené od nás, co by kamenem dohodil a které už známe. Vybrali jsme si tedy Chateau St. Havel. Byli jsme tu už začátkem léta a odcházeli jsme spokojení. Bohužel počasí nám nepřálo a proto místo procházky parkem jsme rovnou zamířili do zámecké restaurace na něco teplého do žaludku.
img_0452Usadit se můžete v zimní zahradě s výhledem na park a přilehlé golfové jezírko, jako my. Nebo zvolit komornější atmosféru salonku s vykládanou dřevěnou podlahou, historickým nábytkem a stylovými tapetami na zdech. Co se týče formy snídaně máte také na výběr. Protože Chateau slouží převážně jako hotel můžete se připojit k hotelovým hostům a posnídat formou bufetu. My jsme se ale dorazili za „metropolitni“ snídaní. Co to znamená? Oželíte-li bufet můžete si z klasikého menu vybrat snídani z Paříže, New Yorku, Osla, Lonýdna a nebo klasickou pražskou v Praze jako můj Princ:)

img_7368
Já jsem si dnes chtěla připadat trochu francouzsky a sáhla jsem po Paříži. A bohužel moje očekávaní nebylo uspokojeno tak jako v létě, kdy jsem snídala v Oslu. Paříž je složena z čerstvých sýrů (já dostala pouze jeden a to plýsňový), vláčného croisantu dětské velikosti:).Omelety se žampiony a rajčátky, která byla bohužel trochu sušší a ovocného salátku pouze z jedno druhu ovoce a to melounu. V malých mističkách dále obdržíte marmeládu, máslo a taky pralinku. Bohužel pralinku v tekuté konzistenci, kterou by jste bez lžičky neochutnali, samotná chuť  ale byla fajn:). Součástí menu je i teplý nápoj a džus, který jsem nedostala.img_0447

Po letní návštěvě bylo moje zklamání docela velké. Najedená jsem byla a víkend mohl začít, ale jak jednou zkusíte, že to jde i líp, těžko se smiřujete s horší variantou. Snad budeme mít příště větší štěstí:). Pokud ale chcete posnídat jako zámecká šlechta určitě do Chateau St. Havel vyražte.

img_7377
Za nás dnes zámecká  3* z 5*.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště