BreakfastGuide

Kavárna Slavia

12. 2. 2017

O Kavárně Slávia určitě slyšel každý. Ať už v hodinách literatury, dějepisu,  z vyprávění svých babiček nebo černobílých filmů. Pokud se v této kavárně rozhodnete posnídat, připravte si jak větší finanční obnos tak hlavně dostatek času.
img_7421
Nejedná se o rychlovku na stojáka, ale o snídani o několika chodech doplněnou dobovou atmosférou a stylovým interiérem. My jsme s Princem do kavárny dorazili chvilku před desátou a usadili ke stolku u okna s výhledem na Národní divadlo. Kavárna byla zatím poloprázdná a na většině stolečků byla umístěna kartička s rezervací.
img_7420
Když jsme se rozhodovali jestli kavárnu Slavii navštívit, hodně nás odrazovala turistická frenkventovanost tohoto místa. Opak byl ale pravdou. img_7447
Snídaňová nabídka je široká. Můžeme ji rozdělit na dvě části. Velká snídaňová menu o několika chodech jako je např. Snídaně Slavie, kterou si dal můj Princ. Nebo na to můžete jít od lesa jako já (mohla jsem tak ujídat mému Princi:)) a objednat si jednotlivé pokrmy samostatně. V mém případě to byla omelete s grilovanou zeleninou a francouzskými bylinkami.
img_7451
Princova Slávie začala opečeným toustem s uzeným lososem a zeleninovým salátkem. Následovaly párečky s křenem a volské oko se slaninou. A sladká tečka? Domácí trhanec s rozinkami a ovocem.
img_7453
Snídat v Kavárně Slavia je jako snídat s Adinou, Hugem a mnoha dalšími. Nechte se obklopit zlatou érou českého filmu a pochutnejte si na dobrém jídle, které za svoji cenu opravdu stojí.
img_7456

Za nás dnes hvězdná  3* z  5*.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště