TravelDiary

Korsika #4

12. 2. 2017

Den #8 – Au revoir Corsica
Pátek byl posledním dnem před odjezdem na pevninu. Ráno jsme rychle pobalili auto a vyrazili do Porto Verrocchia na snídani a menší obhlídku města. Zaparkovali jsme v přístavu, a protože bylo brzy ráno, většína lodí kotvila ještě na molech.

Na břehu bylo nespočet kavárniček lákajících na něco dobrého. My jsme se ale rozhodli pro malou boulangerii a ranní piknik přímo v přístavu. “Vykoupili” jsme půlku obchůdku, hodovali jako králové a přitom sledovali lodě vyrážející na moře.
img_6965
Centrum města je vysoko na kopci nad přístavem. Po obří snídani jsme se proto jednohlasně rozhodli vyjet nahoru turistickou mašinkou. Městečko nás překvapilo svojí velikostí, krásnými domy a berevnými uličkami.
img_6973Co pro mě bylo ale velkým překvapením, byl počet krásných obchodů s knihami, hračkami a především butiky s módou. Obchody jsou menších rozměrů s pár vystavenými kousky, decentními dekoracemi a vstříckou obsluhou, která, i když nemluví anglicky, se vám snaží zajistit výborný servis a příjemný pocit z nákupu. Hned na začátku přiznávám, koupila jsem si toho opravdu hodně :). Pokud chcete vidět více nejen z města kouněte na vlog :).
img_6976
Po dopoledni ve městě jsme si ještě chtěli užít sluníčka a moře, tak jsme cestou do Bastie zastavili na pláži Aleria na východní straně ostrova. Byla to první pláž, která nebyla ukryta v zátoce, ale otevřena do moře. img_6982Tento aspekt se promítal především do podmořského života. Zde jsme poprvé na ostrově narazili na mušle. A protože já ráda dělám věci s určitým cílem, bylo šnorchlování zase o kousek zajímavější, i když tu bylo jen málo ryb.
img_6983Pláž zde zdobily úžasná obydlí,  které si vytváželi lidé jako úkryty před sluncem z kmenu a kořenů, které  vyvrhlo samotné moře. Přírodní ráz tohoto místa ve mě vyvolal pocit trosečníka a pláž jsem si proto přejmenovala na Divokou.
img_7013
Večer se  bohužel neúprostně blížil a my jsme měli ještě v plánu navštívit Bastii. Zamířili jsme proto rovnou na parkoviště v přístavu, kde jsme chtěli přenocovat do příjezdu ranního trajektu. Bastie stejně jako ostatní města na ostrově má turistům co nabídnou. Samolepka průmyslového městě zde není vůbec oprávněná.
img_7006
Nakonec bylo fajn, že jsme Bastii poznávali v noci. Ulice byly osvětlené žárovkami jako u nás na Vánoce. Zpoza rohu bylo slyšet živou hudbu. Děti řádily v nočních ulicích na skateboardech a dospělí si večer užívali v barech a resturacích.
img_7009
Unavení ale plní nových zážitku jsme se vraceli do přístavu a cestou jsme potkali prvního švába v životě :). Chystali jsme se do peřin, a ještě jsme ani nestačili položit hlavu na polštář, když nás místní hlídač vyvedl z omylu a my museli poslední korsickou noc přespat na veřejném parkoviště. To nám ale díky unávě vůbec nevadilo.
img_7026
Ráno jsme se nalodili na trajekt Moby, tentokrát se jménem Vincent, posnídali lodní vajíčka z prášku a loučili se s Bastii.  A s hodinovým zpožděním jsme po 5 hodinách vystupovali v Livornu.
img_7021Zde  Travel Diary z Korsiky ukončím. Na závěr ale musím říct, že tenhle výlet stál opravdu za to! A doufám, že se sem zase někdy vrátíme.

Nechcete si jen o Korsice číst zkuste a už jednou zmíněné vlogy.

Tak zase příště vaše Černé Káče a Princ:)

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště