Art&Design

Lustr

12. 2. 2017

Dnešní článek bude spíše mým zamyšlením nad Festivalem ilustrace Lustr. Letošní ročník mě zklamal natolik, že jsem se rozhodla nepsat klasický článěk o této akci.
img_7464
Ale pouze vám ukázat to málo, co se mi na výstavě líbilo a v kostce shrnout svou reakci.
img_7516
Když se konal první ročník v modřanské Microně, byl to pro mě neuvěřitelný zážitek. Všichni autoři do toho dali své maximum a bylo se na co dívat. Včetně nápaditých doprovodných akcí  tak i prodejní galerie. Kromě nové grafiky do bytu jsem si s sebou odnášela i pocit, že konečně i my v Praze máme něco tak úžasného.
img_7498
Natěšeně jsem čekala na další ročník, který už se přesunul do současných postor v Cihelné ulici na Praze 1. Následující ročník měl kromě místa i několik dalších menších nedostatků, ale pořád to byl zajímavý zážitek a domů jsem si odnesla krásné knížky.
img_7484   img_7487
Letos koncem září se uskutečnil další ročník Lustru a  já jsem měla pocit, že nejde o festival ilustrace a o pokoru k tomutu řemeslu, ale pouze o řádek v životopisu většiny autorů. Ano, na každé výstavě se vám nemůže líbit vše. Bohužel letos autorů, kteří mě zaujali, by se dalo na prstech jedné ruky spočítat.
img_7501
Tak snad za rok bude zase líp.
img_7512   img_7511

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště