BreakfastGuide

Café Savoy

12. 2. 2017

Pražské Café Savoy je svými snídaněmi vyhlášená široko daleko. A i proto je skoro nemožné zde v sobotu ráno najít volné místo bez rezervace. My jsme s Princem proto nenechali nic náhodě a rezervaci na desátou ráno si udělali raději už ve středu.
img_7687
Když jsme v sobotu dorazili na místo v kavárně, vše už šlapalo jako dobře namazaný strojek. Všechny stolečky byly plně obsazeny a mezi nimi poletovalo nespočet číšníků v uniformách. Pro Savoy jsou typické jak jejich snídaně tak prvorepubliková kavárenská atmosféra, která nás vždy pohltí.img_7688
Mezi zajímavosti, kterými se může Savoy pochlubit, patří jak nádherný neorenesační strop, vlastní pekárna s cukrárnou, tak i otevřený výhled do samotné výrobny. Pokud se rozhodnete do Savoye na snídani zajít, nepočítejte s žádným klidným místečkem. Naopak bude okolo vás přijemně rušno :).
img_0697  Ze snídaňového menu si vybere každý. Myslí zde na milovníky sladkého, mastného i zdravého. A vajíčkomilové nebudou vědět, kam s očima dvojnásob :).
img_7686Můžete si snídani poskládat sami z jednotlivých položek, nebo zvolit některé z nabízených menu. Jako třeba snídani Savoy, na kterou sem chodí můj Princ.
img_0669
Já raději volím jednodušší variantu v podobě žluťoučké omelety, abych na závěr zabrousila do vitríny se zákusy, kde vždy sáhnu po mini verzích jejich užasných zákusků.
img_0664Café Savoy je místo pro ty, kteří rádi snídají jako prvorepubliková „buržoazie“ a nebo pro ty, kteří si chtějí sobotní snídani prostě užít. A malá rada na závěr. Zkuste snídani v Savoy aspoň jednou, třeba za odměnu, stojí to za to! 🙂

Pro Savoy  4* z  5*.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště