Lifestyle

Záříjové Káčoviny

12. 2. 2017

Ano, ano já vím. Konec října se blíží a já vám dlužím záříjové Káčoviny :). Na svoji obhajobu musím napsat, že už v říjnových Káčovinách se dozvíte čím to bylo, ale na to si musíme ještě chvilku počkat :).

Beauty zázrak
Pubertu už máme sice dávno za sebou, ale jednou za čas se nás rozhodne navštívit Béďa z Ostravy a my se pouze modlíme, aby se dlouho nezdržel. Pro jeho odjezd jsme ochotny udělat a zaplatit cokoliv na světě. V září Béďa navštívil po dlouhé době i mě a já začala klasicky šílet. Uprostřed tváře se mi uhnízdíl zarudlý Béďa o velikosti hrášku a do celého světa vykřikoval: „Ahoj jsem tady!“. Samozřejmě u mě propukla panika a já jsem běžela od nejbližšího obchodu Clinique pro zázračný krém. Bohužel jsem měla Smolíka a všechny lahvičky byly vyprodány. Rozhodla jsem se ale Béďu porazit a vstoupila do obchodu značky Kiehl’s. Zde mi milá prodavačka doporučila přípravek Breakout Control Targeted Blemish Spot Treatment a světe div se, k večeru se Béďa začal balit a během následujícího dne nadobro odjel :).Seriál Narcos

Se seriálem o životě  největšího, nejobávanějšího a nejbrutálnějšího zločince Pavla Escobara  od Netflixu přišel můj Princ. Bylo to o víkendu, kdy se nám nic něchtělo, venku pršelo a my jsme na jeden zátah zkoukli celou první sérii. Princ má tento typ seriálů a dokumentů moc rád. Já je naopak spíše nevyhledávám, proto jsem byla sama překvapená, jak mě děj, hudba a celkový příběh pohltili. Teď už dokoukáváme druhou sérii a pořád se nestačíme divit, co je možné, když jeden člověk dokáže ovládat celou zemi.

img_7403
Na kličku
Po těhle botičkách jsem toužila už od jara, kdy se objevily v jarní kolekci Vagabond. Chodila jsem okolo nich skoro každý den při cestě z práce. Líbil se mi jak jejich klasický oxford styl, tak i jejich čokoládová barva. Když jsme se vrátili z Korsiky, v obchodě akorát probíhaly letní slevy a tedy i sleva 20 % na tyto super botky. Když tedy na mě vydržely čekat tolik měsíců a ještě jsou ve slevě, musely být moje, o tom už nebylo žádných pochyb.  Láska k těmto botkám je tak velká, že kdybych je v zimě nemohla nevyměnila za vysoké lakovky od Vagabondu, asi bych si raději nechala umrznout palce u nohou než je zout :).

img_7750
Dýňobraní
Konec září kromě posledních krásných dní Babího léta přinesl i jablečnou a dýňovou sezónu. A konkrétně na tu dýňovou jsem netrpělivě čekala, protože miluju všechny dýňové recepty na polévky, noky, omáčky, buchty apod. Nejvíce mě ale na dýních baví jejich patvary a ráda si s nimi zdobím byt. Ať už v podobě těch mini okrasných ufounků, které na zahradě pěstuje moje mamka, tak i těmi jedlými odrůdami jako je např. hokaido. Bohužel tato dekorace nevydží moc dlouho, protože dýně brzy skončí v hrnci společně s kokosovým mlékem, zázvorem a chilli papričkou, což je moje letos nejoblíbenější varianta dýňového krému.

img_7865-1-copy
A Kitchen in France
Jako poslední bych Vám ráda v záříjových Káčovinách představila knihu A kitchen in France od mé oblibené kuchařky Mimi Thorisson. Poprvé jsem se s ní a jejím pořadem Mimiina  francouzská kuchyně setkala na TV Paprika. Následoval jeji blog a instagram :). Dlouho jsem ale toužila i po její tištěné kuchařce. Touha nakonec byla silnější a rozhodla jsem se vyzkoušet nákup přes Amazon. Samotné získáni knihy pro mě bylo velkým dobrodružstvím a o to víc tuto kuchařku zbožňuju. Bon Appétit! 🙂 Chtěli byste některý z jejich receptů zde na blogu?

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště