Art&Design

Nedělní odpoledne

12. 2. 2017

Obloha byla šedá, zamračená a vypadalo to, že bude i pršet. Nic moc nedělní ráno na potulování po venku. Posnídali jsme tedy lívance a vrátili se na chvíli zpráky do peřin. Okolo jedenácté se ale venku jako mávnutím kouzelného proutku vše změnilo.
img_7823Sluníčko začalo vykukovat, mraky zmizely a Praha se začala probouzet k životu. A protože se blížilo poledne, první naší starostí bylo, kde a co budeme obědvat. Já už mám dělší dobu velkou chuť na asijské knedlíčky Dim Sum.
img_7814V Praze na Dim Sum moc částo nenarazíte, proto naše kroky vedly najistotu, a to do Asien Noodle Bar Zebra u Obecního domu. Knedlíčky si zde můžete dát zeleninové, krevetové a nebo kuřecí jako já. Naservírují vám je rovnou v bambusovém pařáčku na zelných listech společně s tradiční čínskou omáčkou. Než jsem se ale pustila do samotných knedlíčků, ochutnala jsem tradiční thajskou lehce pikantní polévkou Tom Yum s kuřecím masem, žampiony a koriandrem. A teď zase zpátky k Dim Sum. Objednala jsem si základní porci o 4 kusech. Pokud ale patříte mezi velké jedlíky, zvolte raději rovnou Mix 9ks. A pokud mezi Dim Sum milovníky vůbec nepatříte, stejně jako muj Princ, zkuste třeba Phad Tai a nebo některé z Curry.img_7828
Po obědě jsme se vydali směr Rudolfinum, kam jsme se už dělší dobu chystali na
výstavu Loni v Marienbadu – Film jako umění. Cena vstupného do Rudolfina hodně lidí odradí předem (i když já si myslím, že za tak krásný prostor to zase tolik není), a proto hned na začátku chci napsat, že vstup je zdarma!
img_7841Výstava Loni v Marienbadu představuje významné světové tvůrce výtvarného umění 20. století, kteří našli inspiraci v průlomovém filmu z roku 1961. Mezi vystavujícími můžeme potkat Giorgia de Chirico, René Magritta, Howarda Kanovitze, Cindy Sherman, Jeffa Koonse nebo britskou hudební skupinu Blur a mnoho dalších.
img_7845
Inspiraci v Loni v Marienbadu našel i Karel Lagerfeld pro přehlídku módního domu Chanel  v roce 2010. V pařížském Grand Palais byla vybudována nákladná kulisa připomínající symetrickou zahradu z filmu, v níž se procházely modelky stejně jako filmové postavy na plátně.img_7836
Pokud nevíte, co s načatým nedělním odpolednem, vyražte za kulturou, anebo jen nakrmit hladové žaludky :).

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště