BreakfastGuide

Next Door

12. 2. 2017

Kavárny a bistra rostou v Praze jako houby po dešti. Jde především o místa, která ve vás mají navodit pocit, že vlastně snídáte nebo obědváte doma. My jsme tentokrát s Princem vyrazili, ale na úplně jiné místo a to do nově otevřeného bistra Next Door by Imperial v nově zreknstruovaném domě ve Zlatnické ulici.

img_7957Protožejsme nevěděli do čeho jdeme, a poučeni z Café Imperiál, raději jsme si udělali rezervaci. Do Bistra jsme dorazili něco okolo půl deváte. Byli jsme usazeni do klidnější přední části, kde zatím bylo skoro prázdno. V zadní části, kde je umístěn snídaňový bufet a otevřená kuchnyě, už posedávali hoteloví hosté. Tato část mi připomínala pařížská krytá tržiště, kam zavítá vetšina obyvatel toho velkoměsta na nedělní brunch s rodinou. Kulisa cvrkotu hostů spojená se zvuky byla skoro autentická.

img_7969
Vraťme se ale do klidné elegantní části s výhledem do ulice a k naší snídani. Předem říkám, že snídaně tady nevyjde úplně nejlevněji. Pro začátek jsme si objednali osvěžující jablečný fresh a pro mě zelený jasmínový čaj Jasmin Pearls. Z jidelního lístku si můžete vybrat americkou, anglickou či francouzskou snídani, anebo za základ zvolit  např. jako v Princově případě 3 vejce do skla s pažitkou a parmazánem, která provoněla celé bistro. Vše jsme doplnili o košík pečiva s úžasnými marmeládami. A musím se přiznat, že tak dobré marmelády jsem opravdu dlouho neměla!
img_7987
Já jsem se svým výběrem byla maličko, ale opravdu jen maličko, zklamaná. Na jídelním lístku jsem objevila mléčnou rýži s marmeládou. A protože mléčnou rýži miluju, ale neumím ji moc dobře připravit, nebylo o čem přemyšlet. Rýže měla správnou konzistenci, voněla na dálku a chuť byla fajn, ale bohužel byla studená. To je ta maličkost, která mě zklamala. Na tuto ranní pochoutku ráda chodím do bistra HomeKitchen a musím říct, že až na ni zase budu mít chuť, zajdu na ní sem:(

Za studenou kaši a trochu vyšší cenu dnes  3* z  5*.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště