Lifestyle

Říjnové Káčoviny

12. 2. 2017

Většina z nás už se chystá pomalu na Vánoce a popravdě advent už je opravdu za dveřmi:). Já mám ale pro vás Káčoviny za měsíc říjen.

img_8010Životní událost
Už v zářijových Káčovinách jsem naznačila, že vám prozradím velké tajemství, a tím i vysvětlým časovou prodlevu mezi články na blogu. Tak tedy, tramtadaraaa je to tady:). Můj Princ a já čekáme malé Princátko. Jsem hrdou majitelkou těhotenské průkazky. A miminko je ve 12 týdnu svého vývoje. Pro ty, co čtou můj blog pravidelně není težké se dopočítat o těch pár týdnu zpět a zjistit, že je je to suverný z Korsiky. A proto vám teď a tady představuji našeho Korsičánka:). Není to určitě naposled, co o Korsičánkovi zde čtete, protože stejně jako Princ patří do mého života. Budeme chodit na snídaně, výstavy, cestovat a ráda bych vám jednou měsíčně přinesla i článek z našeho společného života.

Café society
Mezi filmové zážitky musím za tento měsíc určitě zařadit nový film od Woody Allena Café society. Filmy tohoto autora mám moc ráda a jsou pro mě vždy příjemným vytržením z běžných dnů. Příběh mě nepohltil svoji dějovou linkou postavenou na milostném trojúhelníku, ale naopak důvod, proč jsem zaujatě koukala až do konce, byla doba a prostředí o kterém vypráví. Období, kdy žena byla hrdá na to, že je ženou a nestyděla se nosít krásné elegantní šaty. A asi i proto mě nejvíce oslovila postava Veroniky, kterou úžasně ztvárnila Blake Lively. Café society není pro mě snímkem, který patří do kin. Já sama jsem si ho vychutnala na gauči pod dekou a bylo to moc příjemné odpoledne:).

The Roots – You Got Me ft. Erykah Badu
Říjnový hudební typ není žádnou novinkou, spíš naopak. Ráda bych vám  zpříjemnila sychravé podzimní chvíle skupinou, která patří k mým nejoblíbenějším. The Roots jsou z Philadephie a na hudební scéně působí od roku 1987. Na jejich tvorbě mám ráda používání živých hudebních nástrojů a neotřelý přístup k hip hopu, který v jejich podání má neuvěřitelné množství podob. Každé album je jiné a přitom si vždy v sobě ponechá něco typicky rootsovského.

img_7721
Jáhlová kaše

Se sychravým počasím nezačínám jen s vrstvením svého oblečení, ale také s teplými snídaněmi. Když už musím vstávat do tmy, venku si pohvizduje vítr a rýmička je skoro na denním pořádku, zpříjemňuju si ráno aspoň teplou jáhlovou kaší. Zabere to sice trochu více času než jen zalít cereálie mlékem, ale výsledek mi vždy zvedne náladu:) Jako základ používám jáhly, které si uvařím s mlékem, né žádné kaše v prášku;). Je to sice náročnější, ale rozdíl je diametrální. Když mám štěstí, ráda si jí ia na podzim dochutím jahodami a když né:), použiji jablíčka. Do obou verzí přidám pár mandlí, trochu skořice, pár kapek agávového sirupu a delikatesa je na stole.

img_7632
Sunglassy:)
Ano, podle kalendáře máme sice podzim, ale já jsem si v řijnu koupila nové sluneční brýle:). Byla to láska na první pohled:) Jednou v neděli, cestou z výstavy, jsme se procházeli s Princem uličkami v podhradí Pražského Hradu a čirou nádhodou jsme se zastavili v jenom malém designovém obchůdku, kde prodávají autorskou módu, šperky, grafiky a taky zde měli vitrínu s designovými brýlemi. Vyzkoušela jsem si jich hned několi, ale všechny mi byly velké, až na tyto modroočky. No a co, že je podzim sluníčko přece svítí i v zimě:). Takže je určitě užiju!

img_7924
Grilovaný kozí sýr
Na závěr bych ráda zmínila návštěvu divadla Roots v Jatkách 78, které jsme s Princem navštívili. O samotném kulturním zážitku jsem psala zde. Já bych se ale ráda vrátila ne k představení, ale ke grilovanému kozímu sýru, která jsme před samotným začátkem ochutnala. Možná už moje chutně ovlivňoval Korsičanek:), to je sice možné,  já jsem opravdu ale tak dobrý grilovaný kozí sýr nejedla a to jsem jich už pár vyzkoušela. Možná za to může i prostředí a atmosféra večera, ale tento zážitek ve mě pořád přetrvává a proto patří i do říjnových Káčovin:)


Všem vám přeji hezký podzim a u listopadových Káčovin se na vás budu tešit Černé Káče,  Princ a Korsičánek:)

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště