Lifestyle

Listopadové Káčoviny

12. 2. 2017

Všichni jsme už celý ve Vánocích, ale já mám pro vás ještě malé ohlédnutí za měsíc listopad a to v podobě Káčovin. Listopad byl pro měl a mého Prince plný nových informací a vjemů ohledně vývoje našeho miminka, ale i toho, co všechno bude potřebovat. O to víc jsem radši, že se našly chvíle a radosti, které v listopadu patřili jen mě a o právě o ty bych se s vámi ráda podělila:).

The Crown
je nový historický seriál pocházející z dílny Netfixu, který se nám snaží přiblížit život Alžběty II., nejdéle vládnoucí britské panovnice. Ano, Netflix nám v tomto seriálu opět zprostředkovává nádherné kostými, chytlavou kameru a úžasné scénérie z anglických panství a  třeba Afriky. Co mě ale bavilo mnohem víc než toto všechno, včetně samotné Alžběty II.,  jsou životy všech okolo ní, konkrétně  její sestry Margaret. Zajimávé je sledovat malého malého prince Charlese, když už víme jaký je jeho osud:). Při shlédnutí tohoto seriálu nečekejte žádné zvraty či nové informace, život královské rodiny patří anglickému lidu a především bulváru, který všechno hned práskne:). Pokud ale hledáte přijemný klidný seriál na adventní večery, můžu jen doporučit.

img_8170

České zvyky a tradice – Jiří Trnka a Klára Trnková
je první kniha do knihovničky našeho miminka, ale radost udělala hlavně mamince:). Vánoce jsou v naší rodině velkou věcí, kdy se dodržuje spostu zvyklostí a tradic, proto mám vždy v období adventu potřebu vědět ještě o kousek víc než loni. Knížka s ilustracemi Jiřího Trnky neobsahuje pouze kapitoly s vánoční tématikou, naopak zde najdete i další tradice a z vyky v průběhu celého roku. Jako jak je to třeba s pečením chleba, Letním slunovratem či jak má vypadat správná Pouť. Tato publikace mě baví stejně, jako Trnkovo Dvakrát sedm pohádek, které miluju od svého dětství:).

I want you back
je song od Guts, který bude určitě proudit v žilách našemu miminku. Oblíbila jsem si jí natolik, že k nám na návštěvu nejen za Korsičánkem chodí tyto malé velké děti skoro každý den. Písnička není žadnou novinkou a po éteru cestuju už nějakou dobu. Já jsem na ni ale narazila náhodou při cestě v autě, kde má můj Princ nalazené  výborné Color Music Radio.  Kapela, písnička i rádio vyhrávají Zlatého listopadového bludišťáka:)!

img_8166
Událost měsíce – screening miminka v prvním trimestru (13 TT)
Miminko si mohu prohlédnout při každé prohlídce u mé doktorky, ale vidět Korsičánka na velkém ultrazvuku byl opravdu zážitek. Maminky určitě chápou a ty budoucí pochopí:). Celé těhotenství prožíváme s Princem společně a proto při této události nemohl chybět ani tatínek. Mrňous byl plný elánu a na hry paní doktorky na měření nemělo vůbec myšlenky, naopak se potřebovalo pořádně ukázat mámě a tátovi. Nakonec vyšetření proběhlo, Korsičanek je zdravý a my se už moc těšíme na 2. screening ve 20. TT, který nas čeká po vánočních svátcích.

img_8304Pralinky
Listopad a je pro mě i mého Prince měsícem našich jmenin. A protože jsou od sebe tyto „významné“ události v kalendáři vzdáleny pouze pět dní, často dostaneme společný dárek:) Tentokrá to byla tato užasná pralinková boboniéra z Marks&Spencer. Jak jsem koukala v obchodě je její cena docela vysoká. Ale ten obsah, ten za to stojí. Je to příjemné nalazení na takové to vánoční mlsání:). A určitě neuděláte chybu, i když tuto sladkou krabičku věnujete jako vánoční dárek pod stromeček.

img_8296
Nožky jak v peřince
I další listopadová radost je spojena s mým svátkem a to v podobě dárku od mého Prince. S narůstajícím bríškem začínám trpět můj šatník. Snažím se ho obměňovat, protože nechci nosit pořad jedny těhotenské jeansy a obří triko, ale na druhou stranu se mi do oblečení nechce investovat větší finanční částky, protože vím, že je jen na pár týdnů či měsíců. A protože mě můj Princ moc dobře zná a chtěl mi vykouzlit úsměv na tváři. Obdržela jsem  v krabici zabalené balícím papírem tyto teploučké botičky. Po hodně dlouhé době jsou to pro mě zase Conversky z černé kůže a s teplým beránkem uvnitř. Teď je z nohy skoro nesundám a musím říct že jsou moc pohodlné a mají šmrnc. Ještě jedou moc děkuju!

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště