Mommy&Baby

Těhotné vánoce

12. 2. 2017

Vánoce každoročně moje rodina prožívala naplno. Je to čas, kdy se po velkých přípravách a těšení, nakonec všichni zastavíme u nádherně prostřeného stolu, kde se vystřídá tradiční čtyřchodové menu (rybí polévka, houbový Kuba, černá omáčka a rybí řízek se salátem), zazvoní zvoneček a pod balícími papíry objevujeme naše splněná přání. Vše musí být dokonalé a na svém místě:). Já jsem si vše toto přinesla s sebou do našich společných Vánoc s Princem. Spojili jsme naše Černé vánoce s jeho Pricovskými a vytvořili jsme NAŠE dokonalé Vánoce.

Nikdy jsem na Vánoce nebyla zklamaná nebo nešťastná. Vždy to byl ten nejkouzelnější den v roce, ať už předešlé měsíce přinesly cokoliv. Letos to ale bylo jiné. Vše bylo opět dokonalé, ale jiné. Pár dní před Štědrým dnem jsem poprvé ucítila pohyby naší AsiAničky a celé mé těhotenství najednou začalo být nějaké víc opravdické.

Vánoce jsou i dělícím bodem mého těhoteství.  Jsem ve 20. týdnu tedy v půlce a právě na Štědrý večer  jsem si uvědomila, že příští rok už tu bude s námi. Že my jí budeme muset dát ty opravdické, kouzelné Vánoce. Ukázat jejich pravý smysl a taky plnit ty nejtajnější přání.  Asi se u mě tento den projevily i těhotenské hormony, které zatím na scénu moc nevystupovaly, ale také mi došlo, že 24. prosinec byl pro mě pomyslným bodem v dálce. Teď už tam na mě poblikává 23. květen den porodu, kterého se moc bojím.

Všechny tyto pocity a myšlenky se na mě sesypaly najednou a já se musím přiznat, že mě to  docela sebralo. Poprvé za svých 30 let jsem nedýchala jen pro Vánoce, ale ovládl mě strach z budocnosti. A i teď pár dní po Štědrém večeru ve mě pořad přežívá a asi i trochu sílí.

Když jsem začala s tímto blogem, napsala jsem, že je o všem a všech, co do mého života patří. A i proto jsem se rozhodla napsat tento článek, i když je úplně jiný než všechny ostatní, protože je součástí mě a mého života.


Dodatečně všem přeji krásné vánoční svátky a teším se na vás v Novém roce 2017.
Vaše Černé Káče

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště