Mommy&Baby

Hnízdění – plánujeme pokojíček

12. 2. 2017

Abych přišla na jiné myšlenky a těhotenství si trochu zase oblíbila:). Rozhodl můj Princ, že když za sebou máme první půlku, měli bychom začít vytvářet dětský pokoj. Minimálně na papíře, což je tedy můj úkol:), ten náročnější realizační pak bude čekat na něj. Všechno to začalo úplně nevinně, tak jako každé jiné plánování u nás doma, zadáním pravidel a hlavních bodů.  První naší podmínkou bylo, že dětský pokoj musí navazovat na náš byt v minimalistickém severském stylu. Druhý je samozřejmě rozpočet. Druhý bod jsem bohužel jako první a jediná zkoušela porušovat já.

Kam, co a kde…variant vzniklo nezpočet. Ve finále zůstaly tři, ale nakonec až budeme mít vše v pokoji to bude asi vše úplně jinak :).

Jdeme tedy plánovat. Vezmu to od začátku tady od rozpočtu. Princ vytvořil tabulku, kam jsme stejně jako při rekonstrukci celého bytu, zanesli všechny položky, které bude třeba udělat a zaplatit. Já jsem se hned vrhla po holčičím stylu do výběru nábytku, ale přišla stopka. První položky, které se v tabulce objevily, byly výmalba, osvětlení a záclony (dřevěná podlaha byla v pokoji položena při celkové rekonstrukci bytu). A ty si ukrojily docela velký krajíc z celkového rozpočtu hned na začátku.

Podlaha a výmalba se ponese v duchu celého bytu, bělené dřevo a bílá barva. Na jednu ze zdí bychom rádi použili minimalistickou pastelovou tapetu. Hlavní stropní světlo je opět v jednoduchém designu a tónech, které se opakují jak v dětském pokoji tak v celém bytě.

A konečně ta zábavnější část, nábytek :). Dlouhé hodiny jsme rešili, které věci budou v pokoji na dělší dobu a které na pár měsíců či rok. Do kterých tedy zainvestovat a kde ušetřit. Nakonec jsme se rozhodli z 80% pokoj zařídit v !ikea stylu“, který nám nebude líto vyměnit. Aby měl ale pokojíček svojí tvář, doladímě ho pár designovými kousky.

Jedním ze základních kousku po postýlce je tato Ikea komoda KOPPANG, kterou bych ráda dodekorovala těmito stylovými porcelánovými úchyty z internetového obchobu bellarose.cz.

Mezi designovejší kousky, které jsme vybrali, patří právě toto houpací křeslo a stojací lampa . Snad nejen na dlouhé proplakané večery :).


A teď to nejdůležitější zabydlení:).
Dekorací do dětské pokoje je na trhu hodně. A je velmi jednoduché sklouznout ke kýči. Proto jsem vybírali hodně jeduše a střízlivě.

Fotografie pinterest.com
Aby pokojík nepůsobil sterilně, na jednu zeď umístíme 3 speciálně pro Aničku vytvořené ilustrace. Kresby zvířatek budou vystihovat tátu, mámu a malou Aničku:). Už se na ně moc tešime.


Tady je pár dekorací a nábytku z mého inspiračního listu pro dětské pokoj. Některé už máme, na některé se chystáme a některé zůstanou jen inspirací:).

1. Dětský kufřík Doube Face (Nordic day) 2. Pop up kniha Malý Princ 3. Porcelánová dóza (HM) 4. Polštářek (Ma Vie)  5. Dětská medvědí lampa Nanuk (Nordic day) 6. Závěsná dekorace se zvířátky (kitchenetteshop) 7. Postýlka (Ikea) 8. Králičí panenka Lille  (Nordic day) 9. Pletená deka (Next) 10. Rám (Ikea) 11. Police domečky  12. Kobereček (HM)


A teď už jen namastit svály a vzhůru do toho:). První etapa – malování, světla a nákup v Ikea.
Jak zařizujete pokojíček svým miláčkům vy? Budu moc ráda za každý tip, radu nebo komentář.

You Might Also Like

1 Komentář

  • Reply motoapk merci 2. 5. 2017 at 03:06

    Very neat blog.Really thank you! Really Great.

  • Napište komentář

    Přejít k navigační liště