Art&Design

PANTONE Greenery

12. 2. 2017

Možná jste už okolo sebe zaznamenali novou barvu Greenery od společnosti Pantone, která koždoročně přijde s barvou pro nadcházející rok. Možná jde o mojí pracovní deformaci, ale každý rok se na tuto zajímavost těším. Je to přijemné zpestření všedních designérských dní:). Možná je to tím, že zelená a modrá jsou mé oblíbené barvy, ale  žádný předchozí rok mě Pantone barva roku nebavila tolik jako právě ta letošní – Grennery.

Těch možná už bylo dost. Pojďmě se bavit na 100%. Barvou roku 2017 podle Pantone je tzv. Greenery 15-0343, která by měla poskytovat záchytný bod uprostřed rozbouřeného moře společnosti. Lidé touží po omlazení a oživení. Greenery je synonymem pro opětovné spojení s přírodou, znovuzrození, osvěžení a omlazení. To je definice této zelené. Za mě je to barva, která dokázala vstoupit nejen do interiérového designu, módy, kosmetiky ale je součástí i našeho jídelníčku:).
(zdroj www.designboom.com)
Na zelené vlně se vezou jak doplňky, výmalby stěn i nábytek. Novinkou je ale vytvoření bytu The Outside in House s malým lesem v Londýnské čtvrti Clerkenwell.  
Autorem tohoto počinu je propojení společnosti Pantone a Airbnb. Za výrazně zelenými zdmi najdete svět lesa, uslyšíte zvuky přírody, v jídelně si budete připadat jako ve skleníku a usínat můžete na zemi na zahradě. Jedna noc vás bude stát 200 liber / 6 300Kč. Pokud máte cestu do Londýna a chcete zažít něco netradičního, může být tento byt jednou z možností. (Více na designboom.com).

Móda samozřejmě nemůže zůstat pozadu a popravdě, kde jinde by se měla tato zelenožlutá barvička prosadit nejvíc. Výběr je opravdu široky.
Dívat se na “svět zeleně” můžete přes brýle Ray-Ban Round Sunglasses. Oscar de la Renta nás v roce 2017 oblékne do šatů, které dokážou vykouzlit lichotivou siluetu, samozřejmě v odstínu zelené. Boutique Moschino nás nechá chodit na vysoké noze opět v zelené a kam uložit to nejnutnější, na to myslel Valentino s užasnou kabelkou Rockstud Rolling.
Co působí trochu zvláštně, tedy aspoň na mě, je použití této barvy v kosmetice. Především v té dekorativní:). Ale i sem se Greenry probojovala. Nehty si můžete ozdobit lakem Buttern London Pantone Color Of The Year Lacquer. Ani taková značka jako je Chanel nezůstala stranou a i jejich toaletní voda Chance Eau Fraiche má odstín zelené. A pro odvážné je tu NYX se svojí  rtěnkou Macaron Lippie in key Limet.

Pokud chcete být v roce 2017 stylový pořiďte si nějakou greenery „maličkost“  do svého domova:). Můžete sáhnou po křesílku od návrháře Rogera Perssona a nebo po mixéru KitchenAid.

A pro ty, co je Greenery zaujala, ale nechtěji za ní utrácet tisíce, doporučuji koupit třeba kilo zelených jablek  Golden Delicius, ráno posnídat chléb s lučinou posypaný pažitkou a nebo svůj byt oživit sadou kaktusů:).


Pokud vás Greenery zaujala doporučuji instagramový účet  PANTONE.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště