Mommy&Baby

First’s baby book

12. 2. 2017

Jen pár hodin potom, co nám paní doktorka potvrdila, že těhotenský test je opravdu pozitivní a čekáme s Princem miminko. Moje duše psavce a deníčkáře zaplesala. A já  začala mít velkou potřebu sehnat pro naše maličké ten pravý Deník miminka, kde budu našemu miláčkovi zaznamenávat tzv. každý prdík:). Ale hodně rychle jsem zjistila, že to vůbec není lehký úkol, najít ten pravý design pro nás a stejně tak jako i čas na to vypsat všechny jeho kolonky:).

Na trhu najdete velkou řadu těchto deníků, ale většina z nich má na mě až moc kýčovitý ráz  a zbytečně moc nedůležitých kolonek na vyplnění. Toužila jsem po něčem jednoduchém a minimalistickém, co dá prostor mé designérské dušičce a zároveň jí i udrží na uzdě. Pátrala jsem tedy na českém trhu, prohledala několik světových eshopů, ale nakonec jsem se začala smiřovat s realitou, že deník nebude a naše malá bude mít klasické papírové album, kam ji budu fotky vlepovat a doplňovat o krátké textace.

Koncem ledna štěstí sedlo i tzv. na vola, tedy na mě:). A já jsem úplnou náhodou ten pravý deník miminka našla, aniž bych po něm pátrala. Už nějakou dobu máme s Princem v Nordic Day pro Aničku vybranou zpívající velrybu, kterou jsme doma familiérně přejmenovali na Williho. V obchodě právě probíhala 20% sleva na vše z oddělení pro děti v rámci akce vysvědčení a já jsem si řekla, kdy jindy už Williho objednat když ne teď:). Přišlo mi ale líto osamocené velryby v košíku, tak jsem koukala, co bych do něj ještě přidala a narazila jsem na Baby’s First Book od dánské značky Design Letters.
Ano přiznávám, cena deníku je docela vysoká, a to i po slevě. Ale na druho stranu byl přesně tím po čem jsem celou dobu toužila. Knihu můžete zakoupit ve variantě s pevnými růžovými deskami pro holčičku a nebo v mentolové barvě pro chlapečka.

Minimlistický design deníku je vystavěn na fontu dánského typografa Arneho Jacobsena. Většina zvás si řekně, že Aniččce toto bude úplně jedno, ale pro mě je tato maličkost velmi důležitá a deník se tím pro mě stává sběrateským grafickým kouskem.

U vnitř objevíte 47 stran, které jsou rozděleny do několika praktických kapitol. Naleznete zde zkrácenou verzi rodinného rodokmenu, část věnovanou těhotenství,  stránky pro první významném dny a týdny po narození. Unikátní na těchto kapitolách je obálka kam můžete prckovi schovat vzkazy, drobné vzpomínky a suvenýry.

Následují listy jsou věnované jednotlivým měsícům v životě vašeho miminka až po jeho první narozeniny. Specialitou těchto kapitol jsou milníkové karty s kterými můžete nejen svého potomka fotografovat, ale na jejich rubu mu zanechta i nějaké to moudo do budoucna:).

A teď už mi jen držte palce, ať to všechno zvládnu lepit, zapisovat a fotografovat aspoň do Aniččiných prvních narozenin. Vaše Černé Káče:).

You Might Also Like

6 komentářů

 • Reply Candy 13. 2. 2017 at 22:25

  Tak to je nejhežčí baby book, které jsem viděla! Líbí se mi ta pastelová barva a ta jednoduchost co nabýzí. Ostatní knihy jsou přeplácané cizími miminky, které tam popravdě moc nechci. Kása! <3

  • Reply Černé Káče 13. 2. 2017 at 22:43

   🙂 naprosto souhlasím s každým písmenkem 🙂 a děkuju za krásný komentář<3

 • Reply Vendula 15. 2. 2017 at 21:32

  Boží i Willy i Baby Book !!! A krásnej blog o kterým jsem vůbec nevěděla a to je velká škoda 😀 V.

  • Reply Černé Káče 15. 2. 2017 at 22:04

   Děkuju moc Vendulo, taková slova moc zahřejí u srdíčka:)

 • Reply Martina 10. 1. 2018 at 09:13

  Měla jsem stejný problém, hledala něco nekýčovitého, co by navíc prošlo u mého Architekta a bingo! Nicméně popisek na Nordicday mě neuchvátil, až Váš článek mě přesvědčil, že to je to pravé, takže děkuji!

  • Reply Černé Káče 10. 1. 2018 at 16:10

   Není vůbec za co děkovat 🙂 moc dobre to znám a často mě fotky a popisky na e-shopu odradí…

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště