BreakfastGuide

Čaj ze šálku jako pro panenky, to je Eska…

19. 2. 2017

Tuto neděli jsme se vydali na snídani do Karlína. Konkrétně do restaurace s pekárnou, kde oživá vše stáré a spojuje se s novým, do Esky. Protože toto místo patří do sítě Ambiente, naše očekávání byla velká. Co jsme, ale nečekali a vlastně podcenili, byla návštěvnost toho místa. V devět hodin ráno, pár minut po otevření, jsme měli štěstí na poslední 2 volná místa u společného stolu, který dominuje celému industriálnímu prostředí v prvním patře.
Popravdě musím říct, že i když mě samotný koncept restaurace a design nadchl. Byla jsem z místa trochu zmatená. Nic zde němelo pořádně svůj řád a měla jsem pocit, že okolo mě všemu velí chaos:). Ale nakonec se ukázalo, že právě toto dělá Esku Eskou a během snídaně jsem si tento příjemný zmatek snad i oblíbila:).

Snídani jsme odstatrtovali pro Esku typickým loupákem a čajem. To co, ale před námi stálo na stole bylo nějak obráceně:). Obří loupák a šálek na čaj jako pro panenku, to že každý hrneček patřil do jiné sady nádobí bylo naopak příjemným zpestřením.

Nabídka tzv. Dlouhý snídaní je opravdu široká. Můžete si objednat jako my Snídani čEskou a Snídani Eska, nebo si ji můžete sestavit podel svých chuťových představ.  Je libo omeletu, vejce do skla, smaženku s cibulí, párky z Našeho masa či palačinky? Nic z toho není v Esce problém.

 Závěrem musím říct, že i přes prvotní rozpaky se nám v Esce líbilo. Není to místo pro klidnou snídani ve dvou. Ale pokud vám nevadí popřát dobrou chuť  i ostatním spolustolovníkům, za zkoušku to určitě stoji :). Co ale musím vyzdvihnout je chuť a rozmanitost jídla. V porovnání s vyhlášenými a dražšími snídaněmi v Café Savoy, které také patří do sítě Ambiente, je to jako nebe a dudy. Nejenže jídlo hezky vypadá a chutná, ale za měnší peníz je ho i mnohem víc. Ale na druhou stranu Dort Savoy, to je zase jiná písnička:).

 4* z  5*.

You Might Also Like

2 komentáře

  • Reply Nada 21. 2. 2017 at 09:42

    Mňam, a spravila si mi chute! 😀
    my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  • Napište komentář

    Přejít k navigační liště