Mommy&Baby TravelDiary

Vídeň očima těhule:)

1. 3. 2017

Vídeň a Berlín, to jsou destinace, kam s Princem rádi jednou za rok vyrazíme na prodloužený víkend si tak trochu zazevlovat a narušit běžný stereotyp:). Letošní výlet byl dárkem k mým narozeninám a zároveň odpověď na mé skuhrání, že kvůli těhotenství nemůžeme ani na lyže a pořád trčíme doma. Předem upozorňuji, že jako nastávající rodiče, kteří chtějí cestovat i s mrňousem, jsme se zaměřili na tzv. „Baby Friendly“ Vídeň. A pro ty, co děti ještě neplánují a nebo chtějí vycestovat bez nich, doporučuji článek Na skok do Vídně… z loňského jara:).

Za dobrodružstvím  jsme se vydali v sobotu po desáté hodině dopolední. Měli jsme štěstí, po D1 jsme projeli bez komplikací a ve dvě hodiny už jsme parkovali ve dvoře Aparathotelu Stanys. Volba tohoto ubytování byla záměrná. Za prvé lokace – Stanys se nachází na Mariahilfer Strasse, což pro mě těhuli znamenalo, že se mohu kdykoliv vrátit behěm dne na pokoj a hodit si kopýtka nahoru a pak vyrazit znovu, aniž bych tím ztratila hodiny času. Za druhé typ ubytování –  apartmán se servisem hotelu, kam se s mrňousem v pohodě vejdete a k dispozici je i kuchyňka. Za nás mohu říct, že se s Aničkou do Stanysu určitě vrátíme.

 

Po malém odpočinku, jsme se vydali na procházku po Mariahilfer Strasse. Nebo spíše v mém podání na kukačku po obchodech:). Zabrousila jsem do Zara Kids, kde jsem nakoupila pro naší opičku pár letních „outfitů“ a především její první šatičky. Sortiment zboží pro novorozence byl neuvěřitelný. Nevěděla jsem na co se koukat dřív a ceny byly podstatně nižší než u nás.


Další naše kroky vedly do oblíbeného obchodu RAG. Je to místo, kde si na své přijde jak Princ tak i já (já v netěhotném stavu).

Naš první den  jsme zakončitli večeří v Le Burger.  Jedná se o místo, které nejen že má zajimavý interiér, např. místo na židli se můžete usadit na houpačku. Ale především zde podávají netypické variace hamburgrů a zajimavé limonády, které já a Princ moc rádi ochutnáváme. Jak už asi víte, nejsem moc velký fanda pizzy, ale když už si ji jednou do roka dám, hned je to ta nejklasičtější česká varianta –  Hawaii. Takže když jsem na jidelním lístu uviděla Hawaii Burger musela jsem ho prostě zkusit.:) Popravdě, burgr dobrý s lehce nasladlou chutí, ale žadný mega food zážitek to taky nebyl:). Když to shrnu tak pokud nemáte chuť na schnitzel, nechcete vytahovat z peněženky větší obnost za restauraci a chcete zkusit něco nového La Burger je zajímavým oživením a i BF.


Neděli jsme se rozhodli strávit jako správní vídeňané:). Ochody jsou zavřené, dlouho se pospává, následuje snídaně či brunch a na závěr trochu kultury nebo korzování po městě:). Splnili jsme to do puntíku! Rozhodli jsme se navštívit Café Ulrich, které je svými snídaněmi vyhlášené. Předem vám doporučuji si na nedělní dopoledně udělat rezervaci. My jsme měli opravdu velké štěstí na poslední stoleček a davy lidí, které přicházely po nás, už bohužel takové štěstí neměly. Můžete vybírat z již nakombinovaných menu jako  můj Princ, který si dopřál snídani se zvůčným názvem Tabula Rasa. Nebo vybírat podle chuti jako my s Aničkou.  Na zahřátí  jsem  si objednala ovesnou kaši s čersvým ovocem a jako druhý chod toust s žervé a avokádem. Café Ulrich je moc příjemným bistrem, ale bohužel mu nemohu dát označení BF. Mezi stolečky je málo místa pro kočárek a dětskou židličku jsme také nikde nezahlédli. Kdo vám ale bude děkovat jsou vaše chuťové pohárky:), tedy narozdíl od vaší peněženky. Pro nás to bylo ale příjemně ztrávené dopoledne!

Další na seznamu byla galerie Albertina a výstava Contemporary Art –  to nejlepší z moderního umění 20. století. Moje očekávání bylo tak velké, že jsem ve finále byla z výstavy maličko zklamaná. Stejně jako z formát obrazu Markab- Neg od  Victora Vasarelyho :). Co nás naopak překvapilo byla expozice Film Stills – více i méně známe fotografie z klasických filmů. V celé budově Albertiny je vytvořen systém bezbariérového přístupu, proto zde není ničím zvláštním potkat maminku s kočárkem.

Na výstavách jsme strávili přijemné dvě hodinky. A kde jinde si má těhule odpočinou po takovém kulturním zážitku? Samozřejmě u něčeho sladkého:). Proto jsem se zastavili v nedalekém Café na orginální Sachrův dort. Asi i na nějakou dobu naposled, protože tady to opravdu pro miminka není. Zbytek dne už jsme věnovali krátké procházce na sluníčku skrz historické centrum města a lehké večeři ve Vipianu. Ideální vídeňská nedělě!


Po neděli, jak každý ví, následuje pondělí a s ním i náš odjezd zpět do Prahy. Poslední chvíle tohoto výletu jsme se rozhodli věnovat, jak už je naším zvykem, dobré snídani a „drobným“ nákupům. Nějakou dobu trvalo najít to správné místo na první jídlo dne, ale nakonec, a to  i díky aplikaci Foursquare, jsem objevili Café Figar. Jedná se o malý trochu hipsterký podnik, kde vám připraví výbornou snídani podle chuti a vedle vás posedávají převážně místní. Aničku sem brát asi nebudeme, ale pokud hledáte něco méně komerčního je Café Figar správnou volbou.

S plnými žaludky jsme se ještě vydali do dětského obchod Herr und Frau Klein, kde jsme naší holčičce pořídili její první hračky a to růžového hrocha od značky Maileg a zajíčkové chrastítko od Sebry. A výsledek této návštěvy? Tento obchod v budoucnu ještě navštívíme určite mockrát:)! Na úplný závěr jsme se zastavili v Zara Home na Kärntner Strasse. O nákupu v tomto krásném obchodě vám ale řeknu více v článku Hnízdění –  realizace pokojíčku, který pro vás připravuji.


Mějte se krásně a cestujte, vaše Černé Káče…
A pro více fotografií nejen z Vídně sledujte můj instagram🙂

You Might Also Like

8 komentářů

 • Reply Obrazem Blog A. 4. 3. 2017 at 10:29

  Berlín miluji, ale Vídeň se mi ne a ne líbit. Je to pro mě takové místo chaosu, nehezkých ulic, bezdomovců…neříkám, že jinde to není, ale v té Vídni nedokáži vnímat nic jiného :/ Ale obchůdek s hračkami vypadá nádherně 🙂
  Nicméně ale i na mém blogu se nějaké fotky z Vídně objeví 😀

  • Reply Černé Káče 4. 3. 2017 at 10:43

   Já mám zase naopak podobný problém s Berlínem:), asi je to často i o místech, kde se člověk potuluje. Ale každé z těchto měst mi dodá jinou energii:) a ráda se tam vracím…

 • Reply Marie Polakova 31. 5. 2017 at 18:49

  Ahoj, tak jsem si precetla clanek a uz se take tesim do vidne. S pritelem jsme si koupili tento pobyt https://www.animod.cz/komfortni-hotel-v-centru-vidne.html tak se moc moc tesim a urcite dam i na tve tipy;) Marie

  • Reply Černé Káče 31. 5. 2017 at 19:57

   Hlavně si to krásně užijte a nenechte se nikým a ničím odradit!viden je krásná a určitě vás nezklame. Budu držet palce, aby jste měli fajnove počasí.Káče

 • Reply Miloš 6. 11. 2017 at 21:13

  Díky za super tipy co ještě ve Vídni viět, my byli s dětma jen v zoo, ale musím říct, že kdybychom zde nic jiného neviděli, tak jsme odjížděli nadšení, jak jsem popsal zde https://www.autovylet.cz/zoo-viden-je-nejstarsi-zoologicka-zahrada-na-svete/ Takže pokud se sem chystáte ještě jednou, vidím že jste zde nebyli poprvé a určitě ne naposledy, tak určitě navštivte nejen zdejší zoologickou, ale i krásný park Schonbrunn.

  • Reply Černé Káče 6. 11. 2017 at 22:32

   Na zoologickou máme zálusk jen co malička trochu povyroste a bude o zvířátka jevit zájem :)… a na zámek určitě taky vyrazime. Dekujeme moc za tipy:)

 • Reply Terka 21. 12. 2017 at 19:42

  Vídeň je pro mě s mými chutěmi v pátém měsíci fakt rajská zahrada. Víc se mi ale líbí v Salzburgu. Na předjaří mám slíbený tenhle výlet https://www.animod.cz/romanticky-pobyt-v-salzburgu-v-designovem-hotelu.html a věřím, že i tam se moc spokojeně namlsám 🙂

  • Reply Černé Káče 22. 12. 2017 at 22:34

   Super nápad tam bychom s naši Áňou mohli vyrazit:) dekujeme

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště