BreakfastGuide

Lívancová sobota

17. 3. 2017

Během pracovního týdne jsem na FB narazila na Lívancovou sobotu, což byla událost vytvořená francouzským bistrem Á table v Dejvicích. A protože jsem s Princem oba velcí milovníci lívanců, hned jsem nám zarezervovala na sobotu ráno stoleček. Na programu tedy byly lívance. Mohli jsme ochutnat lívance se skořicovým cukrem. S horkými malinami, limetkovým tvarohem a mátou. S karamelizovaným ananasem a bílým rumem. S javorovým sirupem a pekanovými ořechy. A to nejlepší na konec s marmeládou z grilovaných banánů, praženým kokosem a hořkou čokoládou. Lívanečky byly nadýchané jako obláčky, čokoláda byla ta opravdická, ne žádná na vaření za tři padesát, ale bylo jich málo…

Měla bych ale začít od začátku a ne od sladké tečky:). Á table je malé bistro hipsterského typu ukryté v uličkách Dejvic. Francie na vás dýchne z pokrmů uvedených na jídelním lístku, ale i z vtipných ilustrací na zdech. Byla jsem ráda, že jsem tentokrát nebyla lenivá a udělala rezervaci, protože nápad posnídat lívance jsme něměli v plná jen my. Po desáté hodině byly všechny stolky plné.

Usadili jsme se do klidnější zadní části bistra a na „rozjezd“ jsme si objednali pro mě můj oblíbený Crockett monsieur, na který chodím do Café Amandine,a pro Prince Farmářská vejce. Můj toust byl rustikálnější podoby než v Amandine, ale nechutnal o nic hůř. Co nás naopak mile překvapilo bylo servírování Farmářských vajec ve smaltovém rendlíčku. Tato podoba nám vykouzila úsměv na tváří a jíme přece i očima.

Á table je za nás místem, kam vyrazít na línou sobotní snídani, když nechcete nic speciálního a přezdobeného. Jen si v klidu posedět, popovídát si a dobře se najíst. Vstupní část bistra je vhodná i pro návštěvu s miminekm v kočárku. Nezapomínají zde ani na menší děti a domácí mazlíčci jsou taky vítáni. Jediné co maličko rušilo sobotní pohodu byla lehce popletená obsluha :). A na závěr ocenuji přijatelné ceny, které vás ani po zaplacení nevytrnou ze sobotní melancholie.

Pro francouzské bistro v Dejvicích za nás 3* z  5*.

 

You Might Also Like

3 komentáře

 • Reply Karolína Paterová 19. 3. 2017 at 17:59

  Ahoj,

  Na tvůj blog jsem narazila čirou náhodou a jsem z něj naprosto nadšená. Dívala jsem se, ve footeru je datum 2017. Takže ho máš teprve do nového roku? Skvělá práce ! Mohu se zeptat, jak tuto kresbu jsi si k článku vytvářela sama? Já totiž takové kresby naprosto zbožňuji, moje kamarádka krásně kreslí a vždy si u ní čas od času něco objednám.

  Jinak můj blog je http://www.monreflet.net, pracuji na něm dva měsíce a běží teprve dva týdny =)

  Budu ráda, když se ozveš nebo zanecháš komentář, jak říkám, tvůj blog mě fakt nadchl

  Kája

 • Reply Karolína Paterová 19. 3. 2017 at 18:00

  Pardon, až teď jsem si všimla, že ty kresby jsou ze zdi v té kavárně =)

  • Reply Černé Káče 19. 3. 2017 at 18:05

   Ahoj Kájo,
   moc děkuju za komentář. Ano ilustrace u článku Lívancová sobota jsou ze zdi v kavárně a musím s tebou souhlasit jsou super, jejich autorem je Honza Vajda alias Antimultivitamin :). Děkuju moc za chválu mého blogu. Černé Káče jako takové vzníklo o prázdninách 2016, ale jeho designová podoba nebyla tenkrát moc povedená a jsem se rozhodla ho na začátku roku 2017 redesignovat proto jsou data u některých článku až z roku 2017. A teď už upaluju k tobě na blog:) měj se krásně Káče

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště