Art&Design

Těhotenská dovolená s Nikou Zupanc

9. 4. 2017

Asi si teď říkáte, co je to za novoty, těhotenská dovolená:). Nebojte není to nic speciálního. Já jsem si tak pojmenovala část mateřské dovolené před narozením miminka. I když jsem se tomu ze začátku trochu bránila a chtěla jsem pracovat, co nejdéle i na mě přišla únava a vyčerpání a paní doktorka nás ve 33 týdnu poslala resolutně na mateřskou. Rozhodla jsem se období čekání na miminko věnovat převážně sobě, protože i jako mamince prvorodičce je mi jasné, že veškerý můj čas bude patřit po porodu naší princezně. Ano přiznávám dokupuju pár posledních nezbytnosti pro naše mrně, načechrávám vyprané oblečky a mazlím se s hračkami. To mi ale nezabere více jak hodinku z těch čřtyřiadvaceti.

Zbytek dne je jen můj. Snažím se hodně spát, protože když jsem seděla celý den u počítače, malé se to nelíbilo a v noci mi utlačování vracela řáděním v pupíku a společně probdělými nocemi. Když nespím a nebo nejím:), snažím se dohnat deficit v podobě knížek a filmů na které nebyl čas.Tím se začínám konečně dostávat k jádru pudla dnešního článku.


Jaro je tady a s ním i další číslo časopisu Elle decoration, který mám moc ráda. Sedím si na terase, listuju magazínem, do tváří mě hřejí sluneční paprsky a láduju se sladkostmi. Jsem skoro v půlce objevování novinek ze světa bydlení a lifestylu (konkrétne na straně 42), když narazím na rozhovor se slovinskou femme fatale současného designu Nikou Zupanc.


Ano jsem ostuda a ano přiznávám se k tomu! Se jménem Nika Zupanc a jejími pracemi jsem díky časopisu měla tu čest potkat se poprvé. Článek mě ale pohltil natolik, že jsem začala pátrat dál. Nika má za sebou řadu úžasných projetu jako jsou např. hravá svítidla Lolita Lamps, nebo kontroverzní instalace na motivy domků pro panenky (ten s větrníkem bych si přála už jako malá tak i teď jako velká holka).

V portfoliu této designové bohyně najdete kromě návrhů interiérů, světel, židlí a skříní také dětskou kolekci. Její autíčko na klíček Konstatntin B Toy Car jakoby právě vyjelo z mé oblíbené dětské knížky Neználek ve slunečním městě. A co je na tom typicky „zupanic“? Genderová vyrovnanost! Přestože se jedná o hračku spíše klučičího rázu tak toto vozítko bude slušet každé holčičce.

Při mém pátrání jsem samozřejmě nemohla vynechat instagram:). A díky němu mi Nika přirostla k srdci nejen svojí tvorbou ale i duší. Nejedná se pouze o prodejní profil. Naopak jako otevřená kniha tu před vámi leží život talentované mladé designerky.

Chystáte se vydat na podobné pátrání jako já? Usnadním vám to. Většína fotografií použita v článku pochází z pinterestu, kde jsem pro vás vytvořila nástěnku se vším, co se sem nevešlo.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště