Mommy&Baby

Taška do porodnice

24. 4. 2017

Uteklo to jako voda a my jsme s Aninkou v 36. týdnu těhotenství. Místo břicha mám nafukovací balon, holčička holduje kopané a boxování, je přetočená hlavičkou dolů a  konečně jsme dosáhli porodní váhy. Naše paní doktorka nás předala do péče porodnice se slovy, že Anička se už pomalu ale jistě chystá na svět a bude to dřív než je naplánováno. A nám s Princem došlo, že cca za 4 týdny tu bude malá doopravdy s námi.

S myšlenkou blížícího se porodu u nás doma nastala menší panika. Z mé strany vyvolána tím, že naše opička bude menší a já nemám žadné oblečky ve velikosti 50. Naopak Princovy starosti se týkaly mnohem důlěžitějšího problému než je velikost 50, a to mé stále nezabalené tašky do porodnice. Abych ho uklidnila, a ve velké míře i sebe, rozhodla jsem se do balení pustit hned.
Ono se to lehce řekne, ale kde začít? Po chvíli spekulování jsem se rozhodla jít na to stejně jako když jedeme na delší dovolenou a udělat si seznam. Ve finále jsem vytvořila seznamy hned tři: jeden pro sebe, druhý pro Aničku a třetí pro Prince, který bude s námi u porodu. Pokud tápete stejně jako já na začátku a check listy se vám nechce vytvářet, můžete si stáhnot ty naše:).

Downloads

A teď konečně k samotnému balení. Na základě propozic Motolské porodnice jsem si zabalila zavazadla dvě.  Jedno menší sebou na porodní sál a druhé trochu větší na oddělení šestinedělí. Co se týče věcí pro holčičku porodnice zajišťuje skoro vše, já jsem jí navíc zabalila např. silnější a tenčí čepičku a nebo jednorázové přebalovací podložky. Maminka toho už potřebuje trochu víc:). Seznam je proto rozdělen na dvě části: věci potřebné na dobu pobytu v porodnici a na důlěžité doklady. Tatínkův seznam je sice skromější ale stejně důležitý!

Závěrem bych chtěla říct, že naše check listy nejsou 100%. Určitě na místě zjistím, že mám něco navíc a něco mi chybí, ale žijeme v moderní době a vše se dá rychle vyřešit:). A jak jste si zabalili vy? Vaše Černé Káče.

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště