Art&Design Mommy&Baby

Hnízdění #3 – Předporodní výlet za žirafou…

2. 5. 2017

Příchod naší princezny na svět je už na spadnutí a ne, nebojte, nerozhodla jsem se ji vypudit ven návštěvou zoologické zahrady:). Dětskému pokoji chybí už jen pár dobře zvolených dekorací, a proto jsme se vypravili pro inspiraci do nedaleké Vrbové Lhoty za paní Monikou do Atelieru Girafa.


Asi si říkáte proč jezdit autem někam za Prahu, když eshopů zaměřených na děti je na internetu nepřeberné množství. Odpovědí mám hned několik. Ta první je ošahat si a vidět věci na vlastní kůži. Mnohokrát se mi stalo, že jsem z obrázku nedokázala rozpoznat třeba materiál. A ve výsledku jsem byla zklamaná, že např. potah na polštář kouše. Dalším důvodem bylo nepřeberné množství produktů, které se nám líbí, ale když je pak postavíte vedle sebe, zjistíte, že to prostě nefunguje. A do třetice je tu možnost nechat si odborně poradit.

Paní Monika se nestará jen o krásný showroom a neustále se novinkami plnící eshop. Zároveň také dětské pokoje navrhuje, a to zcela zdarma. Jedinou  podmínkou je následná realizace:). Návrh tzv. v ceně je podle mě velký benefit, protože díky tomu můžete zainvestovat do kvalitnější matrace, originálních dekorací, a nebo vzít vaše potomstvo do ZOO. Další výhodou pomoci od odborníka je např. vhodné rozvržení zásuvek, rozmístění osvětlení a volba úložných prostorů. To jsou prvky, na  které v zápalu vášní zapomínáme, přestože jsou jedny z nejdůležitějších.

Nedalo mi to a zeptala jsem se, jak samotné navrhování probíhá. „Samozřejmě je nejlepší začít od bílých zdí“: jak říká sama designérka. V Girafě vám ale návrh  připraví i pokud už máte např. dětskou postýlku doma, na zdech nalepenou vysněnou tapetu a nebo potřebujete pokojík pouze dodekorovat, či vytvořit spací čast pokoje pro miminko a nebo klidný prostor pro prvňáčka. Všechno je na společné domluvě a přání rodičů.

Poté co vejdete do žirafího království, nebudete vědět kam s očima. Jedna část vašeho já, ta dětská, vás povede k policovému systému, který je zaplněný od podlahy ke stropu originálními hračkami od značek jako jsou např. Moulin Roty a Le Toy Van. Ta druhá, rodičovská, vás naopak nasměruje od jednoho ukázkového dětského pokoje (koutu) ke druhému. Místnosti jsou zařízeny v nordickém stylu, ale díky invenci paní Moniky působí teple a hřejivě. Základní prvky jednotlivých návrhů vycházejí z neutrálních tónů jako je šedá, bílá, přírodní dřevo, a až následným přidáním doplňků v tónech barev jako je např. ledově modrá, starorůžová nebo oblíbená mint se dozvíte, komu pokojíček patří.

A co učarovalo nám? Za mě naší holčičce nemůže v pokojíčku chybět Medvědí noční lampička NANUK, tu máme na seznamu od začátku a jsme z ní nadšení. Ve správném království musí být dostatek polštářků třeba těch s velrybou od Bloomingville a taky měkoučký koberec. A to nejdůležitější na závěr jsou hračky, které u nás vybírá hlavně tatínek. Do budoucna tedy naší holčičce pořídíme určitě např. toto krásné hroší odražedlo.

Tak až se vám příště nebude chtít do ZOO, vydejte se na výlet do Atelieru Girafa. Vy se dozvíte mnoho užitečných informací, načerpáte spoustu inspirace a ani vaše děti určitě nebudou zklamané:). Vaše Černé Káče.

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště