Art&Design Mommy&Baby

Spi, děťátko, spi… naše postýlková rošáda

27. 6. 2017

Každý rodič udělá pro klidné spaní svého miminka vše:)…a ruku na srdce, nejen kvůli snění toho maličkého tvorečka, ale také tomu vlastnímu. Když jsme s Princem připravovali naší opičce pokojíček, zahráli jsme si nechtěnou postýlkovou rošádu :).


Na úplném začátku byla vysněná designová kolébka od Ralph Montemurro pro Monte Design, která měla mít své místo vedle manželské postele v ložnici. O její nekoupi rozhodlo spojení nákupu on-line, bez možnosti ji vidět naživo, a její vysoká cena. Plán B zněl nechat ji vyrobit na míru u našeho pana truhláře, bohužel i tento plán shořel jak papír nad svíčkou. Náš pan truhlář je sice moc šikovný, ale s tím souvisí i jeho extremní vytíženost a obava, že Aninka by na světě byla dřív než kolébka.

Několik týdnu jsme bezradně bloumali internetem a hledali vysněnou postýlku. Nakonec jsme na ni narazili čirou náhodou při našem posledním cestovatelském výletě do Vídně, a to v Zara Home. Po návratu domů jsem postýlku objednala online, dorazila do dvou dnů, krásně zabalená včetně několika dalších dekorací, ale po velkém boji s jejím sestavením jsme zjistili, že ať jsme koukali jak jsme koukali, postýlka nemá otevírací bok, což byl jeden z hlavních důvodů pro její koupi. Následovalo zabalení, odeslání zpět a nové hledání.


Těhotenské bříško rostlo a s Aninkou uvnitř šili všichni čerti. Já jsem se přehoupla do osmého měsíce a postýlka pořád nikde. Pátrali jsme, kde se dalo ale nakonec vidina max. 8 měsíčního užívání a cena porazily designová přání. Pořídili jsme tedy postýlku Chicco Next 2 v jednoduchém šedém odstínu. A ve finále jsem za to ráda. Postýlka se hezky vejde vedle naší postele. Barevně ani designově nanerušuje podobu ložnice,  na noční krmení nemusím malou složitě vyndávat a ještě ji můžu v noci držet za ručičku:). A během dne si s ní mohu popojet po bytě, protože má kolečka:).


Výběrem samotné postýlky to ale nekončí. Každé miminko nějakou dobu po svém narození potřebuje cítit pocit bezpečí, které mělo v maminčině bříšku. To mu pomáhají získat zavinovačky. Aninka se narodila do léta a proto jsem dlouho přemýšlela jak ji zavinout a neuvařit. Nakonec jsem se rozhodla pro ušatou multifunkční mušelínovou plenku Swiss cross z Atelieru Girafa a Summer Infant zavinovačky SwaddleMe.


Jak všichni víme, novorozeňátka nesmí být přikrývána peřinkou, aby nedošlo k jejich následnému zadušení. To je jasné, ale ani všechny letní dny, natož noci, nejsou teplé. Jak to vyřešit? Odpověď je vlastně úplně jednoduchá:), pořídili jsme spací pytel. „Miminkovských spacáčků“ najdete na trhu ohromné množství v různých designech, materiálech, velikostech a cenovém rozpětí. Já jsem se nakonec rozhodla pro spací pytel od Mouli Roty. Jeho cena je sice na té vyšší cenové hranici, ale protože ho hodláme využívat nejen doma v postýlce, ale i v kočárku a  na cestách. Myslím si, že se tato investice vyplatí.

Ze stejného důvodu jako by miminko nemělo mít v postýlce např. polštář, tak by tam neměly být ani hračky. Vhodnější variantou jsou kolotoče nad postýlku. Naši princeznu budou hlídat zajičci Miffy, ale můžete vybírat z mnoha dalších krásných variant, jako např. tento ručně vyráběný od značky Sebra.

Co se týče nočního spánku máme velké štěstí, že naše malá opička zatím v noci krásně spinká +-8 hodin jen s jedním krmením. Ale už měla i několik nocí, hlavně těch tropických, kdy se to nedařilo:). Po podvečerním hlasitém „zlobení“, které už má prostě na každodenním seznamu:), okolo deváté hodiny večerní usíná a spinká přibližně do 3:00. Poté si naplní bříško a hned zase usíná. Vstává okolo 6:00 hodiny, kdy se i táta budí do práce, oba posnídají a spinká dál. Takže i mamka s taťkou zatím můžou v noci aspoň chvilku snít.

 

You Might Also Like

3 komentáře

 • Reply veruce 28. 6. 2017 at 14:33

  Malá ale spí podle popisu ukázkově, ať jí to vydrží!
  Já vždycky u takovýchto článků koukám, co všechno jsem naštěstí nemusela řešit 🙂 Postýlku jsme dostali – úplně obyčejnou dřevěnou, bez bočnice jsme ji přirazili k naší posteli a syn v ní spal 2x, pak se přestěhoval k nám, kde spí doteď 🙂
  A spací pytle jsou výborný vynález, užili jsme jej, když jsme s malým poprvé v jeho 5 měsících stanovali 🙂

  • Reply Černé Káče 28. 6. 2017 at 15:02

   Popravdě posledních pár dní jí to noční spinkání moc nejde. Trápí jí horka, ale snad až to odezní tak se to zase vratí:) Maličká zatím v noci v postýlce spí, ale o víkendu ráno se stěhuje k nám:) Spací pytel mi taky přijde jako super věcička, hlavně právě na takové akce jako píšeš:)

   • Reply veruce 28. 6. 2017 at 22:12

    Ty teplé noci se podepisují na spánku i u nás, ale ono to jistě s chladnějšími dny přejde 🙂

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště