Featured Mommy&Baby

1008 hodin, 42 dní a 6 týdnů…

5. 7. 2017

V září roku 2016 jsme s tátou vyrazili na dovolenou na Korsiku, zpátky už jsem si tě domů nevědomky vezla v bříšku. Jsi taková naše malá francouzska;). Děvět měsíců jsem tě nosila pod srdcem a bylo to moc krásné období mého života. S napětím jsme s tátou hádali jestli budeš princezna nebo uličník. Trnuli při genetických vyšetřeních jestli je vše v pořádku. Zařizovali pokojíček. Těšili se na každou prohlídku, abychom tě mohli vidět na ultrazvuku. Poslední měsíc těhotenství jsem si přála, aby už jsi byla na světě. Ale hned druhý den po porudu mi bylo líto mého splasklého bříška, díky kterému jsem tě mohla chránit před celým světem. Teď jsem MÁMA a chránit tě budu pořád! Jen v tom pupíku to bylo jednoduší.


Teď když píšu tento článek spinkáš ve svém hnízdečku vedle mě v posteli. A mě přijde neuvěřitelné, že už je to 6 týdnů, kdy jsem si v bolestech na porodním sále myslela, že tě prostě nedokážu porodit. Před 42 dny jsme si tě s tátou mohli poprvé pomazlili. Od té doby, kdy jsme v Motole byli všichni tři poprvé rodina, uteklo krásných 1008 hodin. Přes veškeré trampoty, které jsme si zažili za prvních společných 14 dní, jsi přibrala 780g a vyrostla o 6,5cm. Pokoušíš se o první usměvy a někdy na nás házíš neuvřetitelné ksichtíky:). Ze začátku jsme bojovali s prdíky, ale i ty jsme nakonec společnými silami překonali a teď už nás navštěvují spíš příležitostně. Obě máme rády každodenní dlouhé procházky v kočárku. Tobě se na vzduchu dobře spinká a máma se snaží shodit poporodní kila.

Po tátovi jsi občas malý nervák:), když tě to popadne, rozkřičíš se a škráběš jako kočka nejen všechny okolo, ale i sebe. Tvářičku máš proto často, i přes ostříhané nehtíky, jako Joeffrey de Peyrac a ne jako princezna:). Naštěstí existuje kouzelná mastička jménem Indulona. Modrá tuba nám pomáha se škrábanci na tvářičkách a suchou pokožkou na čelíčku, tělíčko společně se slunečnicovým olejem proti vysušení chráníme zase tou červenou:). Stejně jako v maminčině kosmetické taštičce i v té tvé je shovaný poklad z Havlíkovy apothéky. Proti opruzeninám nasazujeme do boje neohroženou trojku: plenkové kalhotky Pampers Premium Care, Bepanthen care mast a Šťastného Andílka. K ránu tě trápí sucho v nosíku a špatně se ti dýchá, proto nám nesmí chybět na nočním stolku, jak pro tebe tak pro tátu, Eucasol sprej od Justu.

Jedním z největších máminých pomocníků, dlouho po tátovi, je Avent elektrický parní sterilizátor 3v1. Ze začátku, kdy máma bojovala o mléko, jsme lahvičky vyvařovali v hrnci. Po prohraném boji jsme od babičky dostali tohoto šikulu a nemůžu si ho vynachválit:). Společně s termoskou nám ušetří nejen práci a čas, ale především tvé slzy a křik, když dojde na hlad. Vše je během pár minut připravené, ať je den a nebo noc:).

Táta je mamky velký pomocník, to už víme. Pro tebe je to, ale mimo jiné úžasný zdroj zábavy. Lítáte spolu po bytě jako čmeláci za zvukové kulisy prdícího motoru:), když tě trápí bříško. Vypráví ti neuvěřitelné příběhy, vymýšlí různé přezdívky, jako třeba El Báňa šéfka gangu nebo prdichvost. Ve vaně dokáže za pomoci mycí žínky „přivolat“ déšť a každé ráno o víkendu spolu chodítě na dlouhé objevné procházky v kočárku. TÁTA je tvůj hrdina už od porodu, který ti dokáže vyměnit plenku, nakrmí hladové bříško a ukonejší k spánku. Když tátu máme v práci, musí se o legraci postarat máma. Pomalu začínáš reagovat na hračky. Mezi tvé favority se na předních příčkách umístil kývající se mýval, kterého ráda fackuješ:) a látková knížka s černobílými obrázky zvířátek, na takové to odpolední čtení:). Když nás hračky omrzí, to je asi za 5 minut:), začne ta prává show. Pustíme písničky, které znáš už z bříška, začneme spolu tančit po bytě a to je teprve ta pravá divočina:).

Po dlouhém dni se přiblíží devátá hodina večer. Hračky už spí. Ty jsi vykoupaná, napapaná. Je čas jít spát. Táta vezmeme holčičku do náruče, máma začne zpívat ukolebávky a ty pomalu usínáš.

Máme tě rádi Aničko,
MÁMA&TÁTA

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Jana Konštacká 29. 9. 2017 at 15:40

  To je tak NÁDEHRNÝ ČLÁNEK!! Až mi slza ukápla dojetím… 🙂 Sama dítě nemám, ale tenhle článek a statně celý blog zařadím mezi mé oblíbené! 🙂 Těším se na další takové články!
  Krásný zbytek dne a hezký víkend přeje Jana 🙂

  • Reply Černé Káče 29. 9. 2017 at 19:18

   Děkuju moc Jano:) každý milý komentář mi udělá radost a o to víc mě nakopne pokračovat dal. Co mi ale přináší největší radost z blogování je, ze mužů aspoň malicko pomoci to buď slovy a nebo vlastní zkušenosti 🙂

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště