Mommy&Baby

6 statečných…v boji za spokojené miminko!

13. 8. 2017

Je to až neuvěřitelné ale Aninka už je tu s námi 12 týden. Už s Princem umíme rozpoznat hladový pláč od slzavých proseb o mazlení. Dokážeme včas reagovat na prosby o spánek a dodržovat naše rituály. Nejsme v tom ale sami. Se spokojeností naší holčičky nám pomáhá našich sedum statečných spolubojovníků, které bych vám dnes ráda představila. Za každého hrdinu, o kterém vám dnes něco málo povím, můžu dát ruku do ohně:) a jsem moc vděčná, že je máme!

1. Nosítko Ergobaby 360

Ještě než se Aninka narodila věděla jsem, že jí budu chtít nosit. Pořídila jsem tedy šátek a pár dní po návratu z porodnice nás doma navštívila paní Eva, která nám moc hezky vše vysvětlila a v pohodlí domova šátkovat naučila. Naší opičce se v šátku moc líbilo. Pomáhal nám od bolení bříška, večer se nám v něm hezky usínalo a přes den měla mamka volné ruce a mohla si aspoň vyčistit zuby:). Ale jak  princezna rostla, začala mít potřebu koukat na svět, což jí v kolébce ve dvojitém kříži moc dobře nešlo. Rozhodla jsme se tedy pro další typ úvazu kříž s kapsou. Ale zde jsem narazila. Dlouho mi trvalo než jsem si šátek uvázala, Anince se v této poloze vůbec nelíbilo a já jsem nevím přoč začala v šátek ztrácet důvěru.

Přestali jsme šátkovat a Anička začala praktikovat hlasité tance Svatého Víta. Po několika dnech, kdy jsem měla v nohách desítky kilometrů, po bytě vyšlapanou cestičku a záda bolela jako čert, jsem musela tuto situaci začít řešit. Do googlu jsem zadala kouzelné heslo – nosítko. Při jeho výběru pro nás bylo důležité, aby v něm Aninka mohla být hned, tedy od ukončeného prvního měsíce a zároveň jí vydrželo co nejdéle. A za druhé to byly čtyři pohodlné, bezpečné a ergonomické způsoby, jak nosit dítě. Nosítek je na trhu velké množství a nejsou zrovna nejlevnější, proto jseme se s Prince rozhodli gůgl negůgl raději pro nákup v kamenném obchodě, kde jsme si vyzkoušeli několik typů a značek. Po dvouhodinovém vybírání jsme si do domů odnášeli jíž zmíněné Ergobaby 360. Anička své nosítko naprosto zbožňuje a já mu vděčím za vyřešení svízelných situací, když nejde ani o mokrou plenku nebo o hlad:).

2. Hnízdečko

Když jsem si v těhotenství připravovala výbavičku pro naše miminko, hnízdo jsem rezolutně zamítla. Ale asi po měsíci jsem musela své rozhodnutí přehodnotit. Aninka začala v postýlce špatně spinkat, a to i přes zavinutí do zavinovačky. Další novinkou bylo její stěhování národu do naší postele okolo páté hodiny ranní. Protože se mi oči zavírali i ve stoje, musela jsem začít novou situaci řešit. Při hledání východiska, jsem narazila na bojovníka číslo 2 – Hnízdečko. A světe div se, i přes moje předchozí pochyby, byl problém vyřešen. My jsme přestali mít strach že opičku ve spánku zalehneme a Aninka opět začala klidně spát. Dnes je naše starorůžová Pramice, jak hnízdo nazval Princ, nepostradatelným dílkem ve skládačce Spokojené miminko. Hnízdeček je na trhu nepřeberné množství všech barev a vzorů, šikovné maminky si pro své drobečky dokonce šijí hnízdečka sami. Já touto vlastností obdařena nejsem, a proto jsem sáhla pro krásném jednobarevném hnízdě od MimiConcept. Jsou vyrobena v České republice. Navržena tak, aby miminkům navozovala pocit přítomnosti u maminky v bříšku. A jako bonus májí krásná cestovní balení, která my 100% využíváme. A hlavně, dá se prát:).

3. Bílý šum
Dalším Aniččiným heroes je tzv. bílý šum. Zvuky, které jsou pro lidské ucho příjemné a přirozené, pomáhající miminkům lépe usnout a prodlužit jejich dobu spánku. Určitě jste slyšeli, že někdo pouští svému miminku fén, aby už konečně zamhouřilo aspoň na hodinku oko. Jiní na to jdou přes zapnutý vysavač. My jem si do telefonů pořídili Crandle – zvukový generátor pro miminka. A protože Aninky nejoblíbenjěším zvukem je déšt, tak u nás celé noci prší :).

4. Libenar
Krabička s 15 kouzelnými ampulemi se sterilním fyziologickým roztokem jsou zázrakem pro Aninčin nosík. Problémy s nosem začali okolo druhého měsice, kdy malá v brzkých ranních hodinách začala vydávat chrčivé zvuky jako když má rýmu a špatně se jí dýchá. To ji následně po pár minutách probudilo a nebyla k utišení. Zkusili jsme odsvačku, ale nic jsme nevysáli. Jak jsem se následně dozvěděla, jedná se o problematiku suché sliznice v nosíku a trpí na to velké množství miminek. To je sice milé, že v tom nejsme sami, ale co s tím? Začali jsme s tzv. babskými radami –  naklonili jsme postýlku, spíme u otevřených oken, nad postýlku jsme  umísili mokrou plenu, ale žádné zlepšení nepřišlo.

Vyrazila jsem tedy pro pomoc do lékárny. Nejprve jsem se domů vrátila s Vincentkou ve spreji pro miminka. Ta by nosíku pomohla, ale maličké se z ní tzv. otáčel kufýrek. Na podruhé jsme vyzkoušeli kapky do nosu Quixx, ty nezabraly vůbec. Před třetí výpravou jsem se rozhodla poradit nejprve s Googlem. Na jeho radu jsme domů přinesla Libenar. A světe div se – pomáhá:). Ze začátku jsme kapali několikrát za den i noc. Teď už nám stačí pouze před spaním.

5. Kytka
Ano čtete dobře:). Nejedná se o žádný Durman nebo jiný opiát, který bychom malé podávali. Naším trumfem v rukávu je obyčejná pokojová kytka s velkými listy na polici nad postelí. Už od první chvíle, kdy Anička začala vidět víc jak na 20cm, si ji prostě zamilovala. Kytka si tam jen tak nenáročně roste a my jí při každem kojení a usínání bedlivě sledujeme. Mým hlavním úkolem je ji nenechat uschnout, protože jinak bychom se už nikdy v klidu nenakojili:).


6.
Shnuggle vanička s opěrkou
Ještě v den porodu jsem měla o existenci vaničky u nás doma jasno podobě jako s hnízdečkem. Ale jak se říká, člověk míní život mění. A já jsem si po pár dnech v porodnici s hojící se jizvou po nástřihu neuměla představit, že se ohýbám do velké vany, kde na malém lehátku leží ten náš malý uzlíček štěstí. Rozkaz pro Prince zněl tedy jasně, koupit vaničku. A udělali jsme dobře. Anička koupaní miluje. Římské lázničky, jak večernímu rituálu říkáme, ji před spánkem krásně zklidní. Vybrali jsme vaničku Shnuggle s pěnovou opěrkou, která má na dně speciální zarážku Bum Bump™, díky které miminko může ve vodě krásně a hlavně bezpečně sedět a vy máte volné ruce. V našem případě na vodní blbiny.

A jaké heroes máte doma vy? Vaše Černé Káče:)

 

 

You Might Also Like

5 komentářů

 • Reply Lenka 13. 8. 2017 at 22:51

  Neboj se o kytku kdyz ushne mam v zadobe dalsi☺

  • Reply Černé Káče 14. 8. 2017 at 07:45

   😀 ale víš jak je to např. s zaměněnými mazlíčky… Aňule je liška podšitá a vůbec bych se nedivila kdyby poznala, že to není ta její 😉

 • Reply RK 15. 8. 2017 at 00:55

  Clanek je tajimavy, kamaradka koupila holcice kybl a i s nim cestuje a musim rict, ze he sikovby a male se tam moc libi.

 • Reply Tereza 15. 9. 2017 at 19:16

  Dakujem za super rady😊…este by som sa rada opytala,ergobaby adapt sa Vam nezdal lepsi ako 360?…neviem sa rozhodnut medzi nimi dvoma,tak mi mozno Vas postreh pomoze 😊.dakujem pekne,Terez

  • Reply Černé Káče 15. 9. 2017 at 21:06

   Ahoj Terez, my jsme kupovali 360 z toho důvodu ze má více poloh jak nosit miminko a taky k němu tenkrát byla novorozenecká vložka jako dárek. A musím říct ze jsem s nim na milion procent spokojena. Jak už kvůli tomu ze malá sabotuje jízdu v kocarku tak i kvůli cestování 🙂

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště