Mommy&Baby

Očkujeme, ale s rozumem…

1. 8. 2017

Vím, že teď asi píchám bosou nohou do vosího hnízda ještě víc než s článkem o kojení. Ale v titulku mého blogu stojí, že je o mém světě a všem a všech, co do něj patří. Anince bylo 9 týdnu a s tím souvisí i její první povinné očkování vakcínou Infanrix hexa (záškrt, tetanus, černý kašel, dětská obrna, žloutenka typu B, onemocnění vyvolaná Haemophilus influenzae B). Nikomu tímto článkem nevnucuji, aby očkoval, respektuji rozhodnutí každé maminky. My tedy očkujeme, ale s rozumem.

Shodou okolností naše první pigárko vyšlo na Aniččin svátek. Naštěstí, předem už prozrazuji pointu celého vyprávění:), opička zvládla očkování na výbornou a svátek to nijak nepokazilo. A jak to tedy probíhalo? Týden před samotným očkováním jsem malé pravidelně měřila teplotu, hlídala jestli nemá rýmu či se neobjevuje jiný projev nemoci.Pro Den O jsem si vybrala středu a to z prostého důvodu. Pokud by následovala po očkování negativní reakce, chtěla jsem mít tu možnost navštívit naší praktickou lékařku, která malou zná. Představa pohotovosti, kde vás berou jako housky na krámě s plačícím miminkem v náručí je mojí noční můrou.

S očkováním byla spojená i návštěva poradny v 9 týdnech. Anička do ordinace dorazila jak ve fyzické tak v psychické pohodě, na lékařku se smála (netušíc co jí čeká). Proběhlo vážení, meření a potom Aninka předvedla bezchybné pasení koníčků. Odměnou jí chudince ale bylo již už zmíněné pigárko. Lékařka se sestřičkou byly jemné a rychle. Přesně věděli co mají dělat a snažili se mučení miminku co nejvíce urychlit. Po způsobné bolest následoval samozřejmě pořádný řev, ale netrval nijak dlouho jednu max. 2 minuty. Když jsme všechny tři bebíčko pofoukali a politovali naší malou hrdinku, objevil se jí ve tvářičce známý úsměv. První část byla zdárně za námi.

Z ordinace jsme odcházeli s úsměvem a homeopatiky Thuya occidentalis, které jsou základním a nejvýznamnějším lékem na následky očkování, tedy jednak na modifikovanou imunitní reakci, a dále slouží i jako detoxikace na aplikované pomocné látky v každé vakcíně. Usadili jsme se ještě na 30 minut v čekárně, abychom zjistili jestli se nedostaví alergická reakce. Půl hodinka utekla jako voda. Aničkami mi ji prospala v náručí a my se mohli vydat na cestu domů.

Cestou jsme se ještě zastavili v lékárně pro dětské čípky proti horečce ( z jejichž zavedení mám popravdě panickou hrůzu. Snad žádnou horečku ještě dlouho mít nebudeme, aby se na to psychicky mamka připravila:)…). Po příchodu domů si opička dopřála svoji dávku mlíčka a po mazlení mi usnula opět v náručí. Vydržela spinkat do příchodu Prince domů z práce, kdy se probudila s úsměvem ve tváři a velkým hladem v bříšku.

Jak už jsem jednou napsala měla ten den naše holčička svátek. Byla na řadě mini předoslava. Mini proto, že „velká party“ s rodinou jí čeká tuto sobotu:).  S ohledem na očkování a následný klidový režim jsme tedy slavili klidně:)…pusa od mámy, pusa od táty a dva malé dárky. Jeden vzdělávací… knížka Špalíček veršu a pohádek a pod balícím papírem toho druhého zase něco na parádu…krásný komplet tepláčku a čapky v lososvé barvě od Simply Perfect.

K dnešnímu dni je to týden od našeho prvního očkování. A já můžu s radostí napsat, že kromě znásobené potřeby mazlivosti a větší ospalosti v prvních dvou dnech jsme žádné jiné vedlejší účinky nezaznamenali. Snad tomu tak bude i u dalších očkování!!! Všem maminkam a mrňouskům, které očkování čeká držíme palce, aby jste to měli rychle za sebou a bez komplikací.

To bude pro dnešek vše, vaše Černé Káče a Áňa:)…

 

 

 

 

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply veruce 3. 8. 2017 at 08:42

  To je dobře, že to zvládla v pohodě 🙂 Obecně se říká, že nejhorší z hexavakcín je právě ta první, a u nás to platilo také. Horší projevy měl první Priorix (15m) – u malého umocnil na cca 2 týdny vztekání.

  • Reply Černé Káče 3. 8. 2017 at 10:30

   My se dokážeme vztekat už teď docela slušně:) tak snad to zvládnem 🙂

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště