Mommy&Baby

Hola, hola Garda volá…

1. 9. 2017

Ne, nepopletla jsem to:). Ano, děti už brzy vyrazí s aktovkami do školy, ale nám prázdniny teprve začínají. Už za pár dní vyražíme za Aniččiným prvním dobrodužstvím. A kam? Na naše oblíbené Lago di Garda. Proč zase tam? Je to naše srdeční záležitost a  hlavně s malým prckem víme do čeho jdeme. Pojedeme tranďákem, ale tentokrát jeho služby využijeme pouze jako přemisťovacího prostředku. Spát budeme u Toniniho a vyjímečně v apartmánu. Ale příští rok už kempování Aninku nemime:)

Od těhotné Vídně jsme nikde na dovče nebyli. Tak si umíte představit jak jsme s Princem natěšení:). On na serfování a já na změnu prostředí:). Na co Anička? To je pro nás zatím tajemstvím. Když ji ale ráno řekneme, že už za XY dní vyražíme na Gardu, začne se smát:). A aby nás smích nepřešel musíme zabalit několik důležitých věcí.

Cestovní pas! Dá se napsat:“Bez pasu do zahraničí nelez!“. Miminko se s občankou nerodí, tím pádem jeho cestovním dokladem je právě pas. Popřípadě si můžete nechat miminko dopsat do svého občanského průkazu, jinak jste ho vlastně ukradli a přes hranice nelegáně převezli. My jsme pořídili pas a když jsme si ho vyzvedli, mohli jsme se s Princem potrhat smíchy. Co nás ale pobavilo nejvíce byla XXletá platnost pasu:)

Sluneční brýle…Na co bude 3,5 měsíční miminko potřebovat sluneční brýle? Světe div se, ale proti sluníčku. Ne nebudeme malou opékat na slunci jako buřtík, naopak budeme vyhledávat stín. Nedělám si iluze, že brejličky opička snese na sobě víc jak pár minut. Ale čím dřív si dítě začnete na přítomnost předmětu na očích zvykat, tím lépe se s ním smíří a začne ho brát automaticky. My jsme malé pořídili  brýle Sun Baby od značky Izipizi. Díky pružnému materiálu padnou miminku jako ulité a z hlavičky jen tak nesklouznou. Samozřejmě mají polarizační skla a kvalitíní UV filtr. A to že jsou neuveřitelně roztomile to snad nemusim ani psát:).

Oči máme chráněné, teď ještě něco na hlavičku. Celé prázdniny nosila Aninka kšiltovku. Na poslední chvili(včera) jsem se ale rozhodla, že jí sebou pořídím i klobouček proti slunci. A světe div se nastal docela problém. Ve všech obchodech už je podzim. Všechny prodavačky na mě koukali stylem, paní vy jste se asi pomátla, letní klobouček, teď???…a to jsem ještě chtěla, aby malé slušel. Nakonec nás zachránil medvídek Skibi, který měl pár kloboučků ještě ulitých v krabici pod pultem. A abychom byli na slunce vybaveni kompletně nesmíme zapomenou na opalovací krém.

Protože nás čeká dlouhá cesta autem, rozhodli jsme se vyjet noc. Pokud všechno klapne:), Anička cestu prosbí s jednou přestavkou na jídlo a ráno se probudí u jezera, tak nám držte palce. Přesto jsem se rozhodla neponechat vše jen na náhodě a na cestu jsme pořídili novou hračku, která by měla dítko aspoň nn chvilku zaujmout a rozptýlit. Naším cestovním kamarádem je tančícího jednorožec Lousia. Roztomilá natahovací a vibrující hračka vhodná pro nejmenší miminka, kterou lze zavěsit na postýlku, kočárek či autosedačku. Louisa je mladší sestřička naší lišky Pišky, kterou Anička doslova a do písmene zbožňuje. Tak snad bude mít stejný úspěch:).

Další vychytávkou je fleecová zavinovačka do auta. Využijeme jí nejen při jízdě autem, aby Anička byla v teple a cítila se bezpečně, ale i později u jezera v kočárku, když bude foukat vítr. Musím se, ale přiznat, že nebýt babičky ani nevíme jak je to super věc:). Děkujeme babi!

Nakonec ještě pár maličkostí jak se říká pro strýčka Příhodu. Jak už víte z článku o 6 statečných, Anička měla trable suchou sliznicí v nose. Teď už je to mnohem lepší ale pro jistotu sebou balím Libenar. Kdyby nás přepadla rýma máme Saloos Nosánek. Od třetího měsíce mohou miminka začít zlobit zoubky, tak do kosmetické taštičky radši přibalím i První zoubek na zklidnění dásní. Jeho výhodou je, že ho můžeme použít také při bolestech v krku nebo uší.

Samozřejme máme mnoho dalších lékárnicích potřeb, kopec oblečení a hraček. Ale hlavně sebou vezeme dobrou náladu. Další zprávy budou už od jezera. Proto nás sledujte na instagramu, ať vám nic neuteče:).

Hezký konec prázdniny přeje Černé Káče, Princ a Anička

 

 

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště