Lifestyle Mommy&Baby

Babím létem proti podzimnímu splínu…

21. 9. 2017

Anička vstává ráno v šest, s taťkou do práce. V pracovní dny mi to tak nějak ani nevadí, ale v sobotu se mi vůbec nechce vyskočit s úsměvem z postele, jít uvařit mlíčko a pak si hrát…Ale když vidím ten bezzubí usměv, který na mě vykukuje z pod deky v dětské postýlce, musím se smát i já a je rázem po ospalosti. Dneska to ale nějak nejde. Možná je to tím, že ani Aninka se neusmívá. Spíš jen pokňourá, tak ji zachumlám pod peřinu k taťkovi do velké postele a jdu pro to mlíčko. Během krmení, koukám ven na zahradu a je mi ještě víc smutno. Letní sluneční rána jsou pryč. Po terase se válí mlha, obloha je kompletně šedá a začíná mžít. Kde je to babí léto? Ptám se sama sebe.

Když jsou ukojeny potřeby naší princezny, jdu udělat snídani i nám. Převaluju v puse vajíčka a přemýšlím, co vlastně budeme v tomhle nečasu o víkendu dělat. Než stačím něco vymyslet, položí mi stejnou otázku můj Princ a přidá ještě informaci o tom, že má pršet celý víkend. Bezradně jen zvednu ramena a vrátíme se každý ke svým vajíčkům. Samozřejmě bez plánu. Nakonec ale celou situaci zachrání můj Princ: „Dneska je Zažij město jinak, tak vyber, kam se podíváme!“. Po důkladném prolustorvání programu vybírám Americkou ulici s mexickou tématikou. Naložili jsme Áňu do kočárku i s nosítkem samozřejmě:), přibalili deštníky a vyrazili za dobrodužstvím. Cestou na Vinohrady jsme se zastavili v Oh Deer bakery a já ochutnala svojí první Croblihu. Jediné co můži říct WOW!

Po sladké pauze jsme konečně dorazili do cíle. Americká tepala v rytmu mexické hudby, okolo nás proudily davy lidí, kteří stejně jako my ochutnávaly, co se dalo. Při konzumací výborných tacos jsem začala nenápadně pokukovat do kočárku, ale Áňa pořád tvrděla spala, což je při její neoblíbenosti kočárku zvláštní. Nakonec ta sobota nedopadla zase až tak špatně, říkala jsem si s plným žaludkem a drkotajícími zuby zimou cestou domů :).

V neděli ráno to už ale byla jiná písnička. Do nového dne nás probudily sluneční paprsky, a to se přeci jen jinak vstává. Všichni tři jsme měli na tvářích úsměvem od ucha k uchu a v očích nejednu lumpárnu. Vymyslet program na odpoledne, pro nás tentokrát nebyl žádný problém. Už delší dobu jsme plánovali vyrazit do Černošic na vyhlídkovou plavbu po Berounce. Čekali jsme jen na tu správnou konstalaci hvězd. Na Přívoz Kazín jsme se nalodili v přístavišti Černošice a to v sestavě 4 dospělí, 2 kojenci včetně kočárků a 1 malá slečna. Teď si zpětně říkám, že bylo dobře, že jsme plavbu nechali až po prázdninách, protože jsme zabrali celou půlku plavidla:). Sluníčko nás všechny hřálo do tváří a za veselého rozhovoru nám plavba příjemně utíkala. Jednou z největší atrakci, a asi nejen pro děti, byla labuť Pronásledovatelka, která nám dělala doprovod skoro po celou dobu plavby. Tímto se omlouvám milému panu kormidélníkovi a jeho zajímavému výkladu, ale ochočená labuť je o trošku vetší zábava:).  Suchou nohou jsme se vylodili opět v přístavišti Černošice a v plné sestavě vyrazili do místní cukrárny. Výlet se přece nemůže zakončit jinde než v cukrárně:).

Podle předpovědi počasí, i když těm se moc věřit nedá, nás ještě několi dní Babího léta čeká. Tak ať se vám vyhýbají všechny rýmy a kašle v širokem okolí. A stihnete si ještě nějaké ten teplý paprsek nachytat do zásoby. Vaše Černé Káče.

 

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště