Mommy&Baby

Pohyb a miminko

30. 10. 2017

Sportovec, je pro mě člověk, který minimálně 80% svého času věnuje sportovní aktivitě a jeho největším snem je získat zlatou medaily na olympijských hrách. K této skupině populace by mě vůbec nenapadlo se řadit. Já jsem designérská buchta s grafickou náplní. Pak je tu kouzelné slovo pohyb, a to nejlépe na čersvém vzduchu. To už je trochu jiná písnička. Od malička jsem byla to neposedné dítě, co všude šmejdí, zkoumá, lítá po lese s klackem a 90% léta tráví naložené ve vodě. Láska k vodě mi zůstala a snažím se jí předat i naší Aniččce a to formou vaničkování.

Když přišla zima ukázali mi rodiče kouzlo zasněžených vrcholků hor a lyžování. Ze začátku to se mnou prý bylo trápení, ale když jsem objevila jízdu šusem dolů bylo vyhráno. Na zimní lyžovačku se u nás doma jezdilo pravidelně každé jarní prázdniny. A já s tím mám spojené jedny z nejhezčích vzpomínek z dětství.


Sníh a voda jsou i jedny ze základních kamenů našeho vztahu s Princem. Dokonce jedno z našich prvních randíček proběhlo na svahu:). Dlouho jsem si myslela, že ta nejlepší lyžovačka je ráno, když chytnete tzv. první lano, sluníčko vám svítí do tváře a vy sjíždíte dolů z kopce po urolbovaném manžestru. Můj názor se změnil ve chvíli, kdy jsem celá udýchaná stala pod kopcem uprostřed bíle, neposkvrněné zimní krajiny. A koukala na svojí první bílou stopu v hlubokem sněhu. Všude jsem měla sníh, můj tep by se nedal změřit, protože by strhl všechny budíky a můj Princ mi dal pusu za odvahu:).

Já i Princ se už moc těšíme, až budeme brázdit zasněžené vrcholky hor ve třech. Ale na to si ještě nějaký ten pátek počkáme. Než na to ale příjde ta správná doba, máme za úkol naučit Aničku mít sníh stejně ráda jako vodu. Plán zní tedy jasně, vyrazit na hory. Budeme sáňkovat, stavět sněhuláka, koulovat se. A hlavně chceme vyrazit na běžky. Asi si říkáte a co Anička? I to už je pořešené. Opička si bude pěkně hovět v dětském vozíku Chariot a táta bude vozit. Maminky mate nějaká oblíbená zimní střediska, kam stojí za to s mrňousky vyrazit?

Na horách a u vody nejsme ale každý den. Proto je pro nás důležíté, aby holčička byla venku ráda i jen tak. Proto každý den podnikáme dlouhé procházky s kočárkem. Okukujeme stromy, hazíme listí a pozorujeme, co se okolo nás šustne:). A já musím říct, že díky Aničce mám více pohybu než před jejím narozením, kdy jsem celé dny proseděla v práci u počítače. Asi si říkáte, co budeme dělat až začne venku mrznou a na delší pobyt s miminkem venku bude moc velká zima? Přibereme si k plavání nějaké to cvičení maminek s miminky:). A jakým aktivitám se s mrňousky věnujete vy?


Proč vlastně tento článek píšu? Inspirovala mě soutěž KidsREIMAKIDEVENTURE CHALLENGE, kterou k oslavě 100 let založení pořáda finská společnost Reima. Cílem je dosáhnout dohromady 1 000 000 hodin aktivního pohybu. A co můžete vyhrát? Týdenní dovolenou ve finském Laponsku s mnoha báječnými aktivitami, která se uskuteční v březnu 2018 ve finském městečku Ruka. Reima výhercům hradí letenky, dopravu po Finsku, ubytování, stravování a spoustu sportovních a outdoorových aktivit. A to si myslím, že je fakt paráda:). Více informací o soutěži najdete u medvídka Skibi.

Moc vám všem držíme palce ! Vaše Černé Káče a Anička 🙂

A ještě jedna maličkost….už pár dní můžete hlasovat pro své oblíbené blogerky a blogery v anketě Blogerka roku. My jsme nominování v kategorii cosmo objev. Pokud nás rádi čtete, tak nám dejte hlas a mi předem moc děkujeme:)

 

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště