Mommy&Baby

Naušničky pro princeznu…

13. 11. 2017

Maminko máte zdravou holčičku…byla první slova, která zazněla po narození Aničky na porodním pokoji. My jsme samozřejmě věděli, že čekáme holčičku. Nebylo to tedy pro nás žádné překvapení. Já jsem si ale hned v těch první vtěřinách, kdy jsem ji držela v náručí slíbila, že této malé princezně nikdo a nic neublíží! A teď jsem to já máma, kdo jí má bolest způsobit. A ještě ke všemu kvůli kráse. I když mám výčitky a velké, myslím si, že k holčičkám naušničky patří.

Od porodu uběhlo 5 měsíců a Anička má naočkované všechny 3 hexa vakcíny. Přišel tedy čas, udělat z naší princezny parádnici a ozdobit jí ouška naušinicemi. Abych naší holčičce trápení s oušky, co nejvíce ulehčila, když už jí tu bolest způsobím. Začala jsem zjišťovat podrobnosti o jednotlivých zákrocích. Když jsem byla malá já, jediná varianta byla nechat ouška propíchnout. Představa obřích bandáží místo uší, propichování na několik pokusů, spousta krve,bolesti a výsledek nesymetrické dírky, ne děkujeme! Rozhodla jsem tedy pro nastřelení.

Přišlo pondělí ráno a my jsme s Aničkou už na několikáty pokus vyrazili na Úřad práce, žádat o rodičovský příspěvek. Opět neuspěšně a s hlavou plnou formulářů a žádostí mi dopoledne uteklo rychlostí blesku. Anička se po celou dobu usmívala a mě z toho, co nás čeká bylo skoro do breku. Do čekárny ORL jsme dorazili s 5 minutovým zpožděním a mě bylo stydno, že na takovou vekou věc jdeme pozdě. To jsem ale ještě netušila, že ač objednáné, zde budeme čakt 53 minut, než nás milostivě pustí do ordinace.

V bílé místnosti s velkým křeslem vše už šlo ráz na ráz. Rychle školení, usazení do obřího křesla, pevné objetí Aničky, pach dezinfekce, dvě modré tečky na Aninčiných ouškách, zavření mých očí, jedno křupnutí, srdcervoucí pláč, druhé křupnutí a ještě bolestivější pláč. Než jsem se ale stačila rozkoukat a prohlédnout si ty blištivé kamínky v Aninčiných ouškách. Bolestivý křik se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil v křik mě dobře známy, hladový. Ve spěchu jsme tedy opustili ordinaci a rychle naplnili bříško. Z čekárny jsem už odcházela s klidně spícím miminkem v kočárku a nemohla se na tu proměnu mé malé holčičky vynadívat. Teď už je to opravdická princezna, naše princezna Anna, řečená Statečná.

K nastřelení se používají naušničky,které si vyberete v ordinaci.  Za ty vaše nejkrásnějí na světě, je miminku můžete vyměnit až po šesti týdnech. A proč to tak je? Naušnice musejí splňovat přísné hygienické požadavky, jsou vyrobeny z chirurgické oceli, sterilně zabalené a testovány státní zkušebonou, aby nedošlo k zavlečení infekce. Připravte se tedy na to, že jak to tak bývá každá sranda něco stojí. V našem případě se jednalo o částku 600 Kč.

Dnes už má Anička naušničky týden, krasně se jí lesknou v již zahojených ouškách, které jsme 2x denně poctivě mazali Bepanthenem a lehce naušničku v ošku protočli. Nemužu vám ale bohužel říci, jestli nastřelení mělo na Aničku nejaky vliv, protože nás v následujících dnes potrápili zoubky a vypadáto, že i šestá nemoc.

Maminky chystáte se nechat svým holčičkám nastřelit ouška? A vy, co už máte tento zákrork za sebou, všimli jste si také toho velkého rozdílu? Hezký den vaše Černé Káče

 

You Might Also Like

1 Komentář

  • Reply Hana Dlouhá 13. 11. 2017 at 19:09

    U nás je to tak, že si každá holčička řekne sama, zda chce naučnice nebo ne. Mě je píchali v 6 letech a musím říct že to byl celkem boj, takže jsem spíše pro nastřelení. Dceři je 1,5 roku a počkáme až to bude chtít sama, pokud 🙂

  • Napište komentář

    Přejít k navigační liště