Mommy&Baby

Máma pracuje…#2

23. 11. 2017

Už je to několik týdnu, co jsem vám psala o tom, jak jsem se po pár měsících jen s Aničkou, chtěla vrátit na pár hodin v týdnu ke své práci a jak jsem se střetla tvrdě s realitou. K tomuto rozhodnutí mě donutila  jak naše finanční stránka, tak i touha být něco víc než jen máma. Nebudu vám nic nalhávat, není to vůbec jednoduché. A jako mámy musíme tvrdě bojovat za to, že jsem stejně dobré a spolehlivé jako před otěhotněním. Ale nebojte, není to vše jen černé:).

S miminkem dny utíkají hrozně rychle, tak to tedy mám já:). Což je na jednu stranu hrozné, ale zrovna v případě hledání práce je to dobře, protože nemáte čas přemýšlet nad tím, proč vám na váš inzerát neodpovídají. A v hlavně si nemáte, kdy v hlavě vytvářet hororové scénaře, kterými si snižujete akorát tak  sebevědomí. Ano i já jsem začala tak, že jsem rozesílala CV do společností, které hledali externí výpomoc. Všechno šlo dobře, až do té doby, než přišla reč na to, že jsem doma s miminkem. Pak komunikace ochladla a veškerá spolupráce zamrzla u emailu: „Až budeme mít něco méně časově náročného, ozveme se.“. Podobně formulovanou odpověd jsem dostala x-krát.

Všechno se mi najednou zdálo zbytečné a přišlo mi, že mít miminko je nakažlivá nemoc. Jak to tak ale nejen v pohádkach bývá, když to nejméně čekáte něco se stane. V mém případě to byla blikající ikona emailu, ohlašující novou zprávu. V předmětu stálo spolupráce. Na základě toho jsem usoudila, že se bude jednat o spolupráci blogovací. Ale všechno bylo jinak:). Psala mi paní Veronika z dětského eshopu Proprcky a požádala mě, jestli bych ji nezaslala ukázku své práce, protože právě hledá grafičku pro svůj obchůdek. Slovo dalo slovo a já mohu dnes vytvářet design pro děti:).

Možná se vám to zdá jako malý krůček, ale pro mě to byl velký krok do budoucna, který mi otevřel oči a hlavně mysl. Když jsem zjistila, co dokázal jeden článek na mém malém blogu. Uvědomila jsem si, že nepotřebuju žádné velké firmy. Naopak, stačí mi dělat ty malé krůčky. Pokud světu ukážu, že tu taky jsem. Budu věřit sama sobě, a tomu co dělám, lidé jako paní Veronika si mě najdou. Pustila jsem se tedy do zviditelňování  sebe samotné:). K webovým stránkám jsem založila profil na instagramu a facebooku, kde pravidelně publikuji svoji práci.  A věřím, že neexistuje na celém světe jen jedna paní Veronika, ale i někdo další s kým budu moci udělat další pomyslný malý krůček;).

Asi si teď říkáte, ona to má jednoduché, k práci jí stačí jen počítač. Ale co my? I pro vás mám malou radu. Za prvé pokusit se nepanikařit, zatnout zuby a vydržet. Za druhé zaregistrujte se stejně jako já na  Mavimi.cz, kde  se právě maminkám na mateřské dovolené snaží pomoci. A hlavně, nečekejte, že vše se změní z minuty na minutu:). Dělejte malé krůčky jeden za druhým a výsledky přijdou samy.

Všem vám, i sobě, moc držím palce, vaše Černé Káče.

 

 

You Might Also Like

4 komentáře

 • Reply Hausfrau 24. 11. 2017 at 08:31

  Gratuluju, držím palce!

  Mám 3 děti do 5 let a pracuji 😉 Částečně, pochopitelně…

  • Reply Černé Káče 24. 11. 2017 at 08:34

   Dekuju moc:) snad se mi podaří udělat další krůček 😉

 • Reply DeerMeadow 25. 11. 2017 at 18:08

  Super! Moc držím palce, jsi moc šikovná zachvíli nebudeš stíhat, uvidíš 😉

 • Napište komentář

  Přejít k navigační liště