Lifestyle Mommy&Baby

Vánoční výzdoba v severském stylu nejen pro miminko…

6. 12. 2017

Moje mamka říká, že nejhezčí Vánoce jsou ty s malými dětmi. U nás to budou první Vánoce s miminkem a moc se na ně těším, i babička se těší;)…Něž ale přijde Štědrý den je třeba vše přichystat a nazdobit. A proto jsem se s Aničkou vrhly do vánoční výzdoby našeho, pro někoho sterilního, bytu v severském stylu. U nás doma převládá bílá a šedá brava doplněna o dřvěné prvky, bylo tedy třeba najít barvu, která by vše trochu rozsvítila. Barvou letošního Vánoc je sice bílá, ale my jsme vybraly červenou. Pro mě je to barva tradiční, typicky vánoční a Aničce se líbí, řekla bych :D. A vánoční hvězda je přece taky nejhezčí v červené ;)…

Tak jako ke štědrému večeru patří stromeček, advent nemůže být bez věnce. V obchodech můžete koupit jeden hezčí než druhý. Přírodní, barevný, moderní i tradiční. U nás doma jsme si ale věnce vždy, co já si pamatuji, vyráběli sami. I letos jsem tedy byla připravená vyplenit s mamkou její zahradu, co na ní  na zimu zbylo, a uvinout si ten svůj. Ale všechno nakonec bylo jinak. Při návštěvě mého milovaného květinářství Provoní, kam jsem šla na začátku listopadu jako vždycky jen na kukačku, a opět neodešla s prázdnou. Jsem se dozvěděla, že Janča s Markét pořádají workshopy, při kterých si za jejich pomoci můžete vyrobit věnec sami. Což bylo přesně pro mě:). Neporuším tradici, protože to tam budu šmudlat já a holky mi pomůžou to mít krásný.
Z podvečerního „workshopu“ se nakonec vyklubal příjemný předvánoční večírek, co taky můžete chtít po skupince ukecených holek, kterým ještě naléváte bublinky:)… Po třech hodinkách, které utekly jako voda jsem si v rukou odnášela náš „seversky“ adventní věnec. A o tom, že se mi trochu motali nohy, raději pomlčíme;). Naše Áňa doma věnec ohodnotila kladně, takže mise splněna!

A teď malé DIY:). Další mojí oblíbenou dekorací jsou Barborky. Větvičky třešně, které by měly na Štědrý den rozkvést. Větve mám, než ale rozkvetou, jesli vůbec, je třeba je maličko nazdobit. Pro inspiraci jsem nešla daleko od počítače a předlohu našla na pinterestu. Základem jsou skleněné čiré baňky a pak už jen vaše fantazie. Přiznám se, že na začátku bylo ozdob šest. Ve finále na větvi visí pouze tři, holt když je někdo šikovněj, že ano:). Do jedné z ozdob jsem umístila červený plstěný provázek a do dvou peříčka. Je jen na vás, co do skleněných kouliček nastrkáte:).

Abychom do výzdoby s Aninkou dostaly i nějaký ten děstký prvek, rozhodly jsme se nechat ušít nové šatičky polštářkům na sedačce. Musím se, ale přiznat, že tady nemám zásluhy žádné, snad jen to převlečení. Vše za nás vyřešila moc šikovná paní Martina, která vám na zakázku ušije, co vám na očích uvidí. Martina šije pouze z amerických látek, které se nesráží, nepouští barvu a neopírají se. Díky tomu se z nich můžete radovat podstatně dělší dobu. Což můžeme potvrdit, protože u nás od léta bydlí sada černobílých zvířátek, které na Vánoce vystřídá slečná Jelínková a pan Tučňák:).

Aničce naše výzdoba minimálně přijde vtipná:)…A jak se na Vánoce připravujete vy? Vaše Černé Káče

 

 

 

You Might Also Like

3 komentáře

 • Reply Martina 6. 12. 2017 at 20:25

  Ahoj holky, máte to nejen vtipné ale i krásné! Přeji krásný advent a požehnané vánoce ! Vaše paní Martina 🐈

  • Reply Černé Káče 6. 12. 2017 at 21:20

   A my děkujeme za krásné polštářky a taky přejeme krásné Vánoce:)

 • Reply K. 7. 12. 2017 at 19:08

  No je to krásný a zajímavý 🙂 Severský styl je top, do toho půjdem i v pokojíčku!

  http://www.mummysweetbaby.blogspot.cz

 • Napište komentář

  Přejít k navigační liště