Lifestyle Mommy&Baby

I máma na mateřské potřebuje dovolenou…?

2. 3. 2018

Taky někdy máte den, kdy si v duchu říkáte: “ Ať už je večer, ať ten malý ďáblík jde spát a tohle peklo je konečne u konce:)…“? A když pak to své vymydlené miminko vidíte sladce oddychovat v peřinách je hned vše zapomenuto? Přesto všechno, i když je každá máma superhrdinka, potřebujeme načerpat novou sílu a energii do zásoby. A proto já říkám: „Ano, každá máma potřebuje dovolenou!“. A ten co tvrdí, že to tak není, nikdy děti neviděl ani z rychlíku:).

Někdo může namítnout, že za ty přípravy a stres to opravdu nestojí. Já si ale myslím, že opak je pravdou. Nebudu tady tvrdit, že naše Áňa se na dovolených chová jako vzorové dítko. Ne, vůbec tomu tak není. Naopak je to hodně živá opička, které je díky plazení teď opravdu všude. Na prázdninách je však  všechno  tak  trochu jinak. Jednou z věcí, která se mi při našich výjezdech za objevováním světa osvědčila, je dodržovat pár jednoduchých pravidel. Jsou to pravidla především pro nás s Princem a Áňa je pak v rámci možnosti v klidu.

Zasadní na celé dovolené je dobře začít a být v pohodě:). Jak ale na to, když máte před sebou x hodin v autě? Máme dvě varianty. Krátkou a dlouho. Ta dlouhá se týká cest, kdy v autě trávíme více jak 4 hodiny. Jedeme prostě na noc, kdy opička spí. A máme jistotu že minimálně 6 hodin bude v limbu.

Když nás čeká cesta kratšího časového rozmezí, jako třeba teď do Jeseníků. Chce se to maličko připravit;). Snažíme se malou, co nejdelé držet v bdělém stavu a když už to vypadá že usne v půlce právě probíhající aktivity, šoupneme jí do připraveného auta a vyrážíme. Spánek jí vydrží okolo 1,5 až 2 hodiny. Poté přijdou na řadu hračky. Doporučuji pořídit na cestu jednu novou a neokoukanou, klidně nějakou hloupost (to stejně vždy zabírá nejvíc) a máte minimálně 30 minut k dobru:). Když začnou hračky lítat všude po autě a ze zadního sedadla se ozvývají nespokojené zvuky, vytasím se s dobrotou v podobě kukuřičných křupek nebo piškotů. A když už to vypadá, že nic nezabírá a v autě by mohlo zavládnout peklo, začnu halekat na celé auto naše české lidové:). Písničky u nás prostě frčí, jak ty  klasické lidovké odrhovačky, tak má malá v oblibě i  ty z Pohádky O včelích medvídcích. Ty jí naštěstí stačí z rádia:).

Cestu máme zdárně za sebou a může začít ta vysněná dovolená. Abych si odpočinula i já a nešlo pouze o výměnu stran hřiště. Myslela jsem už při výběru ubytování na sebe. Prioritou číslo jedna bylo místo. Hotel s dostatečně velkým pokojem, kde se dají rozložit všechny Aniččiny propriety a nebudeme o sebe zakopávat.

Bod číslo dva, jídlo! Jedu si přece odpočinou a ne vařit 3 teplá jídla denně. Zvolili jsme tedy možnost ubytování se snídaní. A každé ráno hodovoli s krásným výhledem do hor. Výhodou švédských stolu je, že tam vždy najdete i něco pro mrňouse (jogur, ovoce, rohlík apod.). Obědy jsme řešili návštěvou restaurací a ochutnávkou místních specialit. A Anička? Ta v pohodě baštila jídlo ze skleničky, až jsem jí dokonce podezřívala, že jí chutná víc než to moje;). Večeře byly podobně hektické jako ty doma…rychle něco malého zakousnou, hurá do vany a spát. Jinak bude zle ;). Naštěstí síla horského vzduchu je neuvěřitelná a malá vždy odpadla chvilku po osmé.

S naší opičkou musíme být pořád ve střehu a proto za jeden z největších bonusů rodinné dovolené považuju, že jsme byli na Áňu nonstop dva. A na střídačku vždy mohl jeden z nás trochu vypnout. A tři hlavy vždy vymyslí více zábavy než jen dvě;).

Dovolené naše děti nepředělají,to je jasné. Ale nové prostředí, zážitky a hlavně nulový stres je děla tak nějak o maličko hodnější:). A za to, těch pár minut příprav, určitě stojí!

Vaše Černé Káče

P.S.: A jaký máte názor na dovolenou s malými dětmi vy? Budu ráda když mi napíšete své zážitky a třeba i rady kam vyrazit.

P.S.2: Pokud si chcete přečíst více o našich zimní výletech, kouknětet sem.

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště