Mommy&Baby

První Rajda, prokrastinace a kouzelné slovíčko…

3. 5. 2018

Posledních několik dnů se u nás točilo okolo jídla,prosby Řekni Máma a uvědomění si, že se začínám pohybovat na hraně prokrastinace. Máme za sebou několik probdělích nocí spojených s růstem dalších zoubků. Na jejich účet jsem připočetla i Aničky nechuť k jídlu. Ono se to asi nedá úplně nazvat nechutí, protože s jogurty, ovocem a rýžovými křupinami nebyl problém. To zase ne:). Ale dostat do ní polední klasický příkrm, což předtím byla maličkost, byl nadlidský výkon. Náš malý milovník jídla se ho dokonce naučil plivat:(. Když už jsem si na Aničku a jídlo po několikáte v telefonu stěžovala babibčce. Řekla mi: “ Tak jí zkus udělat Rajskou omáčku, tu děti milují.“. Rozbalila jsem tedy v kuchyně hrnce a pokličky a pustila se do nesolené a nepepřené verze Rajdy. Dochutila jsem ji pouze skořicí, tymiánem a bobkovým listem. A mámo div se! Nejenže naše opička k obědu snědla celý její mini talířek, ale i nám s Princem baby verze chutnala:). A co z toho vyplývá? Že naše malé miminko už není miminko a má taky své chutě:)

Už nějakou dobu nenásilně prosím Aničku, aby do svého slovníku ke slovíčkům táta, mňam, nene, ajeje přidala i mámu. Bezvýsledně. Nakonec to přišlo úplně nečekaně:)…Naše princezna je tak trochu vztekloun. Někdy se i vztekem snaží docílit svého. Proto jsem přešla na pasivní formu ignorace. A když se začne vztekat, nechám ji a ono to samo za chvilku přejde. V pondělí to vše, ale mělo jiný scénář. Opět jsme hráli hru Kdo vydrží víc (jasně že vždy prohraju, jsem přece milující máma). Ale  tentokrát se navztekaná holčička rozhodla vzít to od podlahy. Připlazila se těsně ke mě a do oči na mě vztekle zavolala?: „Máma, máma…“. Hodila jsem všechnu výchovu za hlavu, vzala ji do náruče, opusinkovala a se smíchem jsme tančili po bytě…od té doby zatím žádná další máma nebyla :).

Vždycky jsem byla člověk, který se raději do práce s vervou zakousl a měl jí rychleji hotovou, než abych měla sklony k prokrastinaci. Poslední dobou jsem ale na sobě pocítila, že tomu tak trochu je. Z grafických programů jsem začala překlikávat na Instagram, který mě odváděl na další  různé stránky např. blogy, eshopy atd. Dlouho jsems  tím bojovala ale nedařilo se. Nakonec přišlo jaro a problém byl vyřešen:). Začali jsme s Aničkou trávit větší část dne venku a já si k práci sedala na 1 hodinku ráno, kdy si hraje s hračkami a na 2 hodinky večer, když usne (dříve to bylo každou volnou chvíli). Díky tomu, že jsem si asi vytřořila něco jako pracovní režim k projektům si sedám s nadšením, práce mi jde od ruky. Máma je v pohodě a Áňa si objevuje brouky v trávě:).

A jak trávíte jaro vy? vaše Černé Káče

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště