Lifestyle

Nekomplikuj si život, Káče!

30. 6. 2018

Tak přesně tato slova mi proběhla hlavou při balení věcí na Rujánu! Lítala jsem po bytě jako šílená a snažila jsem se do obřího loďáku sbalit minimálně 3/4 našeho bytu, aby nám při 14-ti denním kempování nic nechybělo. „A dost, co blbneš! A proč si zbytečně komplikuješ život!“: okřikla jsem v duchu sama sebe.  Začala jsem z tašky vytahovat vše, co tam bylo dvákrát, nebo bylo uplně zbytečné a uvědomila jsem si, že od té doby, co jsem se stala mámou, začala jsem si život nějk moc komplikovat.

Teď sedím na trávě v kempu, do zad mě hřeje sluníčko, na klíně mám notebook a ťukám do počítače tyto řádky a ještě víc se v této myšlence utvrzuji. Je ale smutné, že jsem kvůli tomu musela ujet stovky kilometrů abych si to uvědomila :). Anička nepotřebuje každý den domácí jídlo vařené uhnanou mámou. V pohodě zbaští těstoviny s rajčatvou omáčkou a bazalkou z lahvičky a nakonec se ještě  s úsměvem oblízne. A jak jsme naložili s neprovařeným časem? Naše vodomilka v roce poprvé vyzkoušela moře:). Že je sláne? No problém! Čím větší vlny tím větší legrace:).

Ani nevím proč, ale trpěla jsem chymérou, že dítě musí být pořád čisté a mít na sobě navoněné a nažehlené oblečení. Ano jsou situace, kdy to tak má být a je to správně. Ale nemusí tomu být tak pořád. Před očima mám holčičku s rozzářeným úsměvem, která má na sobě tepláčky umazané na kolenou od trávy, v ruce drží klacek, tváře ošleháné od větru, pokožku lehce opálenou od sluníčka a ve vlasech stéblo trávy. A já? Mám na tričku zmrzlinu a citím se strašně svobodně!

Slovo prázdniny, pro mě jako malou holku, vždy bylo kouzelné zaklínadlo, které mělo tu moc na dva měsíce obrátit svět vzhůru nohama:). Většina pravidel, která se musela běhěm školního roku dodržovat, byla najednou zapomenuta. Ve vzduch voněla zmrzlina. Spát se chodilo za černočerné tmy. Snídali se  třešně. Nohy zdobily modřiny a nikde nebylo slyšet slovo ne.

Pokud stát se rodičem znamená komplikovat si život, tak já tuhle hru nehraju:). Protože život to dokáže sám i bez mého přičinění. Krásné prázdniny vám přeje vaše kempující Černé Káče:).

 

 

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply Iva Baltaretu - DIYprojekty 1. 7. 2018 at 11:44

  Je to pravda 🙂 Taky jsem teď uvažovala nad tím, že by pro naše kluky měly prázdniny znamenat něco víc. Ale možná to tak děti vnímají, až když chodí do školy… každopádně tchyně má zavedený den blbostí – je to den, kdy opravdu dělají, co chtějí a vím, že všechny vnoučata se na to těší.

  • Reply Černé Káče 1. 7. 2018 at 21:15

   Je to je hezký, den blbostí:) to asi zavedu jak pro Aničku tak pro sebe:)

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště