Lifestyle TravelDiary

Nudisti vs. puritáni

4. 7. 2018

Cože? Asi si říkáte, že mi na té dovolené už úplně hráblo. Ne tak to není, jen bych se s vámi místo klasických Travel Diary ráda podělila o mé prázdninové myšlenkové pochody:)…Že jsou na Rujáně tzv. FKK pláže jsme si uvědomoval ještě před tím, než jsme sem začali pravidelně jezdit. To že i mimo vyhrazené pláže potkáte nudisty mě taky nijak nezaráželo. Proto nevím, čím to? Možná tím že jsem se stala mámou? Ale letos jsem se nad tím poprvé zamyselal:).

Se slovem nudista jsem se poprvé setkala jako malá holka, ve chvíli, kdy veliteli z filmu Četník ze Saint Tropez by stačil úplně jeden malinkatej nudista. První, co mi začalo vrtat hlavou byl věk místních nudistů. Naháči ve věku 60+, zde by v drtivé většině. Jen vyjímečně narazíte na mladší ročníky, kteří by byly na vostro. A pokud ano, jsou to většinou slečny, které sundaly pouze vršek opalovaček. Podle samotných naturistu, jak se nudistům také říká, jde o sblížení lidí s přírodou. Což se konkrétně tady vlastně povedlo dokonale. Nahatí němečtí seniorové mi svým vzezřením připomínají hrochy.

Když nad tím tak přemýšlim, já budu asi spíš puritán. Na mé rozhodnutí jít se slunit na vostro nebo v plavkách, nemají vliv kila na víc, ale spíš moje osobní intimita. Tak nějak mi vnitřně přijde správné, že v době, kdy vlastně světu ukazujeme skoro všechno, si aspoň ty dvě místa na těle nechám v rouše Evině jen do ložnice:).  A možná taky proto, že jsem vyhodila nekřesťanské peníze za nové plavky:).

Stejně tak jako mám právo já se rozhodnout jak vyrazím na pláž, měla by ho mít i moje dcera. Nepřijde mi rozumné, ve světě všemožných úchylek, nechat běhat malé dítě po pláži nahaté, i když to někomu může připadat roztomilé. Radši jsme pořidili dvoje fajnové bombarďáčky na střídačku. A pokud bude chtít být Anička v budoucnu nudistka, ok:). Je to už jen její rozhodnutí.

No nic radši se jdu trochu zchladit do moře, než moje myšlenkové pochody přijdou na něco, co bych si nerada třeba jen představovala. A jak jste na tom vy? Kopete za team nudistů a nebo puritánu?

Hezké léto vaše Černé Káče

 

 

 

 

 

 

 

 

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště