Lifestyle Mommy&Baby

Prázdniny u babičky…

26. 7. 2018

Je zvláštní říkat, že jedeme na prázdniny k babibčce, když se vlastně jen vracím domů. Do svého dětského pokoje, kde na zdi visí sluníčkové zrcadlo, pod nim je zapomenutý vyschlý flakonek od mé první Coco Mademoiselle. Knihovna plná přečtených knížek, v zásuvce tričko z Paříže, které jsem jednu dobu nosila skoro pořád dokola. Na zdi fotky ze studentských let a v šuplíku u stolu rozkreslená ilustrace… Vypadá to  jako kdyby se tu zastavil čas…

Nejsem rodilý Pražák, patřím k tzv. naplavenině:)…moje rodné město se nachází v Jižních Čechách a já si teď dovolím hrdě napsat, že je to jedna z nejhezčích částí Čech ;). Jak už jsem tedy napsala v úvodu, zabalila jsem nám s Aninkou těch našich „pár“ švestek, a vyrazili jsme k babičce a dědovi na
prázdniny, vytvářet nové vzpomínky.

Taky máte celou řadu vzpomínek spojených s jídlem? Já ano, a především ty hezké, jako např. že k prázdninám vždy patří kynuté lívánce se žahourem z lesních borůvek. O tom, že je to lahůdka, která putuje rovnou do ledvin, jak by řekl Kája Mařík, není pochyb. Ale nejvíc legrace jsme si jako děti užili při vzájemném vyplazování fialových jazyků. Je tedy jasné, že Anička o svoje první lívance u babičky rozhodně nemohla přijít:). To, že má jazyček fialový ještě nezaznamenala, možná taky proto, že po jídle bylo vše, co bylo v jejím dosahu obarvené na borůvkovo, ale rozhodně si pochutnala.

Další tzv. topovkou na prázdninách pro mě vždy bylo koupání. Bylo jedno jestli šlo o rybník, řeku, moře nebo jen o napuštěnou vanu na zahradě. Já jsem se dokázala ráchat všude hodiny a hodiny. Lásku k vodě má Anička po nás obou a dotáhla to k dokonalosti. K naprosté spokojenosti jí totiž stačí zahradní hadice a kýbl:). Nejen že v kýblu byla voda na cákání, on ještě ke všemu vydávál super hlasité zvuky, když se jí ho po náročné práci podařilo převrhnout a vylít.

Prázdniny neprázdniny, budíček má naše opička okolo šesté hodiný ranní, a proto se novinkou v mých prázdninových dnech staly tzv. předsnídaně. Nebo-li sběr přímo do huby:). O co jde? Je to úplně jednoduché, vyběhnete ještě v pyžamu bosky na zahradu, kde ještě sluníčko nestačilo vysušit kapky rosy a běháte od ostružin k malinám, přes keřík s rybízem okolo angreštu aby jste svoje debužírování zankočili šťavnatou meruňkou utrženou přímo ze stromu:)…a pak už umytí a převlečení můžete zasednou ke křupavému rohlíku s máslem a čaji s citrónem, který chutná jinak…tak nějak prázdninově.

Už jako dítě jsem milovala dobu, kdy se začne pomalu sluníčko chystat na kutě a svět najednou dostane naoranžovělý odstín. Byla to doba, kdy se usedalo k ohni a vyprávěly se napínavé (pro dítě s velkou fantazií jako jsem já to znamenalo strašidelné) historky. Po dni plném dobrodružství jsem se přitulila k mámě, která mě pohladila po vlasech a já jsem byla to nejšťastnějeí dítě ve vesmíru. Anička je na takové podvečerní sedánky ještě malá, ale vyjít si po Klekání v nosítku  k rybníku a pozorovat jak se svět mění na zlatovo se nám myslím líbilo oboum.

Tak takové jsou naše prázdniny u babičky, naše indiánské léto. Hezké léto vaše Černé Káče

P.S.: Jaké jsou vaše vzpomínky na prázdniny? Vracíte se se svými dětmi do svého dětsví?

 

 

 

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply V3ronika♥ 26. 7. 2018 at 12:57

  Jé, ahoj 🙂 taky jsem naplavenina 😀 a mám měsíční holčičku 🙂 odkud přesněji z prahy jsi? třeba bydlíme kousek
  V3ronika life

  • Reply Černé Káče 31. 7. 2018 at 16:08

   My jsme na P4 🙂 Klidně se ozvi a můžeme někam vyrazit:)

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště