Mommy&Baby

Holčičí sobota

20. 8. 2018

Víkendy se snažíme vždy trávit společně ve třech. Bohužel jsou ale i soboty, kdy musíme tátu stejně jako ve všední dny, se smutnýma očima nechat odejít do práce. A tak tomu bylo i tuto sobotu. Volné dny jsou ale u nás ve znamení legrace, dobrodružství a objevování nových míst. Rozhodli jsme se tedy s Aničkou nepodlehnout smutku a udělat si holčičí sobotu. Tak jsme po obědě zabalili do kočárku vše potřebné a vyrazili na holčičí „mejdan“ ve třech.

Ano ve třech. Já za kočárem. A v kočárku Anička s Adélkou. Asi si teď říkáte, kde se vzala tu se vzala nějaká Adélka? Adele je nová francouzská kamarádka naší Aničky, narodila se do rodiny Coquettes. A život jí vdechli v Moulin Roty, když jí oblékli do květinových šatiček s tylovou spodničkou. Abych ale vše uvedla na pravou míru:). Holky se znají od Aniččina svátku, kdy ji naše holčička od nás obdržela zabalenou v hedvábném papíru s růžovou mašlí. Dlouho jsem přemýšlela, čím naší opičce udělat radost, ale přeci jen šlo jen o svátek a chtěla jsem ji obdarovat spíše jen maličkostí. V tu chvíli jsem si uvědomila, že přišla ta pravá chvíle na první panenku. Věrnou kamarádku, na celé dětství, která bude střežit všechna Aniččina tajemství. A tak k nám do rodiny přišla hadrová panenka Adélka.

A jak nejlépe začít holčičí den, než něčím sladkým:)? Rozhodla jsem se tedy vzít holky poprvé k  Lelí na ty nejúžasnější cupcakeky v Praze. Než jsem ale stačila z prosklené vitríny vybrat ten pravý, Anička už si to k mému překvapení „vykračovala“ k místní dětské kuhyňce. Usadila jsem se ke stolečku vedle a tiše pozorovala jak dává dřevěné dotríky do trouby, přemisťuje hrnce a hrnečky ze skříňky do poličky a s nadšením zase vyndavá dorty z trouby a strká tám pro změnu talířek:). Hra na malou cukrářku ji vydržela dobrých 20 minut. A já jsem si poprvé od jejího narození v klidu snědla zákusek, aniž bych jí musela v čemkoliv asistovat:).

Další naše kroky směřovaly na dětské hřiště. Na místo, kam v posledních pár dnech chodíme velmi často. Po kolotoči a houpačce objevila Áňa i kouzlo skluzavky. Ale za největší zábavu považuje sledování ostatních dětí. Bližší kontakt ale zatím nevyhledává. Stačí jí, jen zpoza máminy „sukně“, pozorovat dění na hřiští a sem tam si odskočit se pohoupat nebo sklouznout. Přesto nám tato aktivita zaberala dobrou hodinku a my se tak po malé sváče opět vydaly na cestu rozpálenými uličkami Prahy. To už jsme ale mířily vyzvednou tátu v práci. Kdy mi během jízdy Anička plná zážitků usnula v kočárku, aby tátu přivítala odpočátá a připravená na další dobrodružství. Tentokrát už zase ve třech.

You Might Also Like

2 komentáře

 • Reply V3ronika♥ 20. 8. 2018 at 20:36

  krásné fotečky

  • Reply Černé Káče 21. 8. 2018 at 07:48

   Děkuju moc Veru. A přitom jsou to tentokrát jen rychle momentky z telefonu:)

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště