Mommy&Baby TravelDiary

Kempování s batoletem

17. 9. 2018

Původně jsem tento článek plánovala napsat už po navratu z Rujány na začátku prázdnin. Ale prázdniny utíkali jako splašené a já jsem se k jeho psaní tak nějak nedostala:(. Před pár hodinami jsme se ale vrátili od našeho oblíbeného Gardského jezera a na základě vašich reakcí na instastories jsem se rozhodla přeci jen tento článek dát dohromady, i když léto už je skoro za námi.

Jednou z vašich nejčastější otázek bylo, proč to vlastně děláme? V době Airbnb, last minitů a bookingů. Odpověď je úplně jednoduchá:). Milujeme svobodu, kterou nám tento způsob cestování dává. Není nic krásnějšího než usínat s výhledem na šumící moře na pláži, kde se maximálně pohybuje zatoulaný pes. A nebo se probudit u horského jezera, kde je slyšet pouze ptáky. Ale nemyslete si, že žijeme jako poustevníci:). Kdepak často jsou naším večerním cílem kempy s připojením na elektriku a s teplou sprchou:).

Ale ruku na srdce vždycky to není taky taková idylka:). Ne vždy se povede natrefit na fajn kemp nebo na klidné místo na přespání „na divoko“.  Proto se s Aničkou snažíme jezdit zatím je na místa, která už za těch X prázdnin strávených na 4 kolech dobře známe.

Vždy cestujeme za větrem, aby bylo možné provozovat windsurfing, tím pádem nejsou naším cílem jen slunečné destinace. Proto jsme s novým členem posádky k autu pořídli i předstan, kam se během propršených dnů můžeme schovat, v klidu si uvařit a v suchu provozovat nějaké ty „společenské“ aktivity. V případě naší Aničky rozkramařit vše, co ve stanu najde, potravinami a nadobím počínáje a šatstvem konče :D.

A od trička s čokoládovou aplikací se dostávám k velikosti zavazadel:)…Dřív jsem byla schopná si zabalit do báglu půlku skříně, vždyť auto to uveze:)…Ale teď jako „starší a tedy moudřejší“ ostřílená cestovatelka si balím docela skromně. A jak jsem k tomuhle zjištění došla? V každém kempu je pračka a v pohodě si vyperete:D. A hlavně, ráno prostě popadnu první tričko a šortky, co mi přijdou pod ruku a peláším za novým dobrodružstvím. V současné době za Aničkou, která už to má namířeno rovnou k vodě. A co balím naší malé opičce? Od každého pár kousků, na teplo i na zimu.

Možná na vás trávení dovolené v autě/stanu může působit jako chaoz. Tak ano, je tomu tak, ale pokud si v tomhle zmatku vytvoříte svůj malý systém, dá se to hravě zvládnout. Maximálně se vám sem tam stane, že balíček špaget najdete mezi ponožkami a tričko mezi talíři ;). Jsou ale přeci prázdniny tak proč si dělat zbytečné vrásky, když výborné špagety si můžete dát v místním malém bistru a že máte na tričku malý flíček od zmrzliny, to nakonec víte taky jen vy:).

Hračky, zde je to asi u každého dítěte hodně individuální. Naše Áňa není moc na hračky, nehraje si s nimi. Proto jí stačí do batoho přihodit pár menších exemplářů, to kdyby to na ní náhdou přišlo. A hlavně několik knížek, které naopak miluje. Ve své podstatě je nejdůlěžitější si zabalit schopnost improvizovat, s ní pak vyřešítě jakoukoliv prekérku, ať už se jedná o počasí, jídlo a nebo třeba večení hygienu;).

Když se to vezme kolem a kolem, v autě trávíme čas převážně, když se přemisťujeme, k tomu je i určené:). A potom večer, když jdeme spát. Většinu dne trávíme v serfařských spotech, obhlídkou měst ( v současné době dětských hřišť ) a nebo jako letost na výšlapu v horách. Je přece tolik míst, které čekají na naše objevení.

Když se to vezme kolem a kolem, v autě trávíme čas převážně, když se přemisťujeme, k tomu je i určené:). A potom večer, když jdeme spát. Většinu dne trávíme v serfařských spotech, obhlídkou měst ( v současné době dětských hřišť ) a nebo jako letost na výšlapu v horách. Je přece tolik míst, které čekají na naše objevení.

Tento způsob trávení léta asi není pro každého, ale mi ho milujeme. A do budoucna na něm  nebudeme nic měnit:). Maximálně pořídíme větší auto a budeme dál poznávat nové pláže, lesy, moře a jezera. A aspoň během našich cest žít z minuty na minutu a bez plánování:).

P. S.: Pokud vás něco ohledně kempování nebo cestování s dětmi zajímá, nebojte se zeptat, určitě jsem nepokryla všechny otázky:)

P.S.2: Zase po roce je tu soutěž MAMAblog roku 2018. Minulý ročník probíhal v době, kdy Aninka přišla na svět…rok utekl jako voda a vy jste se stali zpovědnicí mých mamaproblémů. Loni jste nás jako úplné nováčky svými hlasy poslali až do samého středu tabulky. A za to vám z celého srdce moc děkuji. Pokud nám svůj hlas věnujete i letos bude nás to u srdíčka hřát v letošní velké konkurenci profesionálních blogerek ještě víc. Moc vám děkuji za váš čas i přízeň. 

You Might Also Like

5 komentářů

 • Reply Slovanská máma 17. 9. 2018 at 23:38

  Super! Nám není spaní ve stanu či pod širákem (klidně mimo kemp) cizí, takže já mám pochopení pro to nadšení 🙂 A malý spí ve spacáku snad lépe než doma 😀

  • Reply Černé Káče 18. 9. 2018 at 08:41

   Ja si vždycky říkám jestli je to tím čistým vzduchem:) nebo tím že nespí v postýlce, ale taky spí jak dudek:D

 • Reply Ela 19. 9. 2018 at 21:52

  Letos jsme takhle absolvovali mesic ve skandinavii se trema detma (3-7let), bylo to uzasny! Hodne jsme se ale vyhybali kempum a spali jsme nahodile na ruznych nadhernych ( ehm parkrat i min nadhernych) mistech. Hodne jsme s detma cestovali od malicka, ale tohle bylo nejvic. Uz pomalu planujeme dalsi rok a snad to bude na dyl 🙂

  • Reply Černé Káče 20. 9. 2018 at 09:26

   To je užasné…Skandinavii máme taky v plánu a hlavně díky možnostem spaní na divoko:)…Pokud by jste chtěli zkusit moře doporučujeme Sardinii byli jsme tam měsíc a ani jsme jí celou nestihli:)…jediné co je tam problém je že spaní mimo kempy je zakázané a bohužel se to tam dost kontroluje:(

   • Reply Ela 20. 9. 2018 at 13:07

    Italie je na tohle blba 🙁 my bysme chteli nejpis rumunsko, madarsko, bulharsko, pripadne druha varianta lotyssko, litva, estonsko. To spani na divoko ve skandinavii neni tak uplne snadny jak se vsude pise 🙁 kdyz nechces vylozene parkoviste tak je to neldy pekne slozity najit misto na spani a ani na vsech parkovistich se spat nesmi 🙁 kdyby te to nejak vic zajimalo, napis na mail, podelim se 😉

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště