Featured Mommy&Baby TravelDiary

Všechno úplně jinak…

25. 10. 2018

Vždy se mi moc líbily fotky z Británie a severských zemí, kdy rodiny tráví podzimní neděli na pláži. Roztáhnou si kostkovanou deku, vybalí z piknikového koše nedělná oběd, na hlavě mají teplé kulichy a do tváří je hřejou poslední letní teplé paprsky. Po obědě si rodiče čtou knížku, děti běhají po pláži s míčem a to vše za doprovodu šumícího moře.

Proto jsem s nadšením hned kývla na Princovu nabídku, vyrazit ještě na den serfovat. Naší cilovou destinací sice nebylo moře, ale krásné jezero nedaleko českých hranic Berzdorfer See. S nadšením jsem se večer vrhnala na přípravu jídla a balení všeho potřebného a celá natěšená večer zalézala do postele:).

Ještě pár minut po příjezdu jsem měla ten idylický výjev z fotek před očima. Naivka, já vím :D. Jako bych za těch pár měsíců neznala naší divoženku. Rozbalili jsme náš vigvam v centru pláže, aby byl dostatečně daleko jak od jezera tak i od příjezdové cesty. Ano čtete správně vigvam, my jsme neměli jednu stylovou deku a na ní piknikový koš, o který se jen tak z lehka opíral míč. Na naší dece byl batoh s náhradním oblečením a všemi nejnutnějšími proprietami pro holčičku. A na samotném dnu se zoufale krčila moje knížka, která z batohu ven nevystrčila ani růžek, natož list. Další v pořadí byla taška, ve které se ukrávaly hračky, knížky, bábovky, míč….však ten výčet sami znáte:D. A na samý závěr ještě ten již zmiňovaný piknikový koš, v našem případe termo taška, plná jídla a pití. A tomu všemu kralovala naše Tůle, rozumějte kočár.

Se vším, co jsme si na pláž sebou přinesli, se Anička dokázala zabavit přibližně 10 minut. Poté přišla na řadu její velmi oblíbená činnost a to objevování světa:). Jen jak zahlédla na jezeře se mihotající barevné plachty serfů, bylo vymalováno.  O zábavě na celé odpoledne nemluvě. Áni cíl byl jasný, dostat se do té ledové podzimní vody a to přes všechny překážky světa. Tedy především přes mámu, které ji vždy před samotným dokončením akce chytla a odtáhla za pořádného řevu zpět na deku. Po asi desáté opakovačce jsem se rozhodla jí teplotu vody vysvětlit názorně, na ručičkách. Bohužel než jsme stačili do vody strčit jen prstíček, kde se v zala tu se vzala odněkud se objevila vlna a my jsme měli v okamžiku obě mokré boty :). Naštěstí sluníčko svítilo jako o život, písek byl krasně vyhřátý a my jsme mohli v pohodě zbytek dne trávit bosky.

Když Anička čirou náhodou nevěnovala všechnu svoji pozornost jezeru, jejím dalším objektem zájmu se stal míč, vlastně míče. Přestože jsme sebou měli tři vlastní pumlíče, její touha po těch cizích byla nepřekonatelná:). A další honba za pokladem byla započata:).

Po asi 4 hodinách na pláži jsem naběhala v písku svůj malý „půl maraton“. Na knížku v batohu jsem si ani na vteřinu nevzpoměla:), A jakou mělo jídlo chuť? Pískovou s kapkou neposedného dítěte:D. Celé naše odpoledne na pláži bylo ve finále zakončeno menší scénou, protože opička už byla značně přetažená a usnout v kočárku, když se okolo děje tolik zajímavých věcí, je pro její divoženčí dušičku nemožné:). Celá ruda a zpocená až na zadku jsem rychle zabalila celý naš vigvam, včetně asi tuny písku. Popadla holčičku do náruče a prchala k auto, kde po pěti minutách usnula a spala celou cestu až do Prahy:D.

Asi si teď říkáte, že už se na podzimní pláž nikdy nevydáme. Ale to zase ne:). Jen si nebudu jako mustr brát ty idylické fotografie:). Protože přezevšechno to běhání a křik, tam bylo moc krásně. Dokonce mohu říct, že se mi tam libilo snad i víc, než když teploměr ukazuje třicet ve stínu. Jen kdyby ta voda nebyl tak ledova:D.

Vaše půlmaratonové Černé Káče

P.S. Byli jste někdy na podzim na pláží?
P.S.2: SOUTĚŽ

I když nám to možná nepřijde, Vánoce se nezadržitelně blíží. Vánoce jsou o dětech. Děti se těší na Štědrý večer. A k Štědrému večeru neodmyslitelné patří nejaký ten dárek, který vykouzlí ta kouzelná světýlka v dětských očkách. Proto mám pro Vás soutěž o rodinnou vstupenku na Rodinný veletrh smysluplných hraček Rosteme pro život. Který se bude konat
3. – 4. listopadu 2018 v prostorách fakultní ZŠ Barrandov II, V Remízku. A jak se můžete zapojit?  Utíkejte na Facebook a tam se vše dozvíte:)

Soutež bude ukončena v pondělí 29. 10. 2018 v 10:00.You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště