Featured Lifestyle Mommy&Baby

Máma pracuje…#3

7. 11. 2018

Od posledního článku na toto téma uběhla už pěkná řádka měsíců. Z malého miminka, které velkou část dne prospí, se stalo batole plné nevyčerpatelné energie, které už spí maximálně 1,5 hodiny denně a při většině svých aktivit potřebuje  100% pozornost svého okolí, tedy tu moji:). A co se stalo s maminkou?

Maminka se své lásky k designu nevzdala a stále utíká do svého světa, kde není jen máma, ale člověk s vlastní invecí a touhou tvořit. Uvědomila jsem si ale spoustu nových podnětů a celou tuhle svoji #mamapracuje „kariéru“ trochu přehodnotila. A s tím i jak opička roste nastavila nová pravidla.

Od samého začáku je na prvním místě Anička, a to se nezměnilo ani teď. A nikdy se to nezmění! Ano, během dne odpovím na email, odešlu data do tiskárny, ale pracuji jen když holčička spí! Náš společný čas je nad všechnu práci světa a já si tak nějak vnitřně uvědomuji, že Anička nepřestane růst a žádná chvíle se nebude opakovat dvakrát. Proto jsem si musela vytvořit něco jako pracovní dobu a ta neplatí jen pro mě, ale i pro mé klienty, které o tom než začneme spolupracovat předem informuji. A jak ty moje „píchačky“ vypadají? Pracuji převážně večer, protože i když Áňa po obědě spí, je třeba uklidit nádobí od oběda, poklidit, vyžehlit a nebo jen chvilku koukat do blba :D. 

S časovým harmonogramem jde ruku v ruce i počet klientů. Nebráním se žádnému novému projektu. Naopak, mám moc ráda výzvy. Ale předem si dvakrát rozmyslím, jestli je tohle je právě TO ONO, čemu chci věnovat své večery:). A s klidným srdcem mohu teď napsat, že si všech svý dosavadních klientů moc vážím. A děkuji za to, že mohu být součástí jejích splněných snů. Nemyslete si ale, že je to všechno jen růžové:)…Ne, tak to není. Pracuji, protože mě to moc baví, ale taky potřebujeme splácet hypotéku nebo koupit  plenky. Proto i já mám tzv. zadní vrátka v klientech, kteří nemají vždy vše jen kreativní:).

Život s malým dítětem je však jako na houpačce. To moc dobře zná káždá z nás. Stejně jako my rodiče máme dobré ale i špatné dny, mají je i naše děti. Jen s tím rozdílem, že ony se s tím neumí poprat samy. Nedokážou říct, že je bolí hlavička, že jen nemají náladu a potřebují obejmout. Úkolem každé mámy je tyhle věci rozpoznat. Přestože je to úkol nelehký. Proto, i když si něco moc krásně v neděli večer naplánuji, ne vždy to vyjde a stejně se přes týden všechno veze na vlně improvizace:). Jsou dny i noci, kdy Aničku trápí zoubky a já padám tzv. na hubu, ale vždy najdu sílu postarat se o svojí holčičku. Práce jde prostě stranou. V první řadě jsem máma a musím se postarat o to, abych já byla fit a byla připravená snést své holčičce modré z nebe. Ze začátku jsem se snažila 100% zvládnou obě role, ale dnes vím, že to nejde! A proto je čas, kdy to dělat dobře svoji práci. A hlavně čas, kdy jsem máma.

Co napsat závěrem této mé malé osobní zpovědi? Maminky nestyďte se za to, že pracujete. Není na tom nic špatného! Nejste o nic horší máma než ta z vedlejší lavičky na hřišti. Nastavte si jen pravidla a prioritně myslete na sebe a svého prcka. Ano vybrali jsme si tuto cestu dobrovolně a musíme někdy zatnout zuby a bojovat, ale aspoň pro mě, ten výsledný pocit za to stojí!

Nesmím ale zapomenou na osobu, díky které mohu dělat to, co mě baví a zároveň se o nás stará s vypětím všech sil. Bez mého Prince by to nešlo! Není totiž lehké každé ráno odcházet do práce od dcery, kterou miluje nadevše, aby zajistil rodinu. A její pokroky často může vidět jen prostřednictvím fotografií nebo videí. Stejně tak jsem mu vděčná za chvíle, které tráví jen s Aničkou a já můžu mít chvíli pro sebe. 

Vaše Černé Káče

P.S.: A proty co na můj blog zavítali poprvé a chtěli by to taky zkusit, ale neví jak na to. Koukněte na můj první článek Máma pracuje…#1 :).


You Might Also Like

4 komentáře

 • Reply Veronika 8. 11. 2018 at 09:10

  Nikdy by mě nenapadlo na Vás pohlížet jako na horší mámu kvůli tomu, že pracujete. Naopak v mých očích (a troufám si říct že nejen mých) to z Vás dělá superženu! 🙂 A moc se mi líbí, jak máte vymezené hranice a že holčička je vždy na prvním místě.
  Nám se drobek narodí až na jaře, ale bohužel se okolnosti sešly tak, že už teď během těhotenství do práce nechodím… A jak jsem vždy byla činorodý člověk, tak se teď cítím strašně méněcenně, ale bohužel neumím nic, co by se dalo dělat z domova – a velmi ráda bych si nějakou takovou činnost na pár hodin týdně během období mateřské našla… No ale když se nezadaří, třeba se konečně začnu učit německy 🙂
  Jste moc sympatická, přeju Vám hodně rodinného štěstí a samé fajn klienty 🙂

  • Reply Černé Káče 8. 11. 2018 at 21:23

   Dobrý den Verčo, určitě nejsem žádná super žena, na to se opravdu necítím:) A za to, že mužu aspoň trochu pracovat vděčím hlavně svému partnerovi, který se o nás stará. Pokud hledáte práci zkuste http://www.mavimi.cz tam by vám mohli pomoci ;). Káče

 • Reply Máma do deště 12. 1. 2019 at 01:03

  Anooo, pracovat s detmi je hooodne narocne. Drzim vam moc palce, at to jde. 🙂

  • Reply Černé Káče 15. 1. 2019 at 21:33

   Děkuju moc:)…každá taková zpráva mi dodá další sílu, když už to chci začít vzdávat:).

  Napište komentář

  Přejít k navigační liště