Mommy&Baby

Vrstvím, vrstvíš, vrstvíme..

15. 11. 2018

I když k nám letošní rok byl podzim více než přívětivý a babí léto nás doprovázelo velkou jeho částí. Myšlenka na jeho konec, a nástup královny zimy, mě trochu děsila. Asi se ptáte proč? Protože jen přechod z kraťásků do legín a z krátkého rukávu na dlouhý, byl pro naší opičku více než nepříjemný. A já jsem si častokrát připadala, že jsem uběhla minimálně půlmaraton, potom co jsem holčičku navlékla aspoň do toho nejnutnějšího;).

Proto jsem začala pátrat po způsobu, jak Aničku funkčně obléknou za co nejkratší dobu, a hlavně jí co nejméně následně omezovat v pohybu. Všichni si určitě jako děti pamatujeme ten pocit obří koukle (dvoje punčochy, troje tepláky, po minutě sněhem násáklé oteplovačky a bunda jejíž neonové barvy byly sice in, ale o funkčnosti jsme si mohli nechat jen zdát), při závodě v sáňkování za domem.

To, že to nebude jednoduché, mi bylo jasné od samého začátku. A proto jsem rovnou vyrazila pro radu do Skibi Kids, kde prodávají naši oblíbenou Reimu, která se specializuje na sportovní a funkční dětské oblečení, jejichž heslem je, že děti mohou ven za jakékoliv počasí:). Což je přesně případ naší malé neposedy. 

Mantrou celého zimního oblékání je vrstvení! První vrstva, za ní druhá a nakonec třetí:). První a velkou výhodu jednotlivý vrstev jsem objevila naštěstí včas. Protože jsem se oblečení rozhodla pořídit už v půlce měsíce října, mohla Anička jejich potenciál využívat už od samého začátku podzimu. Mám teď na mysli vrstvu s číslem jedna a dva. A odpočinout jim nedáme  dokonce jara!

Hlavním stavebním kamenem holčiččina šatníku se stal windfleecový overal Reima Myytti, který  vypadá jako svetr, ale díky fleecovému materiálu je měkký, teplý a rychleschnoucí. Děti se v něm nepotí a na podzim se tak dá nosit samostatně a v zimě jako střední (druhá) vrstva pod zimní bundu či kombinézu. My jsme do tandemu pořídli tuto péřovou krásku, která zatím ještě čeká na svůj zátěžový test:).

Tak jsem vám tu naservírovala dvojku a trojku, ale co s jedničkou:D? Jednička byla jak já s oblibou říkám tak trochu „ízipízi“. Od samého narození naší opičky jsem si zamilova reimácká body.  Byla to láska na první design, později jsem byla vděčná za jejich střih přizpůsobený růstu dítěte a dnes si k tomu mohu připočítat ještě jejich super vlastnosti Vrstvay Nr.1. Ano, naše prďolka je v roce a půl  spíše menšího vzrůstu a může si dovolit ještě oblékat body ;). Dovybrali jsme tedy už jen vhodné spodky:). A vrstvíme! „Protože nejen zlobři a cibule mají vrstvy. Zlobři jsou jako cibule a tečka! Naschledanou! Těšilo mě! 😉

Vaše Černé Káče

P.S.: Pokud chcete své ratolesti na zimu zavrstvit správně, nebojte se poradit s osobami k tomu povolanými. Já jsem určitě na spoustu důležitých věci určitě  zapoměla:). A nebo nakoukněte sem:).

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště