Mommy&Baby

Advent s batoletem…

10. 12. 2018

Rok se s rokem sešel. A z ležícího miminka, které před rokem houkalo na svíčky na stromečku a milovalo šustění balícího papíru, se vyklubala živá holčička. Naše Anička. Na advent a Vánoce v její společnosti jsem se moc těšila/těším. Na rovinu ale píšu, že moje očekávání bylo milionkrát překonáno. A to máme za sebou teprve první  dvě rozsvícené svíčky.

Co mě ale na příchodu adventu, ruku v ruce s naší opičkou, překvapilo nejvíc je to, že jsem se začala na svět dívat zase dětskýma očima. Ano ale měla jsem i stav, kdy jsem začala šílet s počtem cukroví a úklidem. A můj Princ mi musel připomenout, že ty pravé vánoce jsou o nečem jiném. Za to mu moc děkuju! O tom jsem vám ale psát nechtěla:)…Vraťme se k podstatě toho článku:). 

Vánoce, advent a jejich atmosféru miluju od dětství. Ale když jsme se s Aničkou vrácela k večeru koncem listopadu domů a najednou se okolo nás všechno rozsvítilo a já uviděla nadšení v jejích očkách, musela jsem společně s ní tleskat na celou ulici. A poblouznění ze svítícího města se nás drží stále:).

Nejkrásnější na tom všem je podle mě to těšení, než si čtyřiadvacátého sedneme k slavnostně prostřené tabuli. A jak si to „čekání“ nejlépe zpřijemnit? Jasně adventním kalndářem! Ještě teď cítím to nervozní šimrání okolo žaludku, když jsem jako dítko běžela každé ráno otevřít okýnko a s očekáváním koukala pod čokoládu na obrázek, který se tam ukrýval:).

Proto jsem se rozhodli Anince její první adventní kalendář „vytvořit„….nepouštěli jsem se však do žadných náročných akcí. V lese jsme našli s Princem vhodnou větev, v papírnictví pořídili hnědé svačinové sáčky s ozdobnou stužkou. A chvilku jsme si lámali hlavu, čím 24 pytlíčků smysluplně naplnit. Nakonec přišel ten nejnáročnější úkol, a to vše rovnoměrně rozvěsit:)…Tadá Advenťák je na větvi! A já doufám, že se i naší raubířce aspoň trochu libí, přestože začátky byly trochu řekněmě laxní :D.

Další na seznamu byl adventní věnec:)…Ale ruku na srdce rodičové, po vánočním stromku je to další potenciální adventní nebezpečí a lákadlo v jednom:)….Rozhodla jsem se tedy letos pro safe variantu (stromeček budeme přivazovat za špičku ke stropu. Ozkoušeno mou malou a divokou maličkostí:)… Věnec nám raději vysí na zdi a svíčky jsou bezpečně umístěny v nehořlavých květináčích :D….ale s pravdou ven, ubrus už nám před pár dny při snídaní blafnul stejně :D.

A co by to bylo za advent bez cukroví? Pustili jsme se proto s Aninkou do lineckého. Mouka byla všude, koledy nám vyhrávali jak u kolotočů, tloušťka lineckého kapra, anděla i hvězdy je v průměru 5mm na jeden neslepený kousek, ale chuť a zábava při pečení je na jedničku s hvězdičkou. Takže se asi ještě pustíme minimálně do vanilkových rohlíčku, i když u nás to budou spíše rohlíky:D.

 A protože Vánoce jsou především o dětech a my rodiče hrajeme „pouze druhé housle“ ;). Mám pro vaše andílky vánoční soutěž. A o co hrajeme? O batůžek plný radosti! Pod stromečkem nemůže chybět kniha, a proto jsme s Aničkou do batůžku přibalili naší oblíbenou knihu Říkadel. Nejzábavnější hra je u nás doma HOP, tedy házení míčkem. Proto nemůže chybět míč a tenhle je dokonce speciální, protože umí stimulovat smysly dětí všemi různými směry. Zkrátit si dlouhé zimní podvečery můžete nad pohádkovými propisoty. A všechny tyhle krásné dárečky se medvídek Skibi rozhodl pro vás zabalit do tygřího batůžku od značky Affenzahn. Který je speciální nejen svoji zvířecí podobou a funkčními prvky, ale především tím, že je vyrobený z PET lahví. 


A jak se do soutěže zapojit? Jak už je u nás zvykem, můžete se zúčastit  zde na blogu, na instagramu nebo na facebooku. Stačí pouze odebírta náš kanál a do komentáře napsat, co se vám první vybaví když se řekne advent. Soutěžit můžete od 10. – 14. 12. 2018 do 20:00.

Závěrem článku bych vám ráda poděkovala za vaší přízeň, komentáře a liky. Věřte, že bez vaší zpětné vazby by nevznikl jediný článek, žádná fotka a určitě bych to už dávno zabalila. Děkuju!

Hezký zbytek adventu, kouzelný Štědrý den a klidné Vánoce vám přeje vaše Černé Káče

You Might Also Like

22 komentářů

 • Reply Michaela 10. 12. 2018 at 20:35

  Advent so nedavna pohodu,cukrovi,mrazik a tri orisky pro popelku jooo a pohostinnost mámy. Letos? Ufff,jakvelky stromek a kam ho umistit,aby ho naše Rozi neshodila😱 pečení cukroví v „mezičase“,mouka všude,bílý i pes😂 no letos to je bzunda😂jsem zvědavá na Vanoce 😂😂😂😂btw batůžek by se nám moc líbil, Rosie je Lvice,tak by to mělo i symboliku❤

 • Reply Kačka 10. 12. 2018 at 21:49

  Advent je pro mě čas shonu, na který se moc těším a těším se hlavně na jeho vyvrcholení – Vánoce. Dárky, pohodu, návštěvy, napapané bříško :).

 • Reply Kača M. 10. 12. 2018 at 21:54

  Advent je pro mě chystání ,, Vánoc,,. Cukroví,výzdoba,balení dárků,koledy. Celkově vánoční nálada. Ale hlavně,aby si to užila celá rodina

  • Reply Černé Káče 10. 12. 2018 at 22:10

   Musím jen souhlasit:) prostě si to užít…to je na tom všem nejdůležitější.

 • Reply Martina 11. 12. 2018 at 11:52

  První co mě napadne při slově advent je úklid a spousta lidí v ulicích :), ale na druhou myšlenku už vidím ty ozdobené města, rozsvícené stromečky, to vzrušení jak před dětmi utajit dárky a vůni jehličí.

  • Reply Černé Káče 11. 12. 2018 at 13:14

   Všechno má své pro a proti:) ale tyhle proti za to určite jak píšete stoji 🙂

 • Reply Alžběta 12. 12. 2018 at 14:08

  Procházky v mrazivém počasí a pak voňavá káva a cukroví. Večer zapálené svíčky. A od té doby co máme prcka, tak dětská radost (zatím především ze světýlek) 😀

  • Reply Černé Káče 12. 12. 2018 at 15:56

   Světýlka jsou užasná věc…u nás se na ně holčička nemůže vynadívat, ale i já je mám moc ráda:)

 • Reply Vlasta 13. 12. 2018 at 00:47

  Advent je nejhezčí období roku. Je to příprava na Štědrý den. Koledy, světýlka, vůně jehličí a mandarinek. Ale radost a pohoda s rodinou a přáteli především. Na ničem jiném nezáleží😊

  • Reply Černé Káče 13. 12. 2018 at 08:47

   Vůně jehličí a mandarinek je opradvu ten nejkrásnějšívánoční parfem:)

 • Reply Irena 13. 12. 2018 at 03:40

  Advent pro mě znamená začátek zimy, příprava s dětmi na vánoce, tvoření výzdoby, krmení ptáčků, pečení, pohádky….

  • Reply Černé Káče 13. 12. 2018 at 08:48

   k nám se letos ptáčkům moc nechce, možná je to tím, že ta pravá zima ještě nepřišla…ale připravení na ně jsem:)

 • Reply Bára 13. 12. 2018 at 09:59

  Pro mě Advent znamená netrpělivé čekání nejmladších členů rodiny…. Nejdřív „Kdy už bude Mikuláš?“, pak “ Kdy už budou Vánoce?“ 🙂

  • Reply Černé Káče 13. 12. 2018 at 14:22

   Přijemná změna po prázdninovém už tam budem 😉

 • Reply Jane007 13. 12. 2018 at 11:03

  Advent… Vánoční povídky od Dickense, Láska nebeská, vůně jehličí, hromada koled, sníh za okny, a syn, který nadšeně čeká až zchládne cukroví na plechu. Pro nás nejkrásnější roční období.

  • Reply Černé Káče 13. 12. 2018 at 14:22

   je to je pravda. musím je v knihovně najít a rychle udělat kakao a začíst se:)

 • Reply Lenka 13. 12. 2018 at 12:06

  Advent pro mě znamená tešení se,spoustu společně ztraceného času,vuni vanilky a skorice,napjate očekávání v očích našich malych děti,jestli ten Ježíšek zase letos přijde,líbání pod vetvickou jmelí,dlouhé večery se zapalenou svíčkou,proste cas,kdy jsme schovivavejsi k sobě i svému okolí….Kdyz tak nad tim přemýšlím,miluji ho vlastně víc než samotný Štědrý vecer🌲Krásný den,Lenka

  • Reply Černé Káče 13. 12. 2018 at 14:24

   Jako to mám Lenko podobně, štedrý den je sice takovou třešničkou na dortu, ale právě advent podle mě dělá vánoce vánocemi.Hezký adventní čas přeju

 • Reply sára ef 13. 12. 2018 at 21:18

  Ty mas tak krasny fotky ♥
  Sarushef blog

 • Reply Veronika 14. 12. 2018 at 12:10

  Advent u mě představuje čekání na Ježíška. Je to čas kdy pečeme, chodíme stavět sněhuláky a dospělí pijeme vaječný koňak.

 • Napište komentář

  Přejít k navigační liště