Mommy&Baby

Cestování autem s batoletem…

9. 7. 2019

musí mít, na rozdíl od toho bez něj, cíl. Popravdě je lepší těch cílů mít několik:)…Ne jako dříve, když jsme se ještě jen ve dvou prostě zbalili, nevědíc kam jedem, a hurá na cestu:).

Co je ale důležité říct hned na začátku, je že každé dítko je jiné a má jiné potřeby. Naše uličnice jízdu autem zvládát v celku dobře, což považuji za velké plus. Přeci jen cesta s prckem, kterému se dělá špatně je náročná nejen pro vás, ale především pro něj a v tom případě je lepší zvolit jinou variantu cestovního prostředu.

Nám se na delší cesty osvědčilo rozdělit si trasu na několik částí. Tou první je vyjet buď hodně brzy ráno a nebo na noc, kdy holčička v autě ještě spí… Po probuzení následuje dosažení prvního cíle a tím je snídaně. Ať už je to “piknik” z domácích zásob na odpočívadle nebo naše oblíbená varianta, snídaně v kavárně v některém z měst, které máme po cestě. 

S plnými bříšky se přeci jen cestuje lépe, a další kus cesty si vystačíme za doporovodu dětských písniček. A když už ani kočka nemůže lézt dírou a opíčí kapela leze na mozek nejen vám, ale i dítěti, přijdou nařadu knížky. Jedna z nejoblíbenějších činností naší holčičky, proto vždy do auta pořídím několik nových neokoukaných. My jsme si tentokrát ujížděli na novince z Knihozemě Skřítci. A skřetí prdík nás bavil opravdu docela dlouho :D.

Když i knihám odzvoní konec, příjde na scénu kreslení…teď jste se možná zděsili, ale je několik možností jak tuto činnost praktikovat i na cestách:). Za nás jsou to určitě kreslící tabulky, ke kterým je na pevno připevněna tužka a vy pak nemusí po autě honit pastelky jako smyslu zbavení, a nebo náš velmi oblibený stětec s nádobkou na vodu a omalovánky, které se vybarvují na bázi vody.

Uličnice jestě jednou denně, většinou po obědě přibližně hodinku spí, a to je právě ta doba, kdy malá vytuhne a my si můžeme v klidu povídat a nebo pustit hudbu podle našeho vlastního výběru. Když se ale malý čertík probudí, je to signal…táto stáhni nohu z plynu a zastav bude se jíst, jinak bude zle:)…Zde se zastavím…nebojte Áňa není celou dobu hlady:)…naopak futruje do sebe  nonstop čerstvé ovoce, zeleninu, kukuřičné křupky, ovocné tyčinky a sem tam to proloží jogurtovou nebo ovocnou kapsičkou…Dalším cílem je regulerní obědová pauza spojená s proběhnutím. To v našem případě znamená běhaní po restauraci nebo odpočívadle jako smyslu zbavená a dohnání všeho pohybu, který jí byl cestováním autem odepřen :D.

A jde se do finále, cca hodinka až dvě jízdy do cílové destinace…a to nastává to největší peklo :D. A je to i logické, že se uličnici už nechce pokračovat v jízdě, natož sedět v autosedačce, když má za sebou okolo 7 hodin v autě. Takže tahám z dětského kufříku poslední trumfy v podobě dětských her a skládaček a přesouvám se za holčičkou na zadní sedadlo vozu. Mastíme tam naše oblibené “Hlavy nohy”, kousky skladačky po chvíli letájí po celém autě a do toho řvem jako všichni tři jak lvi tu o psovi co skákal přes oves a do toho se nám motá holka modrooká:)…Jsou ale i okmažiky, kdy vkročí na scénu telefon a princezna si prstíkem listuje ve fotoalbu a hrozně se u toho smějě, to je ta lepší varianta. Popřípadě vytáčí náhodná čisla v kontaktech. A pak z ničeho nic jeden z nás pronese ta  kouzelná slůvka:”Aninko koukej moříčkom. Už tam budeme!”.. a po chvíli si všichni tři můžeme oddychnout, že jsme to dali a začínají prázdniny:).

Všem, kdo se rozhodujete jestli se vydat s dítětem na delší cestu autem, držím palce a přeju hlavně pevné nervy. Ale za sebe mohu jen napsat, že to za to stojí! Vaše Černé Káče

P.S.: Asi se ptáte proč malé nepustíme nějakou její oblíbenou pohádku?…Ano i tento program je na cestu fajn, ale naše uličnice zatím pohádky ignoruje  a vydrží se dívat max. 5 minut a ještě to musí být jeden z  oblíbených dílů z Máši a medvěda…a přeci jen těch pět minut v časovém horizontu osmy až deseti hodin na cestě, je jako kapka v moři:).

P.S.2: A jaké vychytávky používate na své prcky na cestách vy?:)


You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště