Featured Mommy&Baby TravelDiary

Kempování s malou indiánkou…

4. 8. 2019

Pokud jste v dětsví milovali digi hru Tetris, je tenhle způsob trávení volného času pro vás jako dělaný:)…Ne opravdu, po pár výjezdech, se z vás stanou mistři v přesouvání krabic/tašek zleva doprava, nahoru a dolů. Takže moje první „rada“ zní: Mějte s sebou opravdu jen to potřebné, vím mooooc dobře, co píšu. A druhá rada, neméně důležitá než ta první, je, snažte se ve věcech udržovat aspoň minimální řád!…Tím mám na mysli, že velká krabice na nádobí je opravdu jen na nadobí. Vaše plavky nemají, co dělat v krabici s věcmi do děště. A dětské hračky? Ty jsou prostě všude:D.

Než se rozepíšu dál, asi bych měla úvést, čím a jak na cesty vyrážíme my. Řadíme se tedy mezi ty „zhejčkanější“ cestovatele a vše se u nás točí okolo obytňáku VW Multivan s přestavbou na bydlení, velká skládací postel, otočné přední sedačky a hlavně hodně úložné prostoru. Kterého stejně nikdy není dost, když jezdíte v sestavě serfař, malá indiánka a všechnomám máma. Od té doby, co na cesty vyrážíme ve třech, jsme pořídíli k auťáku ještě předstan. Jeho hlavní fukncí je schovka před deštěm, ale pro nás je to spíš taková látková skříň, abychom mohli kdykoliv na lehko opustit kemp a nemuseli pořád vše balit.

Hodně z vás, se mě na sociálních sítí ptá, proč nejdeme do apartmánu? A já mám proto jen jedno slovo a to je svoboda. Nejsme omezeni tím, kdy na cestu vyrazíme, kdy máme check-in, kde budeme cestou spát, ale hlavně, když se nám někde nelíbí, tak prostě zabalíme svých pět švěstek a tradá na další spot:). A není nic krásnějšího, než ráno otevřít zadní dvěře auta a koukat na pestrobarevné plachty serfařu, poslouchat šumící moře a chroupat přitom včerejší croissant, protože pro ten čerství jste líní vylézt z pěřiny a dojit těch pár kroků do místního pekařství:D. Což byla realita bez uličnice. S Aničkou jsme zatím „na divoko“ moc nekempovali, přeci jen je ve mě pořád kousek té starostlivě pobobkované matky;)…

Jedním z velkých strašáků jsou sprchy. Ale nebojte není to tak hrozné, jak se nám všem po zkušenosti z českých kempů, může zdát. Samozřejmě nikdy si nemůžete být předem úplně jisti, ale z naší zkušensti z Itálie, Německa, Rakouska a Francie můžu s klidným srdcem napsat, že to vždy bylo v pohodě. Ve větších kempech jsou součástí umýváren i dětské přebalovací místnosti s vaničkou. My jsme ale toto zařízení nikdy nevyužili. Když byla princezna miminko, koupali jsme ji v plastové krabici, kde mimo její koupele, byly uložené hračky. Dnes už si obuje žabky, přes hlavu natáhne župan, pokud je třeba vezme čip a s nadšením běží se mnou do sprchy:). Když nocujeme mimo zázemí, vyhledáváme pláže se sprchou se sladkou voudou a nebo parkoviště, jejíchž součástí jsou za pár euro i sprchy.

Jak nejvíce eliminovat velikost kufrů? Jenoduše, není třeba si balit celou skříň. Součástí kempů jsou běžně pračky a sušičky:). Já mám vždy v půlce pobytu(pokud tedy vyrážíme na víc jak týden) naplánovaný. tzv. prací den a je to. Na co ale při balení nezapomínejte jsou léky. Je bežné, že léky na které jsme my nebo naše děti zvyklí a u nás je koupíte jen tak v lékárně, mouhou být v některých zemí na předpis a nebo i vůbec neprodejné. Proto určitě vyrážejte s obstojně vybavenou lékarničkou. A to platí stejně pro dospělé i děti:)…Další důležitou položkou na seznamu je určite opalovací krém a repelent:).

Jídlo…jsem v Itálii, obědvám špagety. Jsem ve Francii, snídám croissanty;)…doma pořizuji jen základní nákup na cca dva dny, abychom hned nemuseli řešit, kde co nakoupit a co budeme jíst. Jakmile se trochu aklimatizujeme vyrazíme na lov za místními dobrotami na trhy, do pekařství, cukránen apod…Součastí našich dovolenkových radovánek je i objevovaná místní gastronomie, a proto rádi zavítíme do malých bister, odlehlých restaurací nebo místních zmrzlináren. A večeře? Ta je nejlepší z grillu, zatím co si slunce dává svoji večerní koupačku v moři a barví vše na červeno. Kemp se utiší a vy se začínáte těšit na další den.

Mohla bych asi psát dál a dál:)…ale to by už nikoho nebavilo číst. Pokud jste se prokousali ale až sem a nenašli jste odpověď na to, co jste hledali. Napište do komentáře a já ráda odpovím:).

Krásné léto…vaše Černé Káče

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště